Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Internetowe szukanie grobów


Działa już wirtualny system odnajdywania grobów na cmentarzu komunalnym w Szczytnie. Na razie swoim zasięgiem objął jedynie starą cześć nekropolii pomiędzy ulicami Ślaską, Mazurską i Reja. W systemie znajduje się około 7 tysięcy grobów.Z interaktywnego planu cmentarza w Szczytnie można skorzystać za pomocą strony internetowej: https://szczytno.grobonet.com/.

- Aby odnaleźć grób wystarczy w formularz wyszukiwania wpisać jedno bądź więcej z następujących kryteriów: imię, nazwisko, datę urodzenia, datę śmierci lub lokalizację grobu (kwatera, rząd, numer grobu) – instruuje Aneta Gudzbeler, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szczytnie. - Wyświetli nam się lista osób pochowanych, które spełniają określone kryteria. Należy wybrać tę poszukiwaną osobę.


Reklama

Oprócz podstawowych informacji, takich jak imię, nazwisko, data urodzenia i śmierci na stronie wyświetlona jest też fotografia nagrobka oraz mapa cmentarza z wyróżnioną kwaterą, która ułatwi jej odnalezienie już w realu wybranego grobu.

Reklama

Strona działa oczywiście też na smartfonach.

Aplikacja i inwentaryzacja kosztowała ponad 24 tys. zł.

 

- W tym roku w systemie mają znaleźć się też groby z tak zwanej nowej części cmentarza – mówi dyrektor Gudzbeler.

 

Z danych, do których udało się dotrzeć „Tygodnikowi Szczytno” wynika, że od 1968 roku na cmentarzu komunalnym w Szczytnie spoczęło 12 tysięcy 776 osób. W 2019 roku zostały tam pochowane 393 osoby, a w 2020 - 367.

 

 

- W tym roku w systemie mają znaleźć się też groby z tak zwanej nowej części cmentarza – mówi dyrektor ZGK w Szczytnie Aneta Gudzbeler.Komentarze do artykułu

Dobry Wujek

Znajdź telefon do urzędu miasta w Szczytnie. Dowiedz się, jakimi danymi sam musisz się wylegitymować, aby otrzymać informację, czy ten człowiek został pochowany w Szczytnie. Musisz szukać sam. Bo jak nie znasz danych (pesel, żona, matka, ojciec, dziadkowie, babcie) - nikt ci wprost informacji nie poda.

Ryszard Przęczek. - czekry@poczta.fm

Poszukuję miejsca spoczynku mego ojca Gerarda Starościaka zamieszkałego ostatnio prawdopodobnie w Szczytnie. Więcej nic o nim nie wiem.

WSK

W Jedwabnie funkcjonuje to już od bodaj 100 lat?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama