Piątek, 19 Lipiec
Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -

Reklama


Reklama

Współpraca KAS i kryminalnych z Szczytna przynosi efekty - ponad 190 tys. nielegalnych papierosów zabezpieczonych! (zdjęcia)


Po raz kolejny współpraca szczycieńskich kryminalnych i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej zaowocowała zatrzymaniem dwóch mężczyzn, którzy posiadali nielegalne papierosy. Mundurowi przejęli ponad 190 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczyli łącznie prawie 10 tys. paczek nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę, który przechowywał nielegalne wyroby alkoholowe i tytoniowe.


  • Data:

We wtorek (04.04.2023r.) podczas działań operacyjnych, szczycieńscy policjanci z Wydziału Kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 47- i 48-latka.


Reklama

 

Reklama

- Obaj to mieszkańcy Szczytna - mówi sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji. - Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyźni mogą posiadać nielegalne papierosy. W trakcie przeszukania, mundurowi znaleźli prawie 10 tys. paczek papierosów. Wszystkie były pozbawione, wymaganych na terenie Polski, znaków skarbowych akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 190 tys. sztuk nielegalnych papierosów.

 

Następnego dnia (05.04.2023r.) szczycieńscy kryminalni i funkcjonariusze KAS, zatrzymali 31-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna przechowywał w pomieszczeniu gospodarczym oraz w aucie wyroby alkoholowe i tytoniowe bez znaków skarbowych akcyzy. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru wynosi łącznie ponad 240 tys. złotych.

 

Za swoje czyny, mężczyźni odpowiedzą przed sądem z kodeksu karnego skarbowego. Grozi im wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności, albo obie kary łącznie.Komentarze do artykułu

Rafał K

Wow taki sukces, że teraz mieszkańcy Szczytna jak i całego powiatu będą kupować i przepłacać za papierosy w sklepie. Takie działania są na szkodę dla mieszkańców.... No ale jak Kaczyński daje na wypłaty to trzeba się słuchać by dostać jałmużnę.

co za osiągniecie, a kiedy Policja zatrzyma \"granatnika\"? no chyba, że w Policji zostali już tylko sami skorumpowani ochraniarze przestępców z Nowogrodzkiej, to cofam pytanie.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama