Poniedziałek, 17 Czerwiec
Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -

Reklama


Reklama

Dyskusja o zwolnieniu radnego bez rozstrzygnięcia


Po raz kolejny radni, tym razem nowa rada, zajęli się wnioskiem prezesa Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym rady miejskiej. Chodzi o Andrzeja Dziubana.



- Wniosek dotyczący radnego był procedowany już w poprzedniej kadencji - przypomina Klaudiusz Woźniak, nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie. - Są to sprawy między pracodawcą a pracownikiem, ale w przypadku radnego rada musi wyrazić swoją opinię w tej sprawie – wyjaśnia przewodniczący. - Na pewno nie będzie tu żadnej dyscypliny. Każdy radny będzie głosował zgodnie ze swoimi przekonaniami – mówił jeszcze przed sesją.

 

I rzeczywiście tak było. Sprawa wywołała żywą dyskusję, a radni chcieli wiedzieć, dlaczego port lotniczy chce „pozbyć” się swojego pracownika. Podczas dyskusji radny Andrzej Dziuban dość obszernie opowiadał o swojej chorobie i o tym, że dziwi się, iż władze spółki chcą go zwolnić.


Reklama

 

- Poważnie choruję, walczę o zdrowie każdego dnia, nie jestem obciążeniem dla spółki, bo płaci za mnie już ZUS – mówił w rozmowie z dziennikarzem „Tygodnika Szczytno”. - Dziwię się, że pan prezes w ten sposób ze mną walczy. Jeśli radni zdecydowaliby się wyrazić zgodę na moje zwolnienie, to zostałbym z ciężką chorobą i bez pracy. Czy to byłoby uczciwe?

 

Andrzej Dziuban pracę w lotniskowej spółce rozpoczął w 2015 roku, a problemy ze zdrowiem pojawiły się w roku 2020. Od tego czasu radny, z krótkimi przerwami, korzysta ze zwolnień lekarskich.

 

- Temat tej sesji był niesmaczny, mówiąc delikatnie – tłumaczy nam jeden z radnych. - Obrady nie są forum do przedstawiania tak prywatnych, intymnych spraw, a pan Andrzej był wyjątkowo bardzo wylewny w tej kwestii. Powinny być jednak pewne granice. Wydaje mi się, że jest to sprawa wyłącznie pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą – dodaje nasz rozmówca.

Reklama

 

Ostatecznie radni głosowali dwie uchwały: za wyrażeniem zgody na rozwiązanie stosunku pracy oraz nie wyrażeniem zgody. Obie uchwały przepadły tym samym stosunkiem głosów 6 za, 10 przeciw i przy 4 wstrzymujących się.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama