Zaczęło się od skierowanego do młodzieży konkursu wiedzy o rynku pracy zorganizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie, a skończyło się niezwykłą konferencją, w której dano głos młodym mieszkańcom Szczytna i powiatu.
Blisko stu uczniów szczycieńskich szkół ponadpodstawowych wzięło udział w pierwszym Powiatowym Konkursie Wiedzy o Rynku Pracy. W piątek, 19 stycznia, odbyła się konferencja podsumowująca to wydarzenie. To właśnie podczas niej młode pokolenie dostało głos. Mówono o marzeniach, potrzebach, przyszłości. Towarzyszyła im Monika Horna-Ciaślak, Rzeczniczka Praw Dziecka oraz poseł Marcin Józefaciuk, który z zawodu jest nauczycielem.
Wydarzenie odbyło się w Zespole Szkół nr 2. Oprócz uczestników konkursu wzięli w nim udział przedsiębiorcy, samorządowcy, nauczyciele. Podczas debaty z Rzeczniczką Praw Dziecka młodzi mówili o przemocy, hejcie, pytali - jak mogą reagować w trudnych sytuacjach i gdzie szukać pomocy. Wspólnie roztoczyli wizję szkoły idealnej, opartej na akceptacji różnorodności i rozumieniu potrzeb młodego pokolenia.
- Było to niezwykle inspirujące. Myślę, że od młodych ludzi powinniśmy się uczyć. Mają wiele dobrych pomysłów i są niezwykle kreatywni – mówiła Beata Januszczyk, dyrektor PUP. - To rolą nas, dorosłych, jest stworzenie im jak najlepszej przestrzeni do rozwoju.
Z kolei seria pytań do posła Marcina Józefaciuka dotyczyła tego, jak budować lokalny system kształcenia, co powinno być w nim ważne. Gość jest bowiem nauczycielem i przez wiele lat był dyrektorem szkoły branżowej w Łodzi. Młodzi uczestnicy zostali zapewnieni zarówno przez Monikę Horną-Cieślak, jak i Marcina Józefaciuka, że ich praca będzie nastawiona na to, by zmieniać system edukacji w Polsce i działać właśnie na ich rzecz.
Konferencja była wydarzeniem inspirującym.
- Zależało nam na tym, aby pokazać, że jakość edukacji, możliwości rozwoju młodych ludzi i zaspokajanie ich potrzeb ma wielki wpływ na ich funkcjonowanie na runku pracy – wyjaśniała dyrektor PUP. - Edukacja powinna być dostosowana do zmieniającego się świata na różnych płaszczyznach. Zarówno w zakresie umiejętności twardych, czyli czystej wiedzy, jak i tych miękkich, dotyczących pracy w zespole, zdolności przywódczych, zarządzania czasem po to, co jest kluczowe, a mianowicie radzenie sobie ze stresem.
Wydarzenie zakończyło się wręczeniem nagród uczestnikom konkursu. 15 najlepszych uczniów, po pięciu z każdej szkoły otrzymało listy gratulacyjne. Zwycięzcy natomiast otrzymali nagrody w postaci bonów upominkowych. Najlepszy wynik zespołowy uzyskała w drugim etapie konkursu drużyna z Zespołu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego i tym samym placówka otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł.
Zwycięzcy:
I – Oliwier Bojarski (20 pkt), Zespół Szkół nr 1 w Szczytnie, klasa 4 Technikum logistycznego
II – Lena Zawitowska (19,67 pkt), Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie, klasa 2B
III – Jakub Malec (19 pkt), Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie, klasa V Technikum organizacji turystyki
Zasnął to najprawdopodobniej bo Policjanci za długo pracują po 12 godzin dziennie a nawet 16 godzin dziennie to chore jest jak oni nawet nie mogą się wyspać dobrze śpią po 4 godziny to co to jest
123
2024-12-03 20:55:15
Jezu jaki ten burmistrz wspaniały. Pojawia się wszędzie jak rycerz na białym koniu niczym jego idol Donald Tusk i zapewnia, że o wszystko zadba. Toż to prawdziwy bohater! A tygodnik wie o każdy jego boskim posunięciu. Cóż za współpraca!
Tytus
2024-12-03 20:46:39
FC Masuria Szczytno również brała udział
Ojojoj
2024-12-03 11:37:34
Ciekawe jaka będzie średnia życia mieszkanców tego nowoczesnego bloku? Czy już niedługo będą mogli startować w konkursach na nowotwór roku? Czy ktokolwiek sprawdził promieniowanie i radiację w mieszkaniach?
Jery
2024-12-03 07:40:59
Podziwiam i Zazdroszczę. Cuda robicie.
Czającą się jeszcze. .
2024-12-02 23:27:20
Zginął człowiek nie policjant, nie zginął w tragicznych okolicznościach na służbie więc nie ma znaczenia że był policjantem
No
2024-11-30 11:25:20
Czyli bąbelki za darmo a reszta musi płacić. Takie rozwiązanie nie jest dobre. Do Pasymia trzeba dojechać autem a zimą każdy wie jak ta drogą wygląda, lód, śnieg i żadnej odśnieżarki. Kolejna sprawa jest taka że brak jest tam atrakcji dla dzieci, dla dorosłych też nic ciekawego, zwykła pływalnia, brak nawet saun. Dokładanie komuś do prywatnego biznesu to nie jest dobre wyjście. Może burmistrza Pasymia niech wyjmie z prywatnej kieszonki i dokłada znajomemu do interesu.
Dźwierzuciak
2024-11-30 09:44:10
Zawsze był porządnym facetem ! MS
Ulmus
2024-11-29 22:09:30
Ci samorządowcy przecież rządzą tu od kilkunastu lat !
Nikodem
2024-11-29 10:15:24
Sami eksperci w komentarzach, marnują się ci ludzie. Nadają się na dwie rzeczy na ch.. i śmieci. Pozdrawiam.
Ot i co.
2024-11-28 22:32:13