Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Fragment lasu w Leśnictwie Gizewo zamknięty do końca kwietnia, leśnicy przygotowują go do sezonu letniego


Leśnictwo Gizewo to jedno z ulubionych miejsc turystycznych dla wielu osób z okolic Szczytna. To tam można cieszyć się pięknem lasu, spacerować, uprawiać jogging czy jeździć na rowerze. Niestety, od teraz przez cały kwiecień trzeba będzie liczyć się z pewnymi utrudnieniami.Oddział 14a na terenie leśnictwa Gizewo będzie bowiem zamknięty z powodu zaplanowanych prac. Prace mają na celu przygotowanie infrastruktury turystycznej przed nadchodzącym sezonem letnim. Dzięki nim, turyści będą mogli bez przeszkód korzystać z obiektów i atrakcji turystycznych.

 

Teren objęty pracami będzie objęty zakazem wstępu.


Reklama

 

Reklama

- Dlatego też, zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców, aby zachowali maksimum ostrożności i przestrzegali oznakowania – mówią leśnicy. - Jesteśmy świadomi, że leśnictwo Gizewo to ulubione miejsce wielu osób. Dlatego też, staramy się wykonać zaplanowane prace jak najszybciej, tak aby turystom nie przeszkadzać w korzystaniu z piękna lasu w okresie letnim.

 Komentarze do artykułu

Jan leśny

Mordowania lasów ciąg dalszy. Tylko teraz już pod przykrywką. 1000 drzew pod siekierę, 100 gdzieś posadzonych. Kto bywa w lesie ten widzi jak leśnicy stali się sprzedajnymi dziwkami PiSu

Zzz

Sezon w lesie trwa cały rok, aod jakiegoś czasu ciężko po nim się poruszać bo wszędzie są żółte tabliczki zakaz wstępu. Daty na większości były że do 28,02,2023,a tu dziś niespodzianka zmienione że do końca marca. Biedni leśnicy za mało jeszcze wycięli.

Podejrzliwy

Dziś widziałem tam wiele oznaczonych drzew. Będzie cięcie. Ogołocą nasze lasy. A i singiel znów będzie zniszczony i nie przejezdny jak kilka lat temu ten krótszy. Brawo niszczcie nasze zielone płuca, a klimat na pewno się nie zmieni.

Zniesmaczony i wkurzony

Kolejna wycinka. A tak poza tym już wcześniej inne części lasu były lub są zamknięte bo wycinają. Nie długo to lasu nie będzie. Tak jak teraz szaleją z wycinkami to jeszcze nigdy nie było. Ktoś poczuł kasę.

Ala

Znowu zniszczą ścieżkę MTB. Gospodarka rabunkowa!!!

Gabi

To jest kuriozum, zeby las bronić przed leśnikami.

Robert

Nie wierzę leśnikom, zaraz się okaże ile drzew wyrżnęli po cichu. Zamykają przed sezonem więc ścieżki będą grabić? Od lat znamy te lasy i nigdy ich zamknięcia nie uzasadniano sezonem turystycznym. Coś znów dranie kombinują.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama