Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Internet pomoże w odwiedzaniu grobów (sprawdź)


Wygląda na to, że w tym roku cmentarze nie zostaną zamknięte z powodu pandemii. Będziemy mogli zatem odwiedzać groby swoich zmarłych bliskich 1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych. Przypominamy, że cześć cmentarza w Szczytnie ma już wirtualny system odnajdywania grobów. Na razie swoim zasięgiem obejmuje on jedynie starą cześć nekropolii pomiędzy ulicami Ślaską, Mazurską i Reja.W systemie znajduje się około 7 tysięcy grobów. Z interaktywnego planu cmentarza w Szczytnie można skorzystać za pomocą strony internetowej: https://szczytno.grobonet.com/.

 

Aby odnaleźć grób, wystarczy w formularz wyszukiwania wpisać jedno bądź więcej z następujących kryteriów: imię, nazwisko, datę urodzenia, datę śmierci lub lokalizację grobu (kwatera, rząd, numer grobu). Wyświetli nam się lista osób pochowanych, które spełniają określone kryteria. Należy wybrać tę poszukiwaną.


Reklama

 

Podobny system działa na cmentarzu w Jedwabnie. Był to pierwszy cyfrowy cmentarz w naszym powiecie. Internetowa wyszukiwarka grobów dostępna jest pod adresem https://jedwabno36.artlookgallery.com/grobonet/start.php

 

 

GROBONET umożliwia odnalezienie swoich bliskich w bazie osób pochowanych oraz zlokalizowanie ich grobu na dokładnej mapie cmentarza. Wyniki poszukiwań można wydrukować lub zapisać na komputerze. System umożliwia ponadto zdalne zlecenie opłacenia miejsca na cmentarzu. Możliwe jest także zapalenie wirtualnego znicza.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama