Gdy mrok spowije mazurskie lasy, grupa nieustraszonych pątników rozpocznie swoją podróż. Nie będzie to zwykła wędrówka, lecz Ekstremalna Droga Krzyżowa - duchowe i fizyczne wyzwanie, które w tym roku organizuje ksiądz Daniel Bojarski z parafii WNMP w Szczytnie. Zapisy już trwają.
- Ekstremalna Droga Krzyżowa to nie tylko test naszej wytrzymałości, ale przede wszystkim okazja do głębokiej refleksji, samotnego spotkania z Bogiem - mówi ksiądz Daniel, duchowy przewodnik tej niezwykłej nocy. I ma rację.
EDK odbędzie się w piątek, 15 marca. Start godz. 19:30, tuż po uroczystej Mszy św. w kościele parafii WNMP. Długość trasy to 41 kilometrów. Trasa: Szczytno – Sędańsk - Witówko - Sasek Wielki - Nowiny - Czarkowy Grąd - Rudka - Nowe Gizewo - Szczytno.
Aby wziąć udział w EDK nie tylko duchowe przygotowanie jest kluczowe - organizatorzy przypominają o konieczności zaopatrzenia się w solidne, nieprzemakalne obuwie i odblaski. Światło latarki czy czołówki okaże się niezastąpione podczas nocnego marszu przez leśne ostępy.
- W tym roku przygotowaliśmy dwie wersje tras, 35 km dla tych, którzy obawiają się dłuższego dystansu, i pełne 41 km dla wytrwałych – mówi ksiądz Daniel Bojarski. - Obie trasy wiodą przez piękne, lecz wymagające mazurskie lasy, ale nie tylko – dodaje.
Zapisy na to wyjątkowe wydarzenie odbywają się wyłącznie przez oficjalną stronę EDK: https://trasy.edk.org.pl/areas/szczytno/route/matki-bozej-wniebowzietej
Właśnie tam można również znaleźć mapę i wszystkie niezbędne informacje. - To więcej niż marsz, to podróż do wnętrza siebie i wspólnotowego przeżywania wiary. Przyłącz się do nas i doświadcz tej niezwykłej przygody – zaprasza z uśmiechem na twarzy ksiądz Daniel.
Najważniejsze informacje:
Data i godzina: 15 marca 2024 r., rozpoczęcie z Mszą św. o 19:30.
Miejsce: Parafia Wniebowzięcia NMP w Szczytnie.
Odbiór pakietów: Od 18:45 w dniu wydarzenia, w kościele.
Długość trasy: Do wyboru 35 km lub 41 km.
Konieczne wyposażenie: Nieprzemakalne obuwie, odblaski, latarka/czołówka.
Zapisy: Tylko przez oficjalną stronę internetową.
Koszt uczestnictwa: 30 zł.
Parking: Dostępny przy miejscu startu.
Wydaję mi się, że,,ślizganie,, będzie frajdą dla dzieciaków w tak nie zapomnianej do końca ich życia atmosferze świąt.Oczywiście miasto musi odpowiednio lodowisko udekorować.
Warchol
2024-11-20 13:46:48
Ciekawe , co powiecie , gdy za kilka lat subwencje ekologiczne traktowane obecnie jako \"marchewka\" zostaną obcięte ,lub wycofane z uwagi na biedę budżetową.?
Andrzej
2024-11-20 10:35:58
Mam pewną wątpliwość. Otóż jak dotrzymują słowa politycy wszystkich opcji już wiemy. Czy ktoś bierze pod uwagę fakt ,że przy obecnej mizerii Budżetu, a przyszłość może być jeszcze czarniejsza , subwencja ekologiczna zostanie okrojona lub zlikwidowana.? A Park zostanie ,ze wszystkimi tego konsekwencjami. Następni politycy powiedzą: Sorry- to nie ja obiecywałem. Sam jestem leśnikiem i leży mi na sercu ochrona przyrody, ale jestem przeciwny , aby ludzie z Warszawy z 7-go piętra w bloku \"urządzali\" życie tubylcom -czasem wbrew ich woli. Podejście obecnego kierownictwa Ministerstwa Klimatu nie wskazuje na analizę przyszłych skutków swoich planów. Przepraszam za porównanie ,ale najbardziej mi się to kojarzy z \"Rewolucją kulturalną \"w Chinach. Co z tego wyszło ,ludzie interesujący się historią i polityką wiedzą. Pozdrawiam.
Andrzej
2024-11-20 10:26:15
Widać że ojciec z matką sami jeszcze nie dorośli,kto takiemu żółtodziubowi takie auto daje,może auto tatusia,ale widać że tatka jak na coś takiego pozwala to też nie powinien takim jeżdzic bo jeszcze mleka z pod nosa nie wytarł,chyba że szczeniak sam powinął tatusiowi furę bez jego wiedzy
Kubek73
2024-11-20 10:22:41
Mniej szczęścia miał młody kierowca osobówki pod Ostródą.
Niki.
2024-11-20 09:39:22
A widziano ławki w okolicach szkoły z oddziałami integracyjnymi
Tytus
2024-11-20 09:12:23
Podziwiam aktualnego Wójta za cierpliwość. Darmowa pasza i lewe interesy skończyły się.... wścieklizny dostali. Znam takiego letnika (bogacza), który wcześniej reprezentował prawo i sprzedał się za dwa zestawy obiadowe, szkolne z dostawą do domu - od wczesnej wiosny do późnej jesieni, pięć dni w tygodniu. Proceder trwał minimum 2-lata. Bogate szkolnictwo można doić.
Wiesława Kowalewska
2024-11-19 21:35:13
Ale o co chodzi z tym ułatwieniem dostępu? To wygląda na to, że np ludzie pracujący w MOS mają utrudniony dostęp do pracy że względu na fatalna lokalizację???
Tytus
2024-11-19 20:13:39
A dokąd w końcu poszły ławki z tej strefy? Bo były różne pomysły.
Tutejsza
2024-11-19 16:59:29
Wójt \"wszystko mogę \" już oszczędza na remizę, lekarzy i inne puste obietnice. Zaczął od gaszenia oświetlenia a gdzie bezpieczeństwo mieszkańców (priorytet w kampanii) !!!!
Wyborca
2024-11-19 16:24:48