Czwartek, 6 Październik
Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda -

Reklama


Reklama

Hydromix chwalą i samorząd i mieszkańcy


Zakończyła się budowa wodociągu i kanalizacji w Śledziach (gmina Dźwierzuty). Co ciekawe, do sieci kanalizacyjnej przyłączyło się 1 gospodarstwo, a do wodociągowej 4, ale inwestycja była niezbędna, bo dzięki niej udało się pozyskać pieniądze na modernizację stacji uzdatniania wody w Laurentowie. Dzięki niej w kranach popłynie lepsza woda. Musi popłynąć do czerwca, bo taki warunek postawił samorządowcom szczycieński sanepid. W przeciwnym razie zamknie wodociąg.Inwestycję wykonuje szczycieńska firma Hydromix. Jej pracą zachwyceni są nie tylko samorządowcy, ale też mieszkańcy, których inwestycja dotyczy.

 

- Tak czysto pracującej firmy nie widziałem od lat – mówi nam jeden z mieszkańców gminy Dźwierzuty. - Za każdym razem, gdy skończą swoje działania, porządkują teren, przywracając go do idealnego stanu.

 

Te słowa potwierdza Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Przy budowie sieci mieliśmy mały problem z jednym z mieszkańców, który najpierw zgodził się, aby sieć przeszła przez jego działkę, a potem się z tego wycofał – dodaje. - Właściciel firmy Hydromix pan Sebastian Pliszka problem rozwiązał samodzielnie. Wykonał przyłącze taką metodą, że niemal nie widać tego na działce oponenta. Byliśmy w poniedziałek na tej posesji i mogliśmy na własne oczy zobaczyć, że te prace wykonane zostały rewelacyjnie – mówi Trusewicz. - I on i my jesteśmy zadowoleni z takiego rozwiązania. Firma naprawdę ma świetne podejście i do swojej pracy, i do ludzi. A na dodatek ma niezłe tempo prac, co nas cieszy jeszcze bardziej. To rzadkie.


Reklama

 

- Bardzo cieszę się, że nasza praca się podoba – mówi z uśmiechem Sebastian Pliszka. - Dla nas zadowolenie klientów jest najważniejszym elementem, bo do wykonywanych zadań zawsze podchodzimy profesjonalnie. I nie ma znaczenia, czy jest to drobna usługa, czy potężne przedsięwzięcie.

 

Mimo budowy wodociągu głównym celem prac była modernizacja stacji uzdatniania wody w Laurentowie.

 

- Do końca czerwca mamy termin z sanepidu, aby jakość wody się poprawiła, bo w przeciwnym razie wodociąg zostanie zamknięty – wyjaśnia sekretarz Trusewicz. - A na to sobie pozwolić nie możemy. Pierwszy etap technologiczny i sprzętowy jest wykonany. Pierwsze uruchomienie stacji przewidziane jest już na maj. I to mimo że firma na wykonanie całości ma czas do października.

Reklama

Koszt prac to niemal 3 mln zł. Gmina na ten cel otrzymała około 2 mln zł wsparcia.Komentarze do artykułu

Taki tam.

A może ktoś by wspomniał o firmie podwykonawczej, która tam bardzo dużo robiła.

Do Tor

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem na czym ta inwestycja polega...

Tor

1 gospodarstwo do kanalizacji i 4 do wody!!!!!!!!!!! 750000zł od punktu!!!!!!!!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Panie Połukord, podobno Pan też posiada herb. Czy może się Pan nim pochwalić publicznie?

  Ciekawy


  2022-10-05 17:07:00
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  A miałem nadzieję, że p. Połukord nie stanie do walki z opinią publiczną. Ale skoro tak, to zabiorę głos po raz drugi. Być może nie zrobiłbym tego, gdyby p. Połukord nie przytoczył przykładu herbu Szczytna na powtarzalność pewnych motywów herbowych. A zatem. Proszę mieć pretensję do publikatora, który nazwał Pana autorem herbu Rekownicy. Można byłoby sprostować od razu, że to nie herb, a logo (wówczas nie byłoby dyskusji). I tu jest właśnie to, co mnie zdetonowało. Jak można porównywać historycznie ukształtowane herby - naszego miasta, czy też innych miast wymienionych przez Pana, które posiadają herby podobne do naszego (proszę zwrócić uwagę, gdzie są one położone) - do produkowanych obecnie \"herbów znaków\" miejscowości, które dość świeżo uzyskały status miasta, a w związku z tym czerpią motywy z herbów już istniejących. Niemniej - czy to logo, czy to herb Rekownicy - nie jest to oryginalny projekt, z czym Pan się może zgadzać, albo nie. PS. jednak umie Pan szukać obrazem.

