Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Magdalena Laskowska: - Rolnictwo to pasja


W minioną niedzielę w kościele w Dźwierzutach odbyły się parafialne dożynki. Oprócz mszy w intencji wszystkich rolników, którą sprawował miejscowy proboszcz ks. Jarosław Wiszowaty wyróżniono też pięcioro młodych rolników.- Bardzo zależało mi, aby w tym roku wyłuskać młodych rolników i pokazać ich, pokazać, że nie wszyscy uciekają w świat, że spora część młodych ludzi zostaje w naszej gminie i radzi sobie tu naprawdę dobrze – mówi wójt Marianna Szydlik.

Wyróżnienia trafiły do Magdaleny Laskowskiej z Dźwierzut, Szymona Sucheckiego z Jabłonki, Patryka Pichala z Linowa, Grzegorza Stałanowskiego z Nowych Kiejkut oraz Pawła Sztymelskiego z Targowa.

Parafialne dożynki swoim występem uświetnili Natalia Pławska i Paweł Janiszewski, którzy dali niezwykły koncert.

Magdalena Laskowska gospodarstwo rolne przejęła po swoich rodzicach niemal 10 lat temu.

 

Dlaczego wybrała pani rolnictwo?

 


Reklama

To kwestia charakteru, wychowania, pasji. I w moim przypadku właśnie to zadecydowało, że związałam swoje życie z rolnictwem. Kocham zwierzęta, zwłaszcza konie i w tym kierunku idę. Mam konie wielu ras od zimnokrwistych po wierzchowce. Jestem też instruktorem jazdy konnej. Ale to takie hobby w ramach prowadzenia działalności rolnej.

 

Naprawdę nigdy nie marzyła się pani ucieczka do dużego miasta, w świat?

 

Jak byłam dzieckiem, może w szóstej lub siódmej klasie to bardzo chciałam mieszkać w bloku. Imponowały mi te budowle. Było tam tak czysto i schematycznie. Przez jakiś czas mieszkałam wówczas u swojej cioci w Niemczech i byłam zachwycona zapachem pralni, która znajdowała się w piwnicy. Myślałem, że jest tak wszędzie. Gdy dorosłam rzeczywistość okazała się zupełnie inna (śmiech)

Reklama

 

Wygrała wieś i rolnictwo?

 

Bloki, klatki to zamknięta przestrzeń, ja potrzebuję przestrzeni otwartej, wiatru we włosach, oddechu i wolności. Wieś mi to daje.

 

 

Ale praca na roli nie jest łatwym zajęciem?

 

Jest to bardzo wymagająca i specyficzna praca. Rolnik cały czas musi przewidywać, spekulować, co może się wydarzyć. Rządzą nami pogoda i pory roku. Mamy ścisłe terminy. Tu nie da się niczego przełożyć, poczekać, bo w przeciwnym razie cała nasza praca pójdzie na marne. Jest mnóstwo niepewności i stresu, ale ja naprawdę to kocham.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama