Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Grabarze nie nadążają z kopaniem grobów


Mieszkańcy naszego powiatu umierają na potęgę. Dane, które na ostatniej sesji przedstawił burmistrz Szczytna, zatrważają. Grabarze na cmentarzu komunalnym w Szczytnie nie nadążali z kopaniem grobów. - Trzeba było przenieść tam dodatkowych pracowników - poinformował burmistrz Krzysztof Mańkowski.W 2020 roku na cmentarzu komunalnym w Szczytnie odbyły się 374 pochówki. W tym jest już ponad 400.

 

- A patrząc na dynamikę może się okazać, że do końca roku będzie ich niemal 500 – mówił Krzysztof Mańkowski. - Jest to bardzo niepokojący trend i ogromny wzrost umieralności.

 

W tej chwili dziennie pracownicy cmentarza obsługują 4-5 pochówków.


Reklama

 

Reklama

Dwaj grabarze nie nadążali z kopaniem grobów. Zakład Gospodarki Komunalnej, który zarządza cmentarzem, musiał oddelegować tam dodatkowych pracowników. Takiej sytuacji nie było nigdy w historii szczycieńskiej nekropolii, która obsługuje miasto oraz gminę wiejską Szczytno.

 

- W 2020 roku wydaliśmy 512 aktów zgonu, w tym już 758 – wylicza dalej burmistrz Mańkowski. - Te liczby naprawdę przerażają. Statystyka zgonów w naszym powiecie pokazuje, że rok 2021 będzie gorszy od 2020 i to znacznie.

 

Podobny trend utrzymuje się w całym kraju. Ten rok będzie pod względem demograficznym najgorszym dla Polski od początku XXI stulecia. Liczba zgonów przekroczy pół miliona, przewyższając tym samym fatalny rok 2020.Komentarze do artykułu

Śmieszek

Cmentarz pięknie oświetlony. Prawie tak samo jak rewitalizowane ruiny zamku. czyżby to były dwa najjaśniejsze punkty w mieście Szczytno? Z sali konferencyjnej, gdzie obraduje rada miejska nie wydobywa się żadne światło. Byłoby lepiej, gdyby rada pomyślała o tych nieszczęsnych seniorach - przykutych do łóżek, wózków - nie tylko o tych, co jeszcze się żwawo poruszają, także towarzysko i można liczyć na ich głos w wyborach. Najpewniej spośród tych starszych ludzi - unieruchomionych w domach, mieszkaniach, zdanych często na przypadkową pomoc MOPS, albo sąsiadów, bo dzieci daleko, albo nie ma - covid zbiera największe żniwo. W tym również oczywiście są ci seniorzy, którym \"oświecona\" rodzina nie pozwalała się zaszczepić.

Max

Fatalna kondycja służby zdrowia w ogóle, a nie tylko Covid. Przez ponad rok nie można było przyjść do lekarza, bo - uwaga! - jesteś chory. Pamiętajcie więc - jak płonie las, nie do straży dzwonić, bo przecie to ogień... Jedni się bogacą cudzą krzywdą, inni umierają. Dziwne, że tak nagle lekarze już nie strajkują. Nawet pielęgniarki ucichły.

Czytelnik

Nie daj Boże dostać się na Izbę Przyjęć szpitala w Szczytnie. Lepiej w domu zdechnąć

Emeryt i rencista co drugi.

Nic nie trwa wiecznie , jak połowa ludzi to emeryci , to i odkrycia dokonano.

Mol

Nie bardzo rozumiem zdziwienia, że ludzie umierają jak służba zdrowia (szpitalna, specjalistyczna) obsługuje tylko 1 chorobę (świadomie użyłem słowa obsługuje a nie leczy). W ciągu ostatnich dwóch lat w Polsce zmarło 2 mln osób w tym 100 tys. na lub z covid19. Na co zmarli pozostali? Nie mam prawa wszystkich medyków wrzucić do jednego worka bo są w naszym mieście bardzo dzielni lekarze, którzy realizują swoje powołanie nie bojąc się chorych i im za tą postawę serdecznie dziękuję.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama