Czwartek, 21 Listopad
Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka -

Reklama


Reklama

Czy to koniec budżetu obywatelskiego w naszym mieście?


Ubiegłorocznym budżetem obywatelskim zajmuje się prokuratura. W obecnym wszystkie zgłoszone projekty zostały właśnie odrzucone. Czy to koniec budżetu obywatelskiego w naszym mieście?



Do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgłoszono cztery pomysły. Dotyczą modernizacji czytelni w bibliotece miejskiej, rewitalizacji parku przy ul. Skłodowskiej-Curie, budowy chodnika przy ulicach Partyzantów i Leśnej oraz utworzenia „Zielonej wyspy” na tzw. osiedlu królewskim.

 

Zdaniem komisji budżetowej, która analizowała projekty żaden z nich „nie spełnia formalnych wymogów” konkursu. W uzasadnieniach do każdego z pomysłu możemy przeczytać, że przekraczają koszty 250 tys. zł, że dany teren nie nadaje się na realizację przedsięwzięcia, bo przewidziany jest na inne cele, że wnioskodawca nie podał szacowanej kwoty wartości przedsięwzięcia, czy że potrzebne są prace konserwatorskie, które przekroczyłyby budżetową kwotę.


Reklama

Reklama

 

Informacja o odrzuceniu projektów pojawiła się na miejskiej stronie we wtorek, 22 sierpnia. Wnioskodawcy mają 3 dni na odwołanie się od tej decyzji.

Komentarze, opinie, więcej na en temat w  papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.



Komentarze do artykułu

Karolina

No to teraz czym Furczak będzie się teraz chwalił i żalił?

Krzysztof

Zielona wyspa co to za bzdura, dobrze, że burmistrz jeszcze myśli. Burmistrz powinien zająć się radnymi ,, alimenciarzami\" i tu uświadomić mieszkańców.

Bardzo dobrze, przynajmniej radne szkodnik nie będą miały możliwości przywłaszczenia sobie naszych pieniędzy.

Ja

Żenada..

Marysia

No to w takim razie ten cały \"projekt obywatelski\" jest do... Żeby spełnić takie warunki i nie mieć na głowie prokuratora to trzeba za grubą forsę zatrudnić prawnika i księgowego, który wcześniej sprawdzi poprawność formalną projektu. Paranoja.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama