Radni Powiatu Szczycieńskiego przegłosowali uchwałę o przystąpieniu Powiatu Szczycieńskiego do Klastra Szczycieńska Energia, otwierając nowy rozdział w transformacji energetycznej regionu. Klastry energii, jako formy obywatelskich społeczności energetycznych, stają się kluczowym elementem przyszłościowego modelu produkcji energii elektrycznej.
Radni Powiatu Szczycieńskiego przegłosowali uchwałę o przystąpieniu Powiatu Szczycieńskiego do Klastra Szczycieńska Energia, otwierając nowy rozdział w transformacji energetycznej regionu.
Klastry energii, jako formy obywatelskich społeczności energetycznych, stają się kluczowym elementem przyszłościowego modelu produkcji energii elektrycznej.
Aktualna i czekająca nas w 2025 roku, transformacja energetyczna, zarówno w Polsce, jak i na świecie, skłania lokalne społeczności do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań.
Kluczowym uczestnikiem tej rewolucji są klastry energetyczne. Klastry energii to cywilnoprawne porozumienia, które obejmują produkcję, dystrybucję, obrót energią, głównie pochodzącą z odnawialnych źródeł.
Starosta Szczycieński Jarosław Matłach, podkreśla: - Utworzenie klastra to strategiczny krok w kierunku samodzielności energetycznej. Dzięki temu otwieramy dostęp do dodatkowych środków, które wesprą nasze przedsięwzięcia z zakresu energetyki.
Członkowie klastra, czyli jednostki samorządu terytorialnego: powiat i gminy, osoby prawne, fizyczne, oraz inne podmioty, mają wspólny cel - stworzenie lokalnego obszaru samobilansującego się. Dzięki temu, zapotrzebowanie na energię elektryczną wewnątrz klastra będzie pokrywane przede wszystkim przez własne źródła, takie jak instalacje fotowoltaiczne czy kogeneracyjne.
Klastry energii stanowią również źródło dodatkowych środków publicznych, zarówno krajowych, jak i z programów unijnych, wspierających przedsięwzięcia z zakresu energetyki.
W przypadku Klastra Szczycieńska Energia, te dodatkowe środki mogą być przeznaczone na budowę nowych instalacji, audyty energetyczne, czy optymalizację zużycia energii.
- Utworzenie klastra to nie tylko ekonomiczne korzyści, ale również rozwój innowacyjnych technologii na terenie powiatu. Stajemy się aktywnymi uczestnikami transformacji energetycznej, co przyniesie korzyści dla mieszkańców oraz przedsiębiorców działających na naszym terenie - dodaje starosta.
Utworzenie klastra umożliwi, w perspektywie kilku lat, zmniejszenie cen energii dla członków klastra, a także pełne skorzystanie ze środków krajowych i europejskich na działania związane z nowoczesnym podejściem do energetyki, to innowacyjne podejście do transformacji energetycznej, które przyniesie wymierne korzyści dla Powiatu Szczycieńskiego oraz jego mieszkańców... Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".
Mistrzostwo świata to tekst \"poprzednia władza nie zostawiła żadnych strategicznych projektów...\" - A kto w poprzedniej kadencji zasiadał w Radzie Miejskiej, czyli kto był ta poprzednią władzą?, bo pan oczywiście nie był radnym i o niczym nie decydował... (chociaż faktycznie Pan miał najwięcej nieobecności ze wszystkich w Radzie..) Jak co wybory będą wybierani ci sami ludzie to faktycznie nigdy nic się nie zmieni????
Sumienie
2024-12-22 17:19:11
A ile to Jarosław dał na nagrody ze swojej kieszeni???
Dobroczyńca za nasze pieniądze
2024-12-21 16:36:16
Tyle kamer w mieście a policja jak zawsze liczy na łatwiznę.
2024-12-21 15:11:26
Żuchowski który wzial działkę większą niż 1 zl za jej sprzedaż plus uwczesi radni ktoryz pozwolili na to, powinni za to odpowiadać i pokrywać koszty. Cwaniak pasie się na pisowskim ptasim mleczku bezkarnie. Druga sprawa skoro inwestor się nie wywiązał to powinna zostać już dawno zwrócona miastu. Gorska i Mańkowski także powinni ponieść konsekwencje. W tym miescie zwsze becdzie ch...nai poniewaz zawsze ktos bedzie czyimś kolegą bądź sprzeda się za czapkę gruszek. Dobro miasta nie istnieje istniej dobro kieszeni i stołków
fiku miku
2024-12-21 13:18:37
Jestem DUMNY!!!Pozdrawiam
Mariusz Pozdzial
2024-12-21 05:28:13
Hehehe
2024-12-21 02:59:54
Przecież tu śmierdzi przekrętem na odległość. Niech odpowiednie służby się tym zajmą.
Robert
2024-12-20 13:01:20
Ten blok to tragedia rakotwórcza tragedia.
Rafał K
2024-12-19 22:16:19
Droga gminna Dźwiersztyny-Narajty nieprzejezdna(odcinek 2,5 km) objazd 15km macie co świętować. WSTYD dla radnej i burmistrza!!!!!!
Kiedy to się zmieni?
2024-12-19 17:57:15
Nie miasto sprzedało wieżę tylko niejaki Żuchowski (będący w tym czasie burmistrzem miasta) działający na szkodę miasta, sprzedał wieżę za 1,00 zł (jeden złoty). Teraz miasto powinno wytoczyć mu proces o niegospodarność, niech odkupi straszydło (wieżę) za swoje pieniądze. Albo jego majątek zlicytować a uzyskane środki przeznaczyć na wykup wieży.
Jan
2024-12-19 17:11:37