Czwartek, 16 Maj
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty -

Jak jesienią, tak wiosną. Błękitni bez punktów po meczu z Węgorzewem

Dwa rzuty karne podyktowane dla przeciwników w pierwszej połowie gry, sporo błędów w defensywie i zbyt późne zmiany – to duży skrót przegranej (2:5) piłkarzy Błękitnych Pasym, którzy w miniony weekend na własnym stadionie podjęli CWKS Vęgorię Węgorzewo.

Choć to Błękitni narzucali tempo gry, dwie bramki już do 26 minuty pierwszej połowy zdobyli ich przeciwnicy. W 14’ po faulu jednego z obrońców zespół z Węgorzewa stanął przed pierwszą szansą na zdobycie bramki. Uderzenie z rzutu karnego obronił goalkipper Błękitnych, Paweł Brzozowski, który niestety był bezradny przy dobitce. Kolejna bramka – również z rzutu karnego – wpadła po rękach Brzozowskiego w 26 minucie spotkania.

Chwilę później, bo w 37’ honorowe trafienie dla Błękitnych zdobył Robert Malanowski, który strzelił „na kontakt” 1:2. Tuż przed gwizdkiem na przerwę dochodzi jednak do kolejnych błędów w defensywie Pasymia, co skutkowało zejściem do szatni na 1:3. Po wejściu na drugą połowę było już tylko gorzej. W siatce gospodarzy piłka lądowała w: 63 i 85 minucie rozgrywek. Drugiego „honorowego” gola z „jedenastki” zdobył Bartosz Nosowicz, który zamknął wynik spotkania na 2:5.

– Przez pierwsze 45 minut to my prowadziliśmy grę – mówi szkoleniowiec Błękitnych, Marcin Haponik. – Niestety przez pięć niewykorzystanych sytuacji i indywidualne błędny w obronie, przez które „zrobiliśmy” dwa rzuty karne, zdecydowały o wyniku 1:3 do przerwy. W przypadku drugiej połowy uważam, że przeważyły moje błędne decyzje. Myślę, że zmiany były za późno – przyznaje.

W kadrze na mecz zabrakło kontuzjowanych: Pawła Kabata, Dawida Maćkowiaka, Tomasza Makuszka, Pawła Plonkowskiego, Olafa Czaplickiego, Jakuba Polańskiego oraz Jakuba Kaszuby. Z przyczyn osobistych zabrakło Dawida Mikulaka.

Błękitni Pasym: Paweł Brzozowski (B) (46' A. Olszewski (B)), Szymon Chorążewicz, Aleksander Dobrzyński (C), Kacper Król, Patrycjusz Malanowski (76' K. Kępka), Robert Malanowski (70' V. Hutnik), Piotr Młotkowski (65' M. Nosowicz), Bartosz Nosowicz, Grzegorz Stańczak (82' M. Łukaszewski), Kamil Świercz, Mateusz Tumanowicz (65' D. Wilczyński). Niewykorzystani rezerwowi: Michał Borkowski.

LKS BŁĘKITNI PASYM 2:5 CWKS VĘGORIA WĘGORZEWO

0:1 - 16' Patryk Galiniewski

0:2 - 26' Patryk Galiniewski

1:2 - 37' Robert Malanowski

1:3 - 45' Kacper Kramek

1:4 - 63' Maciej Pawlukiewicz

1:5 - 85' Patryk Potyra