Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Wciąż wierzą, że szkoła zostanie, zadecyduje kurator


Mieszkańcy Kolonii wciąż wierzą, że miejscowa szkoła nie zostanie zlikwidowana. I to mimo że radni spisali ją już na straty. - Teraz głos ma kurator. Jego pracownicy w poniedziałek, 10 stycznia wizytowali placówkę, delegacja naszej wsi była u niego osobiście – mówi Beata Nikołajuk, sołtys Kolonii. - Trzymamy kciuki i wierzymy, że podejmie korzystną dla nas decyzję.

 Gminni radni o likwidacji szkoły w Kolonii zadecydowali jeszcze w grudniu. Tej decyzji ostro sprzeciwili się mieszkańcy wsi. Delegacja pojechała do Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

 

- Przedstawiliśmy panu kuratorowi swoje stanowisko i poprosiliśmy o pomoc – mówi Katarzyna Żarnoch, przewodnicząca rady rodziców. - Pan kurator powiedział, że dla niego najważniejsze jest dobro dziecka, ale decyzję wyda dopiero po analizie sytuacji w szkole w Kolonii.

 

W poniedziałek, 10 stycznia dwóch pracowników olsztyńskiego kuratorium odwiedziło placówkę.

 

- Pytali, oglądali dosłownie wszystko, przyglądali się prowadzonym zajęciom, sprawdzali bazę oraz wyposażenie, pytali, w jaki sposób uczniowie docierają do szkoły – mówi pani Katarzyna. - Podczas tej kontroli obecna była też pani wójt. Myślę, że pokazaliśmy się, jako szkoła z najlepszej strony. Naprawdę głęboko wierzę, że decyzja będzie dla nas korzystna.


Reklama

 

Kiedy zapadnie? - Musimy przeanalizować dokładnie cały zebrany materiał, a to wymaga nieco czasu – usłyszeliśmy w kuratorium.

 

- Nie sądzę, aby trwało to zbyt długo, bo pewnych terminów nie można przekroczyć – mówi pani Katarzyna.

 

W obronę szkoły zaangażowała się niemal cała wieś z miejscowymi radnymi oraz sołtys Beatą Nikołajuk.

 

- Ta likwidacja to irracjonalny pomysł – mówi sołtys. - Naprawdę nie można dobra dzieci i wsi rozpatrywać przez pryzmat ekonomii. To krótkowzroczne. Czekamy na decyzję kuratora i trzymamy kciuki, aby była po naszej myśli.

 

Reklama

Co się stanie z budynkiem szkoły, jeśli jednak placówka zostanie zlikwidowana? - Na jednym z listopadowych spotkań pani wójt mówiła, że ma już pomysł, ale szczegółów nie chciała zdradzać – mówi Katarzyna Żarnoch. - To pytanie padło też podczas wizyty urzędników z kuratorium. Pani wójt szczegółów też nie podała. Ale z tego, co wiem, to miałby tu powstać jakiś ośrodek opieki paliatywnej. Ale czy budynek nie zostanie, tego nikt poza panią wójt nie wie.

 

- Na razie o tym nie myślę, bo wierzę, że szkoła zostanie – dodaje sołtys Nikołajuk. - A jeśli nie, to mam nadzieję, że budynek będzie służył mieszkańcom sołectwa i gminy.Komentarze do artykułu

absolwent

Tak najważniejsze jest dobro dzieci a zarazem całej społeczności Kolonii. Szkoła jest wizytówką wsi. Wydaje się, że poziom nauczania jest również dobry. Walczcie o szkołę, trzymam kciuki. Wieś ma zostać skansenem? Być może wrócą młodzi z miast, z zagranicy i będą skazani wysyłać swoje dzieci do szkoły kilka kilometrów dalej a szkoła zamieni się w DPS ?

Krótka piłka.

Szkoła zostanie , ale pani wójt .......

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama