Środa, 9 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Najmłodszego radnego powiatowego poparło ponad pół tysiąca mieszkańców


Michał Wojciechowski to jeden z najmłodszych radnych powiatowych w kraju. Jego pierwsze wybory i duży sukces. Pokonał doświadczonych samorządowych "graczy" i będzie reprezentował gminy Jedwabno i Wielbark w Radzie Powiatu Szczycieńskiego. W naszej rozmowie wyjaśnia skąd decyzja o stracie i dlaczego z listy Prawa i Sprawiedliwości.



Co zdecydowało, że wystartowałeś w wyborach?

Myślałem, żeby zostać radnym gminnym, ale pracuję w gminie, więc nie mogłem i postanowiłem wyjść poza granice gminy i zawalczyć o dobro mieszkańców trochę szerzej. Zależało mi na tym, aby podziałać na rzecz zarówno mieszkańców Jedwabna, jak i Wielbarka.

 

Dlaczego PiS?

Dużo zrobiło dla lokalnej Polski poprzez wprowadzone programy. Powstają nowe remizy i nowe drogi. Odpowiadała mi polityka PiS wobec samorządów. Widziałem to na własne oczy w naszej gminie.

 

Czyli nie ze wszystkim zgadzasz się w polityce partii?

Uważam, że każdy z nas ma prawo do własnej opinii. To, że się różnimy w poglądach pozwala na rozwój oraz większą bazę pomysłów. Gdyby wszystko mi odpowiadało, nie oczekiwałbym zmian. Wiele rzeczy było dobrych, ale też wiem, że cały czas można pracować nad tym, żeby poprawiać te, które nie do końca okazały się sukcesem.

 

Jak wyglądał twoja kampania?

Postawiłem na bezpośredni kontakt z mieszkańcami. Oczywiście, ponieważ w Wielbarku do tej pory nie miałem okazji działać sporo czasu poświęciłem właśnie na spotkania w tej gminie. Do tego wiele rozmów z mieszkańcami gminy Jedwabno. Zdecydowałem się działać zarówno w internecie, jak i poprzez tradycyjne metody kampanijne, jak ulotki i banery.


Reklama

 

Czy miałeś przykrości?

Szczególnie na facebookowej stronie Tygodnika Szczytno (śmiech). Było sporo negatywnych komentarzy odnośnie partii z której startowałem. Ale zadziałało to na mnie motywacyjnie, by zrobić jeszcze więcej. Na spotkaniach osobistych też sporo negatywnych opinii usłyszałem. Ale ludzie chcieli rozmawiać.

 

To jak widzisz powiat szczycieński?

Zależy mi na tym, żeby pokazać młodym ludziom, że warto zostać w naszym powiecie. Jestem realistą i wiem, że nie zatrzymamy całkowicie emigracji młodych ludzi, lecz każda osoba, która zdecyduje, że chce tu zostać, jest dla nas wszystkich cenna.

 

A w jaki sposób chcesz na to pracować?

Musimy stworzyć przyjazną przestrzeń do życia. Małe regiony nie muszą mieć kompleksów wobec dużych miast jeżeli chodzi o ofertę kulturalną, edukacyjną czy nawet zawodową. Wystarczy tylko współpracować w obszarze powiatu, podejmować inicjatywy międzygminne i budować przestrzeń, w którą będzie podążać za potrzebami młodych ludzi.

 

Co znalazło się w twoim programie?

Zależy mi na poprawie zimowego utrzymania dróg powiatowych. Jestem strażakiem ochotnikiem, jeżdżę do działań w jednostce OSP Jedwabno, więc widzę z czym się borykamy i jak ważne jest wsparcie wszystkich jednostek w powiatu szczycieńskiego. Zależy mi na tym, aby skierować tam dodatkowe środki. Trzeba podjąć działania mające na celu przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu małych miejscowości, bo to dotyka w szczególności młodych ludzi i seniorów. Widzimy to mocno na terenach gmin Wielbark i Jedwabno. Dbanie o bezpieczeństwo na terenie powiatu, w tym wsparcie szpitala. Moim celem jest również wprowadzenie budżetu obywatelskiego do szkół średnich, tak aby młodzi ludzie mieli szansę decydować o rzeczach dla nich ważnych i podejmować różne inicjatywy.

Reklama

 

A co z oczekiwaniami?

Chcę przede wszytkim walczyć o dobro mieszkańców, a nie partii. Bo w samorządzie nie może być miejsca na politykę, a na dobre decyzje służące mieszkańcom.

 

Kto jest dla ciebie wzorem samorządowca?

Obserwuję gminy w naszym powiecie. Widzę, jak się rozwijają. Dla mnie wzorem samorządowców są wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski i wójt mojej gminy Sławomir Amroziak. To właśnie przez to, że od pewnego czasu mam możliwość obserwowania wójta Ambroziaka w pracy zainspirowałem się do startu.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • „Zapomnieli o naszych Złotych Godach!” Burmistrz odpowiada na poruszający list seniora ze Szczytna
    Czy dla medali składa się przysięgę małżeńską? Liczy się szczera miłość, która nie szuka poklasku i jakiś odznaczeń. Najważniejsze szczera miłość.

    Seniora


    2025-07-08 18:35:26
  • Szlaban podnosi dziecko, auto ucieka z torów. Sekundy przed szynobusem na trasie Szczytno–Jedwabno (wideo)
    pewnie mamusia malowała się i nie dostrzegła mrugajacego czerwonego światła

    konrado


    2025-07-08 09:00:57
  • „Zapomnieli o naszych Złotych Godach!” Burmistrz odpowiada na poruszający list seniora ze Szczytna
    Za czasów burmistrzów Bielinowicza, ś.p. Kijewskiego i Żuchowskiego - to ludzie dostawali telefony, lub korespondencję \" w związku z tym, iż z dokumentów wynika...\", czyli informację o trybie organizacji uroczystości i zgłaszania chęci w niej udziału. Ale wtedy to urzędnicy wiedzieli do czego służą. Było się świadkiem takich jubileuszów. Nigdy nie było takiej poruty. Ale w biurze obsługi interesanta niejedno pismo ginie. Bez obrazy - trafi się jakiś stażysta bez opieki - i problem gotowy. Ale już o takie sprawy trzeba się w sposób szczególny troszczyć. I rzeczywiście - co to jest - masz 50-lecie małżeństwa i z tego honorowe odznaczenie, urzędową fetę, ale odkładają ci to wszystko na następny rok, a wiadomo, czy dożyjesz? Ty, albo twoja połowa? Zawsze jest aktualne: myślałem, że sięgnąłem dna, a tam usłyszałem pukanie z dołu. Może jednak Pan Połukord z Małżonką - postacie w Szczytnie powszechnie znane - zasłużą na odpowiednie potraktowanie przez p. burmistrza. Ale na końcu się wyzłośliwię - tak to jest z inoziemcami. Pływają po cudzych wodach i błądzą.

    Śmieszek


    2025-07-07 17:44:24
  • Rzuć wszystko i idź do lasu. Traperska wyprawa, jakiej nie zapomnisz - zaprasza Adam Gełdon
    Daleko do Szczytna ale pomysł przedni. Zamiast tracić pieniądze na rozrywki iść do lasu po spokój.

    Kuba


    2025-07-07 15:41:44
  • Grzegorz Kaczmarczyk i Karol Włodkowski na czele konwoju marzeń. Strażacy z Dąbrów mają nowy wóz (zdjęcia)
    Ostatni do pożaru albo wcale a po Laury pierwsi! To jest nienormalne!

