Życie człowieka jest jak skomplikowany labirynt, w którym można się zagubić. I – jak to bywa w labiryncie – musimy często zadecydować, w którym kierunku skierujemy nasze dalsze kroki. Czy pójdziemy w prawo, czy w lewo? A jest jeszcze trudniej, kiedy mamy czasem do wyboru kilka opcji i wtedy zadajemy sobie pytanie: którą z nich wybrać i która okaże się w naszej życiowej sytuacji najwłaściwsza?
Warto więc czasem zatrzymać się w bieganinie codziennego życia i pomedytować o swojej obranej, życiowej drodze i o wyborach, których dokonaliśmy, a które ukształtowały nasze obecne losy. Jeszcze ważniejsze jest jednak, by pomyśleć o swoim dalszym życiu w przyszłości i zadać sobie pytanie: Co dalej? Dokąd zmierzam, dokąd chciałbym lub chciałabym dojść i co osiągnąć? W swoim osobistym życiu, w swoim małżeństwie, w życiu zawodowym itd. Co wreszcie można by w swoim życiu poprawić, co skorygować, z czym definitywnie się rozprawić. Trzeba uczynić to chociażby po to, by nie żyć na ślepo, z dnia na dzień, bez wyraźnego celu i sensu.
Dlatego też postanowiliśmy już po raz drugi otworzyć kościół baptystyczny przy ulicy Sienkiewicza 3 na specjalną, ciekawą wystawę-instalację pt. „LABIRYNT”. Jest to nowoczesna multimedialna prezentacja będąca połączeniem współczesnych technologii, niezwykłe miejsce, w którym czas zatrzymuje się na chwilę, a uczestnik może zastanowić się nad najważniejszymi pytaniami jakie człowiek stawia sobie w życiu. Uczestnicy wchodzą do labiryntu pojedynczo w odpowiednich odstępach czasu (co 10 min).
Przed wejściem otrzymują: odtwarzacz mp-3, słuchawki i niewielki lampion. Przez 11 komnat labiryntu widza prowadzi głos w urządzeniu. Przedstawienie ma charakter interaktywny, w związku z czym w poszczególnych komnatach na uczestników czekają zadania do wykonania, o których poinformuje głos w słuchawkach. Wszystkie komnaty są ze sobą powiązane i tworzą swoisty proces, przez który każdy z uczestników przechodzi indywidualnie. W połowie przedstawienie uczestnik ma możliwość decyzji o kontynuacji zwiedzania lub opuszczeniu labiryntu.
Labirynt będzie dostępny już w przyszłym tygodniu, w dniach 8-12 czerwca br. w godzinach 12.00-19.00. Wejście na tę ekspozycję jest bezpłatne, należy jednak zgłosić swoje przyjście telefonicznie - nr tel. 514 020 667, aby zarezerwować wejście do Labiryntu na konkretną godzinę. Nie będzie to bowiem zwiedzanie grupowe, tylko indywidualne. Postanowiliśmy udostępnić nasz kościół baptystyczny, do którego wejście boczne będzie od strony Szkoły Muzycznej. Po obejrzeniu labiryntu będzie też okazja do wypicia kawy lub herbaty z ciastkiem w naszej kawiarence oraz możliwość osobistej rozmowy z osobami, które tę ekspozycję zobaczyły wcześniej – jeśli będzie takie życzenie.
Serdecznie zapraszam moich szanownych czytelników do skorzystania z tej unikalnej możliwości, a także do spotkania i rozmowy ze mną osobiście, gdyby było takie życzenie. Będzie nam miło, jeśli ta kolejna propozycja spotka się z zainteresowaniem i uznaniem ze strony mieszkańców naszego miasta i okolic. Jesteśmy bowiem dla was, by proponować to, co pożyteczne i pomocne, godne zauważenia i uczestnictwa. Ponieważ mamy tę ekspozycję przez 5 dni następnego tygodnia, mamy nadzieję, że skorzystacie z niej w dogodnym dla was czasie.
Prosimy o zgłoszenie telefoniczne swojego przybycia, a będziemy radzi gościć was w naszych skromnych progach.
Andrzej Seweryn
andrzej.seweryn@gmail.com
Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03