Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Gmina podzieli 60 tysięcy złotych na wymianę śmieciuchów. Do tej pory na program wydano ponad 615 tys. zł


Gmina Szczytno ogłasza kolejny nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji służących ochronie powietrza, polegających na wymianie źródeł ciepła w budynkach lub lokalach mieszkalnych na terenie gminy. Termin składania wniosków: od 1 lutego do 28 lutego 2023 r. Do podziału jest 60 tys. zł.


  • Data:

Program działa już od 2018 roku, samorządowcy do tej pory wydali na jego realizację ponad 615 tys. zł. Z pomocy skorzystało 136 gospodarstw.

 

Wnioski mogą składać między innymi:

  • właściciele lub współwłaściciele budynków jednorodzinnych
  • najemcy, właściciele lub współwłaściciele lokali w budynkach wielorodzinnych
  • wspólnoty mieszkaniowe

 

Termin składania wniosków: od 1 lutego do 28 lutego 2023 r.


Reklama

 

Warunkiem uzyskania dotacji jest likwidacja dotychczasowych źródeł ciepła opalanych paliwem stałym oraz złożenie wniosku przed rozpoczęciem wymiany.

 

Przewidziane środki w budżecie na rok 2023 wynoszą 60 000 zł, a beneficjent może uzyskać dotację w wysokości 50% kosztów zakupu urządzenia grzewczego, maksymalnie 6 000 zł brutto.

 

Wymagane załączniki do wniosku: oświadczenie, kopia dowodu osobistego, kopia dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do lokalu/budynku, kosztorys, rachunek zakupu urządzenia (wzory dokumentów dostępne są w Urzędzie Gminy Szczytno oraz stronie internetowej: https://ug.szczytno.pl/

Reklama

 

W tym celu, po zapoznaniu się z załączonymi do niniejszej informacji dokumentami, należy we wskazanym terminie - złożyć pisemny wniosek wraz z załącznikami wskazanymi we wniosku do Urzędu Gminy Szczytno, ul. Łomżyńska 3, 12-100 Szczytno, Biuro Obsługi Interesanta (parter budynku Urzędu Gminy Szczytno) – wykorzystując załączone do informacji formularze.Komentarze do artykułu

Denis

Najpierw niech ociepla kamienice wtedy gaz się będzie możeee opłacał ,później tak jak ktoś napisał gwarancjęe ceny tego gazu.

Jamka Lech

wiadomość o Holandii jest absolutnie nieprawdziwa. Kłamiesz człowieku jak zwykle chociaż co raz zmieniasz ksywę.

Polak

Lepiej nie wymieniac starych piecow kaflowych.na srogie zimy super grzeja;) najlepsze zrodlo ciepla

Romek

O, znów troll putina czyli niejaki Szczytnianin dał psi głos. Prosto z ruskich portali rzuca fałszywkę o zamknięciu \"największego złoża gazu w Europie\" chociaż nigdy Holandia takiego nie miała! Uwaga ruscy znów atakują!

Szczytnianin

hahaha... ja chętnie skorzystam z dotacji pod warunkiem, że otrzymam stałą, nie jednorazową dotację do gazu lub energii oraz gwarancję!!!!, że nie zabraknie mi pewnego zimowego dnia, gazu, czy energii. Dodam jeszcze, że Holandia planuje zamknąć największe złoże gazowe w Europie, a energia, tak jak węgielek, płynie sobie szerokim strumieniem, tylko nie dla Polaków, a dla Ukraińców, stąd nacisk na oszczędzanie w Polsce.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama