Młodzi zawodnicy Płetwala Szczytno wrócili z zawodów z pięcioma medalami i rekordami życiowymi. W tym samym czasie ich starsza koleżanka, 16-letnia Martyna Pieńkowska, błysnęła formą w gronie najlepszych pływaków kraju.
To był pracowity weekend (red. 18-19.10) dla pływaków ze Szczytna. W sobotę, 18 października w ogólnopolskich zawodach pływackich w Ciechanowie wzięło udział aż 483 zawodników z 34 klubów z całej Polski. Młodzi reprezentanci Szczytna wywalczyli pięć medali, a wielu z nich znacząco poprawiło swoje rekordy życiowe.
Najlepszym wynikiem może pochwalić się 12-letni Julian Matras, zdobywca dwóch złotych medali na 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz brązu na 100 metrów stylem zmiennym. W klasyfikacji generalnej czterech najlepszych startów uplasował się na 3. miejscu wśród rówieśników z całego kraju.
Na podium stanęli też: 10-letni Aleksander Ludwicki za brąz na 100 m stylem dowolnym, oraz Karolina Waloszek-Bagińska (8 lat), która zdobyła brąz na 25 m stylem klasycznym. Blisko strefy medalowej byli Barbara i Zuzanna Radawiec, Hanna Rubak, Kornelia Bagińska-Waloszek, Antoni Cichowski i Matylda Frajher, którzy mimo braku medali ustanowili liczne rekordy życiowe.
– Medal nie zawsze jest najważniejszy. Cieszy nas postęp i coraz lepsze czasy, bo to pokazuje, że praca na treningach przynosi efekty. To szczególnie ważne przed mistrzostwami województwa w Elblągu, które odbędą się pod koniec listopada – podkreśla trener Sławomir Szczerbal.
Martyna Pieńkowska coraz bliżej krajowej czołówki
Tego samego dnia w innym miejscu Polski, bo w stolicy, o sukcesy walczyła 16-letnia Martyna Pieńkowska – juniorka, która coraz śmielej wkracza do świata seniorskiego pływania. W Grand Prix Polski wystąpiła wśród najlepszych zawodników kraju i zrobiła “furorę”, ustanawiając nowy rekord życiowy. Na 100 metrów stylem klasycznym uzyskała wynik 1:10.42, poprawiając się o niemal dwie sekundy i zajmując 4. miejsce wśród seniorów. Następnego dnia potwierdziła świetną formę, zajmując 7. miejsce w Polsce na 50 m „żabką”.
– Martyna zrobiła mi ogromną niespodziankę. Wiedziałem, że jest w dobrej formie, ale nie spodziewałem się aż takiego skoku na początku sezonu. Najważniejsze starty dopiero przed nami: zimowe mistrzostwa Polski w Gorzowie Wielkopolskim i przyszłoroczne mistrzostwa 17–18-latków – mówi trener zawodniczki.
Jak podkreśla Szczerbal, występ Pieńkowskiej to zapowiedź, że w Szczytnie rośnie nowa pływacka gwiazda, która już teraz może rywalizować z najlepszymi w kraju.
Artykuł z minionego wydania. Więcej aktualnych wiadomości i historii z powiatu szczycieńskiego znajdziesz w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno” – nowe wydanie w każdy czwartek! Sięgając po gazetę, zyskasz dostęp do wielu ciekawych treści, i to znacznie wcześniej niż w internecie. Dostępny w sieciach: Intermarche, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Biedronka, Dino, Lidl, a także w większości lokalnych sklepów na terenie całego powiatu.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33