  Taki sobie czytelnik


  2022-10-05 15:56:12
 • Policjanci „wyłapują” narkotyki w Wielbarku
  Nareszcie się za to wzięli. Może już przestaną przymrużac oczy na to co się tu dzieje

  Wielbarszczanka


  2022-10-05 14:52:57
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  elektrownie ukraińskie sa oddalone ponad 1000km, Czarnobyl był blisko. są to reaktory zupełnie inne niż tamten. sianie paniki. żeby ludzie nie widzieli szwindla z węglem.

  Waldi


  2022-10-05 10:20:16
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Kilka słów wyjaśnienia. To był konkurs na logo (ZNAK GRAFICZNY) z następującym wymogiem: logo musi być tematycznie powiązane z rybami, z rybołówstwem. Pisał o tym TSz: https://tygodnikszczytno.pl/Rekownica_chce_miec_logo-n11341.html?fbclid=IwAR3Y7WP_C6U1MEkI1SLhjDKC5EyA0i-NQIkR1BLlu7Zd4CeQN8G-c0PWxvY Zwyciężył znak graficzny o formie, czyli wyglądzie - herbu, powtarzam ZNAK GRAFICZNY. „Imć Pan Zagłoba” skopiował i wkleił ogólnie dostępny tekst nie mający zastosowania do znaków graficznych, a dotyczący heraldyki. Panowie (Panie) „O ja” i „ja też” wyjaśniam Wam: wiele symboli powtarza się w herbach, ryba jest w np. herbie Kobylanki, a czy jest takich herbów aż 20 to nie wiem, była prośba o przesłanie tych pozostałych 19 i nie została do tej pory zrealizowana. Powtarzanie się elementów w herbach jest normalnością. Przykładowo herb Szczytna z racji zawierania jelenia podobny jest do herbu Złotowa, Piły, Jeleniej Góry, Rzepina, powiatu brodnickiego, Nowej Słupi itd. Dlaczego zaprojektowałem taki ZNAK GRAFICZNY? Wymagano, aby zawierał elementy związane z rybactwem. W moim projekcie rybactwo symbolizuje ryba (płoć) i woda jednego z trzech jezior położonych wokół Rekownicy (Konik, Rekowe, Głęboczek) o kolorze niebieskim. Dodałem do tego trzy świerki symbolizujące lasy roztaczające się wokół Rekownicy, umieszczając je na tle słonecznego nieba (żółte tło). Próbowałem jeszcze umieścić symbole grzybów z których słyną lasy wokół Rekownicy, ale burzyło to kompozycję i powodowało chaos graficzny i dlatego odstąpiłem od tego. Aż dziwne, że sprawa na pozór banalna, a wywołała tyle komentarzy - emocji. Czyżby komentarz „Anny” był zasadny ? Pozdrawiam Panią i wyjaśniam czemu nie spotykamy się: sunia nie może odbywać takich spacerów jak dawniej ze względu na stan zdrowia.

  Krzysztof Połukord


  2022-10-05 09:59:41
 • Czy grozi nam powtórka Czarnobyla? Do Szczytna dotarły tabletki z jodkiem potasu
  Ja tam jestem rozczarowany, liczyłem na jakieś szczepionki Pfizera chroniące w 100% przed promieniowaniem.

  ehhh


  2022-10-04 21:38:42
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Komentarz Nick Cage do Anny: to nie wypada aby mężczyzna, mający kobiety w domu córkę i żonę, zachowywał się tak niestosownie wobec kobiety, przeginasz Panie T.S.

  Obserwator


  2022-10-04 21:02:53
 • Basen ruszy we wrześniu. Kto będzie mógł z niego korzystać?
  Do Macx; To jedź a nie się unosisz

  Kuba


  2022-10-04 18:01:06
 • Herb Rekownicy wymyślił Krzysztof Połukord
  Anka weź polopirynę, tylko już nie doodbytniczo a normalnie. Nie pomoże, ale będziesz miała co robić.

  Nick Cage


  2022-10-04 15:49:23
 • Dino i Biedronka wbijają się do Dźwierzut (zdjęcia)
  A te prywatne grunty to kogo? Szydlika czy kogoś z radnych? :)

  marian


  2022-10-04 13:46:27

Reklama