Czwartek, 26 Maj
Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

Reklama


Reklama

Koncert charytatywny "O życie Marka" (wideo)


W sobotę, 14 maja o godzinie 18.00 zapraszamy do szczycieńskiego Miejskiego Domu Kultury na koncert charytatywny „O życie Marka”.


Muzyczne wydarzenie wyreżyseruje i poprowadzi znana aktorka - Anna Samusionek, a wystąpią w nim znani soliści, którzy zaprezentują utwory religijne, gospel i musicalowe.

 

Podczas koncertu będę zbierane środki na leczenie Marka Szumowskiego, mieszkańca Wielbarka.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi koncertu oraz wsparcie leczenia Marka.

 

Bardzo prosimy o udostępnianie artykułu.

Nr rachunku: 54 1240 1994 1111 0010 3162 7042

tytuł przelewu: Pomoc dla Marka.

 

 

 

 

Było przecież wszystko dobrze, wszystko się jakoś układało. Na świat przyszła Marysia, potem nasze bliźniaczki Amelka i Oliwka. Wraz z chorobą męża nasze życie rozpadło się na kawałki, które każdego dnia próbujemy złożyć w całość.

 

Pierwsze objawy zaczęły się we wrześniu. Bardzo silne bóle głowy, wymioty, ogólne złe samopoczucie… Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że przyczyną tych objawów jest rozwijający się guz w prawej półkuli mózgu. Glejak IV stopnia złośliwości.

Leczenie rozpoczęło natychmiast. Najpierw operacja, potem chemio i radioterapia. W najgorszych snach nie przewidziałam, że nasza codzienność zmieni się tak drastycznie. Marek nie jest w stanie nawet wstać z łóżka. Wszelkie czynności pielęgnacyjne wymagają wsparcia. Jego jedzenie to papki, które bardzo wolno i ostrożnie przełyka. Podczas ostatniej chemioterapii wyniki drastycznie się pogorszyły i leczenie zostało przerwane. Jedynym wyjściem jest pilna operacja w specjalistycznej klinice w Kluczborku. Wciąż czekamy na oficjalny kosztorys, lecz szacunkowa wycena to ponad 120 tysięcy złotych! Wierzymy, że ta operacja w dużej mierze uwolni męża od dalszych następstw choroby, czy nie daj Boże przerzutów.

 

Nie mamy zbyt wielkich oszczędności – przy trójce dzieciaczków, codziennych potrzebach i wydatkach – po prostu nie mamy takich pieniędzy, by samodzielnie opłacić leczenie. Konsylium lekarzy dało zielone światło na operację – ufamy, że taka decyzja jest podyktowana szansą na pokonanie tej okrutnej choroby.

 

Śmiertelny strach towarzyszy nam każdego dnia. Ten sam strach motywuje mnie i ludzi, którzy kochają Marka do walki. Jest wspaniałym mężem, cudownym ojcem – on się nie poddaje i my też nie możemy!

 

Natalia – żona Marka wraz z Rodziną

 

 

UDAŁO SIĘ! MAREK JUŻ PO OPERACJI!

Kochani,

to, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dni przechodzi ludzkie pojęcie! Dzięki Wam udało się zebrać całą kwotę na transport medyczny oraz przeprowadzenie operacji ratującej życie mojego męża!

 

Lekarz prowadzący powiedział, że to naprawdę był ostatni dzwonek. Obrzęk mózgu był tak ogromny, że Marek cudem przeżył ostatnie dni! Niestety nie udało się usunąć całego guza, ryzyko było zbyt duże. Na ten moment wiemy, że to nie jest koniec leczenia. Wkrótce powstanie kolejna zbiórka, która pozwoli zebrać niezbędne środki, które zabezpieczą możliwość dalszych terapii.

 

Nie sądziłam, że taki ogrom dobra może też przerazić, wręcz oszołomić. Ale dzięki Wam, dzięki Waszemu wsparciu wierzę, że mąż pokona chorobę i wszystko się ułoży! Z całego serca dziękuję!

 

żona Natalia z rodziną

 

__________________________________________________

 

Wszystkie uzbierane środki powyżej 100% zbiórki zostaną przekazane na dalsze leczenie Marka.

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51
 • Sobieski kończy 70 lat
  W Szczecinku niedawno gościł Donald Tusk. Był kiedyś premierem. Chciał sprzedać Niemcom Lasy Polskie, Możejki Rosjanom a nawet Orlen zdaje się, że Taiwanowi czy tam komuś. Ale nie zdążył. Staruszek w Szczecinku bardzo się obruszył na Kościół, że jeszcze mu pieniędzy nie dali a on musi biedować za te marne 35 tysięcy miesięcznie. Platformiaki zrobią z tym porządek. Kwestia czasu, wybory prawie wygrane, rankingi kłamią. W rzeczywistości PO ma już 70 procent poparcia społecznego.Platforma -powiada: \" wszyscy kłamią\"

  jAMKA LECH


  2022-05-24 13:38:35
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  co dalej?

  xzx


  2022-05-24 07:17:58
 • Szczytno z poważnymi wadami
  Sprytnie autor ominął najczęstszą i najpoważniejszą wadę - otyłość, spowodowaną śmieciowym jedzeniem. Czy rehabilitacja tych maluszków, też będzie finansowana?, bo jeżeli tylko badania i diagnoza, to nie o żadne dobro dzieci tu chodzi, a o dofinansowanie lekarzy, zubożałych po stracie dodatków kowidowych. Ja nie wyrażam zgody, na żadne badania, wystarczy, że mamy najlepszych Lekarzy w Szczytnie, to Państwo Tarasiuk, przy okazji cieplutko tych Prawdziwych Lekarzy pozdrawiam.

  Szczytnianin


  2022-05-23 18:39:24

Reklama