Rugbyście z IV klas szkoły podstawowej nr 3 w Szczytnie odnotowali nie lada sukces. Reprezentanci naszego miasta w Sopocie wywalczyli złoty krążek, który dał im przepustkę do finałów w Jarocinie.
W międzywojewódzkim turnieju Rugby Tag w Sopocie wystartowały drużyny z województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego - łącznie ponad 30 zawodników. Najlepsi okazali się młodzi rugbyści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie, którzy w kategorii IV klas zdobyli I miejsce, dające im możliwość walki o kolejne medale w Finale Rugby Tag w Jarocinie, 24 czerwca. Tam, niestety, pomimo starań, szczytnianie w klasach IV zajęli 12 miejsce na 16 zespołów.
- Pojechaliśmy tam głównie po naukę. Wynik, jak na dwa miesiące treningów, jest i tak świetny, bo niewiele brakowało, a znaleźlibyśmy się w przedziale punktowym miejsc 6-9. Najważniejsze, że dzieciaki są zadowolone, bo niezależnie od zajętego miejsca nie wracają z turniejów z pustymi rękoma, cieszy je każda nagroda: plecak, koszulka czy inne gadżety. Fajnie to się wszystko układa, bo liczba osób zapisanych na treningi rośnie, a zapał mistrzów województwa nie maleje - komentuje Jarosław Drózd, nauczyciel i świeżo upieczony trener rugby w SP 3 Szczytno.
Rugby Tag można by określić mianem wstępu do „prawdziwego” rugby. To przeznaczona głównie dla dzieci bezkontaktowa odmiana tej gry, dość brutalnej w zawodowej wersji. W Rugby TAG nie występują elementy szarży (ataku na zawodnika z piłką), zabroniona jest gra nogami (oprócz wznowienia gry), nie ma młynów oraz wrzutów do autu. Jest to najbardziej podstawowa odmiana rugby, bardzo dobra do fizycznego rozwoju w szkolnej edukacji. „Trójka” wprowadziła grę w maju 2021 roku. Projektem objęte są klasy IV. W roku szkolnym 2021/2022 grupa ta rozszerzy się o klasy V, a docelowo włączone zostaną także klasy VI.
Szczycieńską "trójkę" reprezentowali: Mateusz Sienkiewicz, Aleksander Czech, Antonina Szauksztel, Maciej Groszewski, Michał Węgelewski, Amelia Wyszkowska, Maciej Zawrotny, Kacper Lubowiecki, Rozalia Mariańska, Marcel Rudnik, Piotr Cieślak, Oliwia Karpińska, Weronika Soin, Maria Szymborska, Zuzanna Pawłowska.
D. Deptuła
Ostatni do pożaru albo wcale a po Laury pierwsi! To jest nienormalne!
Marek
2025-07-06 21:53:10
A o swoim kalendarzu wyborczym będziesz Pan Burmistrzu pamiętał? Może też coś się o rok przesunie do tyłu, albo do przodu? Skandal - to mało powiedziane. Dedykowanie uroczystości z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego dla par, których jubileusz datowany jest na 2024 r. w 2025 r.? Co kto ma w głowie, aby takie tłumaczenie podawać? Obnaża to indolencję urzędników, nieznajomość środowiska miasta. Ale pan Och! nie ma o tym zielonego pojęcia. Może wymyśli jakąś uroczystość dla par, które jubileuszu 50-lecia nie dotrwały i się \"nie łapią\", bo roczek minął, a jedno z nich udało się do wieczności. Wstydu pan burmistrzu nie masz!
Taki sobie czytelnik
2025-07-06 16:06:04
Alkohol i wodą tak się zawsze kończy.
Lolek
2025-07-06 09:14:46
Do osobnika ukrywającego się pod pseudonimem „senior”: PO PIERWSZE – nie zasługuję na określenie „wszechwiedzący”, które wprawdzie mi schlebia, ale nie zasługuję na nie, nie musisz sprawiać mi przyjemności przez prawienie komplementów, PO DRUGIE – wyjaśniam, że termin na składanie wniosków o nadanie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wyznaczono na 28 lutego br. komunikując jednocześnie, że „zgłoszenie się po wyznaczonym terminie nie gwarantuje wzięcia udziału w ogólnej uroczystości w roku 2025” (patrz: https://miastoszczytno.pl/29133,Zlote-Gody-2025.html ), PO TRZECIE – z powyższego komunikatu wynika, że mój wniosek złożony 9 stycznia br., a więc przed 28 lutym, gwarantował uczestnictwo w uroczystości ZŁOTYCH GODÓW w 2025 roku. Tak się jednak nie stało, PO CZWARTE – z przykrością informuję Ciebie - osobniku o pseudonimie „senior”, że swoją wypowiedzią to Ty udowadniasz, że nie znasz (cytuję Ciebie) „prostej i słusznej zasady, jaką stosuje UM”, i jaką zastosował w 2025 roku. PO PIĄTE - Z tym wstydem osobniku o pseudonimie „senior” trafiłeś „ jak kulą w płot”. Wyjaśniam Tobie, że wstyd to (cytat ze słownika języka polskiego PWN): „przykre uczucie spowodowane świadomością niewłaściwego postępowania, niewłaściwych słów itp., zwykle połączone z lękiem przed utratą dobrej opinii”.
Krzysztof Połukord
2025-07-06 07:56:34
Pewnie zastanę zaraz skrytykowany ale przestanmy używać w takich sytuacjach słowa tragedia. To było po prostu nieodpowiedzialne zachowanie. Czy był alkohol czy nie to nocą ba kajaki nie wsiada się. Koniec kropka. Żaden tam przywilej mlodosci. Tragedia to jak jedzie normalna rodzina i jakiś pijak ich walnie samochodem i oni zginą. To jest tragedia. Jak ktoś jedzie po pijaku, jak ktoś dopuszcza sie durnej brawury itp to nie nazywajmy tego tragedia. To niestety delikatnie rzecz ujmując głupota.
Jan
2025-07-06 07:21:29
Glupie. tlumaczenie W tym wieku to każdy rok życia to prezent od losu Uroczystość powinna odbywać sie w danym roku
Joanna
2025-07-05 13:05:39
Brawo Trenerze. Wielki szacunek
Robert Częścik
2025-07-05 10:42:43
Hunter jak zawsze sztos, Pidżama Porno, Farben Lehre i Koniec Świata - świetny wybór, wreszcie dobra muzyka na scenie ????
Marcin
2025-07-05 10:09:15
Takie koncerty że za darmo bym nie poszedł a co dopiero za bilety. Już rok temu było słabo, wszyscy liczyli na zmiany i powrót koncertów na Plac Juranda. A jedyne co zmienili to nazwę i dali bilety.
Były mieszkaniev
2025-07-04 13:58:32
Na tej trasie prawie nikt. Nie trzyma odstępów. Jazda na zderzaku to oprócz wyprzedzania na ciągłej największe zagrożenie
M
2025-07-04 09:55:48