Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Nowa szefowa PIW. Dorota Zyśk zastąpiła Jerzego Piekarza


PIW – to Powiatowy Inspektorat Weterynaryjna, którym od kilku dni kieruje Dorota Zyśk. Zastąpiła Jerzego Piekarza, który po ponad 30 latach kierowania jednostką odszedł na emeryturę. Dla pani Doroty zastępowanie Powiatowego Lekarza Weterynarii to nic nowego – taką właśnie funkcję – zastępcy szefa – pełniła w PIW w ostatnim czasie.


  • Data:

Dorota Zyśk jest rodowitą szczytnianką, choć obecnie mieszka w gminie Jedwabno. Ukończyła kierunek medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w 2011 roku. Staż odbyła w szczycieńskim inspektoracie i w nim ostatecznie została.


Reklama

 

- Początkowo, jeszcze na studiach, myślałam o praktykowaniu, leczeniu małych zwierząt, jak zresztą większość studentów weterynarii – przyznaje. - Ułożyło się jednak inaczej i dobrze. A nawet wspaniale. Praca w PIW okazała się i bardzo interesująca, i bardzo satysfakcjonująca.

 

Decyzję o powierzeniu pani Dorocie funkcji Powiatowego Lekarza Weterynarii podjął jej wojewódzki odpowiednik, przełożony i jednocześnie jedyny już teraz decydent w kwestii obsady stanowisk, mimo że PIW zaliczany jest do struktur powiatowych. Decyzję – co warto podkreślić – która ucieszyła Jerzego Piekarza, który w rozmowie z „Tygodnikiem Szczytno” bardzo wysoko oceniał kompetencje i rzetelność swojej zastępczyni, a obecnie – następczyni.

Reklama

 

Zważywszy na zbliżający się Dzień Kobiet ciekawostką jest fakt, że w tym samym czasie zmiany personalne nastąpiły nie tylko w Szczytnie, ale w sumie w trzech PIW-ach w województwie. I w każdym z nich, w miejsce odchodzących na emerytury dotychczasowych szefów, powołane zostały stosunkowo młode kobiety.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama