Plaża Miejska w Szczytnie na kilka godzin zamieni się w centrum edukacji, pokazów i rodzinnych atrakcji. W poniedziałek 8 czerwca odbędzie się tam Wojewódzka Inauguracja Sezonu Wodnego „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Będą policjanci, strażacy, ratownicy, sprzęt, konkursy dla dzieci i pokaz poszukiwania osoby pod wodą.
Wydarzenie zaplanowano w godzinach od 11.00 do 13.00 na Plaży Miejskiej w Szczytnie.
To nieprzypadkowe miejsce. Powiat szczycieński co roku przyciąga tysiące osób wypoczywających nad jeziorami. Dla służb oznacza to czas zwiększonej gotowości, a dla mieszkańców i turystów – potrzebę przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa.
NURKOWIE, SPRZĘT I PIERWSZA POMOC
Na uczestników czekać będą stoiska promocyjne służb i instytucji, konkursy, zabawy dla dzieci, nagrody, upominki oraz prezentacje sprzętu wykorzystywanego podczas działań ratowniczych.
Swoje stoisko przygotuje także Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Strażacy będą mówić m.in. o udzielaniu pierwszej pomocy, bezpieczeństwie w domu i nad wodą, właściwym zachowaniu w sytuacjach kryzysowych, użytkowaniu czujek dymu i tlenku węgla oraz bezpiecznym korzystaniu z gaśnic.
Jedną z największych atrakcji ma być obecność Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego PSP z Mrągowa. Uczestnicy zobaczą sprzęt nurkowy i porozmawiają ze strażakami-nurkami o ich służbie.
Zaplanowano też pokaz poszukiwania osoby znajdującej się pod wodą.
WAKACJE BEZ TRAGEDII
Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie ma nie tylko bawić, ale przede wszystkim uczyć. Chodzi o to, by jeszcze przed wakacjami przypomnieć, jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk, łodzi, kajaków i sprzętu wodnego.
Do udziału zaproszone są całe rodziny – mieszkańcy Szczytna, powiatu szczycieńskiego oraz turyści.
Bo lato nad wodą powinno kojarzyć się z odpoczynkiem. Nie z interwencją służb.

Podoba mi się zaproszę żonę na wycieczkę .
Franek66
2026-06-15 07:49:34
Tak to jest, jak brzegi zabudowane. Jezioro ok, ale bylam raz i nigdy więcej.
Gabi
2026-06-14 19:30:23
Plac zabaw dla dzieci w miejscowości Jurgi do zwiedzania a przewodnikiem będzie sołtys.
Zaproszenie dla pani radnej z tego okręgu wyborczego.
2026-06-14 11:00:25
Generalnie to życzę powodzenia ale najpierw to trzeba by wpompowac naprawdę grube miliony w Pqsym, żeby turysta chciał tu specjalnie przyjechać, a może się mylę...
Romek
2026-06-14 05:29:42
Znam \"przedwojenny Pasym\" ze starych fotografii i marzyłem o powrocie do \"historii\" - BRAWO, BRAWO, BRAWO !!! Dziękuję pięknie i serdecznie pozdrawiam POMYSŁODAWCÓW I REALIZATORÓW!!!
Bogdan Dąbrowski
2026-06-13 23:38:56
Czy na Kalwie nie obowiązuje strefa ciszy?
Czytelnik
2026-06-13 17:26:02
Gratulacje Brawo za pomysł
Joanna
2026-06-13 13:42:31
Tiaaa...Podkarpacie faktycznie jest sławne xd Ukraińcy chyba potrzebują nowych taśm, na polityków.
Polak
2026-06-12 09:05:38
Burmistrz Nowociński, to bliski kuzyn męża Lidii Masłowskiej, tak więc konkurs rozstrzygnięty bezproblemowo ;)
Pasymiak
2026-06-12 02:29:56
Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i pójdzie się leczyć.
Grzegorz
2026-06-11 22:55:03