Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Kondycja psychiczna pracowników w dobie kryzysu


Cykl wydarzeń, związanych z ochroną zdrowia psychicznego zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie - Dobre zdrowie psychiczne wpływa również na produktywność naszej pracy, dlatego w kontekście usług, które świadczymy staramy się uświadamiać, jak ważne jest dbanie o kondycję psychiczną pracowników i pracodawców – wyjaśnia dyrektor Beata Januszczyk.


  • Data:

Inicjatywy zaplanowane i przygotowane przez tutejszy urząd odbyły się w ramach Warmińsko–Mazurskiego Tygodnia Kariery 2022 i objęły swoim zasięgiem szerokie grono odbiorców, a dokładnie około 900 uczestników lokalnego rynku pracy powiatu szczycieńskiego (uczniów szkół średnich, osób bezrobotnych, przedstawicieli instytucji i przedsiębiorców).

 

Zorganizowane zostały spotkania w różnych formułach:

seminarium dla pracodawców pn. „Wellbeing po polsku, czyli dobrostan pracownika

i pracodawcy w czasach kryzysu”;

warsztaty dla osób bezrobotnych pn. „Dobrostan psychiczny jako atut w poszukiwaniu pracy”;

spotkania informacyjno – warsztatowe z młodzieżą szkół ponadpodstawowych

pn. „Moc jest w nas – jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne”.

 

Inauguracją było seminarium dla pracodawców, w którym wzięło udział 45 uczestników, w tym przedsiębiorców funkcjonujących na terenie powiatu szczycieńskiego.


Reklama

 

- Temat przewodni seminarium i nurt work-life balance był fundamentem wystąpienia każdego z prelegentów – informuje Joanna Ferenc, doradca zawodowy PUP w Szczytnie. - Uczestnicy wydarzenia otrzymali dużą dawkę wiedzy oraz praktycznych wskazówek dotyczących zachowania równowagi między życiem osobistym i zawodowym – dodaje.

 

- Obecni chętnie dzielili się swoim doświadczeniem i dobrymi praktykami wprowadzonymi w firmach w czasach kryzysu – o taki dialog z pracodawcami i przedsiębiorcami naszego powiatu właśnie nam chodziło – komentuje Beata Januszczyk.

 

Kolejne wydarzenia, realizowane również pod hasłem równowagi psychicznej, zostały przeprowadzone przez doradców zawodowych Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie – Joannę Ferenc i Monikę Sokalską. Warsztaty były skierowane do młodych osób bezrobotnych zainteresowanych podjęciem zatrudnienia.

 

Reklama

Celem naszych warsztatów było uświadomienie uczestnikom jak ważne dla funkcjonowania człowieka (w każdym wieku) jest dbanie o zdrowie psychiczne, w jaki sposób wpływa ono na życie zawodowe oraz jak ważne jest zrozumienie siebie samego i umiejętność relaksu i regeneracji – komentuje Monika Sokalska, doradca zawodowy PUP.

 

Praktyki dbania o siebie poznała również młodzież ze szkół ponadpodstawowych w Szczytnie, z którymi doradcy zawodowi PUP w Szczytnie przeprowadzili kilkugodzinne spotkania informacyjno – warsztatowe pn. „Moc jest w nas – jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne”. - Ważne i aktualne przesłanie dbania o kondycję psychiczną we współczesnym świecie spotkało się z zainteresowaniem, dlatego już planujemy kolejne inicjatywy – podsumowuje dyrektor PUP w Szczytnie.

Malwina Szynaka – specjalista ds. rozwoju zawodowego PUP w Szczytnie

 Komentarze do artykułu

MM

Dlaczego ten urząd jeszcze istnieje? Żeby wisiały tam 3 oferty pracy? Po to jest teraz internet. Szkolenia - firmy prywatne. W innych krajach ZUS i urzędy pracy są połączone, mają malutkie budynki w dużych miastach i pracuje tam po 10 osób. W takim Szczytnie ponad 50 w UP, pewnie z 50 w ZUS, następne 60 skarbówka, do tego urząd miasta (100?), powiatowy, gminny. Zgroza.

Monika

Czy można rozliczyć p dyrektor za podróże służbowe, kursy ect czy są zasadne?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama