Sportowa rywalizacja, nauka pierwszej pomocy, integracja i mnóstwo dobrej zabawy - tak wyglądał weekend w Dąbrównie, gdzie odbyła się czwarta edycja zgrupowania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Na granicy powiatów”. W wydarzeniu uczestniczyli także reprezentanci powiatu szczycieńskiego z MDP Szczytno i MDP Targowo.
W miniony weekend Dąbrówno ponownie stało się strażacką stolicą młodzieży. To właśnie tam odbyła się czwarta edycja zgrupowania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Na granicy powiatów”, które zgromadziło blisko 500 młodych strażaków i strażaczek z Warmii i Mazur oraz Mazowsza.
Powiat szczycieński reprezentowali członkowie MDP Szczytno i MDP Targowo, którzy wspólnie stworzyli jedną drużynę. Byli to: Weronika Nadstawna, Weronika Żebrowska, Klaudia Suchecka, Karina Suchecka, Julia Lipińska, Antoni Bielecki, Maciej Koziatek, Bartosz Kempa, Maciej Szymański, Filip Hodkowski.

Młodzież mierzyła się w ośmiu konkurencjach. Nie brakowało zadań z zakresu pierwszej pomocy, strażackich challenge'ów, kalamburów, konkurencji „snajper”, piłki wodnej czy popularnych piacholepów. Jedne zadania wymagały sprawności fizycznej, inne sprytu, współpracy i dobrej komunikacji. Choć chwilami trzeba było się solidnie napracować, uczestnikom nie brakowało energii i uśmiechu.
Równolegle odbywał się piknik edukacyjny poświęcony ochronie ludności i obronie cywilnej. Młodzi druhowie mogli zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem służb, poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz dowiedzieć się, jak reagować w sytuacjach kryzysowych.
Spotkanie w Dąbrównie po raz kolejny pokazało, jak dużą rolę odgrywają Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. To okazja do wspólnej zabawy i rywalizacji, ale przede wszystkim miejsce budowania odpowiedzialności, rozwijania umiejętności oraz nawiązywania nowych znajomości.
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03