    Marek


    2025-07-06 21:53:10
  • „Zapomnieli o naszych Złotych Godach!” Burmistrz odpowiada na poruszający list seniora ze Szczytna
    A o swoim kalendarzu wyborczym będziesz Pan Burmistrzu pamiętał? Może też coś się o rok przesunie do tyłu, albo do przodu? Skandal - to mało powiedziane. Dedykowanie uroczystości z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego dla par, których jubileusz datowany jest na 2024 r. w 2025 r.? Co kto ma w głowie, aby takie tłumaczenie podawać? Obnaża to indolencję urzędników, nieznajomość środowiska miasta. Ale pan Och! nie ma o tym zielonego pojęcia. Może wymyśli jakąś uroczystość dla par, które jubileuszu 50-lecia nie dotrwały i się \"nie łapią\", bo roczek minął, a jedno z nich udało się do wieczności. Wstydu pan burmistrzu nie masz!

    Taki sobie czytelnik


    2025-07-06 16:06:04
  • Mieli świętować życie: Bartosz, Oskar i Fabian - Małszewo widziało ich ostatni raz
    Alkohol i wodą tak się zawsze kończy.

    Lolek


    2025-07-06 09:14:46
  • „Zapomnieli o naszych Złotych Godach!” Burmistrz odpowiada na poruszający list seniora ze Szczytna
    Do osobnika ukrywającego się pod pseudonimem „senior”: PO PIERWSZE – nie zasługuję na określenie „wszechwiedzący”, które wprawdzie mi schlebia, ale nie zasługuję na nie, nie musisz sprawiać mi przyjemności przez prawienie komplementów, PO DRUGIE – wyjaśniam, że termin na składanie wniosków o nadanie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wyznaczono na 28 lutego br. komunikując jednocześnie, że „zgłoszenie się po wyznaczonym terminie nie gwarantuje wzięcia udziału w ogólnej uroczystości w roku 2025” (patrz: https://miastoszczytno.pl/29133,Zlote-Gody-2025.html ), PO TRZECIE – z powyższego komunikatu wynika, że mój wniosek złożony 9 stycznia br., a więc przed 28 lutym, gwarantował uczestnictwo w uroczystości ZŁOTYCH GODÓW w 2025 roku. Tak się jednak nie stało, PO CZWARTE – z przykrością informuję Ciebie - osobniku o pseudonimie „senior”, że swoją wypowiedzią to Ty udowadniasz, że nie znasz (cytuję Ciebie) „prostej i słusznej zasady, jaką stosuje UM”, i jaką zastosował w 2025 roku. PO PIĄTE - Z tym wstydem osobniku o pseudonimie „senior” trafiłeś „ jak kulą w płot”. Wyjaśniam Tobie, że wstyd to (cytat ze słownika języka polskiego PWN): „przykre uczucie spowodowane świadomością niewłaściwego postępowania, niewłaściwych słów itp., zwykle połączone z lękiem przed utratą dobrej opinii”.

    Krzysztof Połukord


    2025-07-06 07:56:34
  • Mieli świętować życie: Bartosz, Oskar i Fabian - Małszewo widziało ich ostatni raz
    Pewnie zastanę zaraz skrytykowany ale przestanmy używać w takich sytuacjach słowa tragedia. To było po prostu nieodpowiedzialne zachowanie. Czy był alkohol czy nie to nocą ba kajaki nie wsiada się. Koniec kropka. Żaden tam przywilej mlodosci. Tragedia to jak jedzie normalna rodzina i jakiś pijak ich walnie samochodem i oni zginą. To jest tragedia. Jak ktoś jedzie po pijaku, jak ktoś dopuszcza sie durnej brawury itp to nie nazywajmy tego tragedia. To niestety delikatnie rzecz ujmując głupota.

    Jan


    2025-07-06 07:21:29
  • „Zapomnieli o naszych Złotych Godach!” Burmistrz odpowiada na poruszający list seniora ze Szczytna
    Glupie. tlumaczenie W tym wieku to każdy rok życia to prezent od losu Uroczystość powinna odbywać sie w danym roku

    Joanna


    2025-07-05 13:05:39

Reklama