Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Z siekierą w ręku „walczył" na Wańkowicza...


Kolejna brutalna napaść w naszym powiecie. 25-letni mieszkaniec Szczytna z siekierą w ręku próbował sforsować mieszkanie przy ulicy Wańkowicza w Szczytnie.Do zdarzenia doszło 14 listopada przed godziną 8. Szczycieńscy policjanci zostali skierowani na ulicę Wańkowicza, gdzie według zgłoszenia znany osobiście właścicielom budynku mężczyzna, próbuje przy użyciu siekiery dostać się do wnętrza ich mieszkania.


Reklama

 

- Mundurowi w rozmowie z 44-letnią zgłaszającą i jej 22-letni synem ustalili, że znają oni dobrze sprawcę interwencji, który w obawie przed konsekwencjami swojego zachowania oddalił się przed przybyciem patrolu – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - 25-letni mieszkaniec Szczytna miał w godzinach porannych podjechać BMW pod dom 44-latki i zabrać do siebie jej syna. Okazało się jednak, że spotkanie to nie miało charakteru towarzyskiego. 25-latek zaczął wyzywać 22-latka i go zastraszać. Powodem konfliktu miała być zaś znana obu mężczyznom kobieta.

 

22-latkowi udało się uciec i wrócić do domu. Niebawem również pod drzwiami jego mieszkania ponownie zjawił się sprawca interwencji. Mężczyzna przy użyciu siekiery dokonał zniszczenia furki, przebił na wylot drzwi wejściowe prowadzące do mieszkania i wybił szybę, chcąc dostać się do środka.

Reklama

 

Szczycieńscy policjanci w miejscu zamieszkania zatrzymali nietrzeźwego 25-latka i osadzili go w policyjnej celi. Szczycieńscy śledczy zaś przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonych. W trakcie prowadzonych czynności ustalili oni również, że 25-latek w dniu interwencji kierował pojazdem marki BMW w stanie nietrzeźwości oraz dokonał zniszczenia elewacji innego budynku mieszkalnego położonego przy ulicy M. Drzymały. Jakby tego było mało agresor w trakcie prowadzonej przez mundurowych interwencji, znieważył policjantów oraz naruszył ich nietykalność cielesną.

 

25-latek częściowo przyznał się do postawionych mu zarzutów. Usłyszał łącznie 4 zarzuty. Niebawem o dalszym jego losie zadecyduje sąd.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama