W 2021 roku obchody 102. rocznicy powstania Policji Państwowej na terenie całego kraju objął patronatem honorowym gen. insp. dr Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji. 24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy Polskiej Policji. Już po raz drugi święto i uroczystości z nim związane z uwagi na pandemię koronawirusa mają skromniejszy charakter i bierze w nich udział mniejsza niż w latach ubiegłych liczba gości.
W dniu 27 lipca br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Tuż przed rozpoczęciem uroczystości Komendant-Rektor WSPol, insp. dr hab. Iwona Klonowska oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Pan Artur Chojecki złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą policjantów – ofiary Zbrodni Katyńskiej.
Złożeniem meldunku Pani Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, przez dowódcę uroczystości rozpoczęto uroczysty apel.
Insp. dr hab. Iwona Klonowska przywitała gości, kadrę, słuchaczy, wszystkich odznaczonych i awansowanych funkcjonariuszy oraz pracowników Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Zaznaczyła że poprzedni 2020 rok był wyjątkowym czasem w historii naszej Uczelni, bowiem obchodziliśmy rocznicę 30-lecia jej powołania.
W uroczystościach udział wzięli m.in: Wojewoda Warmińsko-Mazurski – Artur Chojecki, Pan Bogdan Bartnicki reprezentujący Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Pan Krzysztof Mańkowski – Burmistrz Miasta Szczytno, nadbryg. Tomasz Komoszyński – Warmińsko – Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, płk SG Adam Pacuk – Komendant Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, st. bryg. Grzegorz Rybaczyk – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili również bp. dr Janusz Ostrowski – Biskup Pomocniczy Archidiecezji Warmińskiej, dr Wojsław Czupryński – Kapelan Uczelni, jak też przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących z Uczelnią m.in. prof. dr hab. Jerzy Przyborowski – Rektor Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, Pan Tomasz Liwartowski – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczytnie.
Święto Policji to doskonała okazja, aby awansować policjantów na wyższe stopnie i wyróżnić najbardziej zasłużonych, a także podziękować policjantom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie. W sumie na wyższe stopnie mianowanych zostało 94 funkcjonariuszy. Podczas uroczystości zostały również wręczone Medale za Długoletnią Służbę, za Zasługi dla Policji oraz Odznaki Zasłużony Policjant.
Następnie Komendant Rektor wręczyła listy które zawierały słowa podziękowania za szczególne zaangażowanie, profesjonalizm oraz okazane wsparcie i wzorową służbę w trakcie realizacji dodatkowych zadań służbowych związanych z monitorowaniem sytuacji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie pod kątem zapobiegania przeciwdziałania i zwalczania Covid 19. Listy odebrali przedstawiciele komórek organizacyjnych realizujących powyższe zadania
Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko Mazurski w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich wkład w dzisiejsze sukcesy formacji, za trud i poświęcenie dla wspólnego dobra, życząc jednocześnie wszelkiej pomyślności oraz wielu sukcesów i satysfakcji z codziennej służby i prac.
Bardzo miłym elementem uroczystości było wręczenie Pani Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przez Jarosława Olbrychowskiego Prezesa „Stowarzyszenia Rodzina Policyjna w 1939 r.” w Łodzi medalu za zasługi dla Stowarzyszenia im. Janiny Dunin Borkowskiej – Maleszewskiej.
Uroczysta zbiórka zakończyła się złożeniem przez dowódcę meldunku o zakończeniu uroczystości.
źródło (tekst, zdjęcia, film): wspol.edu.pl
Art. 261 Dz. U Prawo wodne obowiązujące w Polsce. Wszystkie grunty wodne morza, rzek, jezior stanowią własność Skarbu Państwa, a w tym pas służebności publicznej obowiązuje od lat x do dzisiaj. Posunięcie bardzo sprytne, lecz niezbyt kulturalne i inteligentne. Zapewne amator dzikiego połowu ryb... nie na wędkę.
Wiesława Kowalewska
2024-11-21 11:35:56
Wydaję mi się, że,,ślizganie,, będzie frajdą dla dzieciaków w tak nie zapomnianej do końca ich życia atmosferze świąt.Oczywiście miasto musi odpowiednio lodowisko udekorować.
Warchol
2024-11-20 13:46:48
Ciekawe , co powiecie , gdy za kilka lat subwencje ekologiczne traktowane obecnie jako \"marchewka\" zostaną obcięte ,lub wycofane z uwagi na biedę budżetową.?
Andrzej
2024-11-20 10:35:58
Mam pewną wątpliwość. Otóż jak dotrzymują słowa politycy wszystkich opcji już wiemy. Czy ktoś bierze pod uwagę fakt ,że przy obecnej mizerii Budżetu, a przyszłość może być jeszcze czarniejsza , subwencja ekologiczna zostanie okrojona lub zlikwidowana.? A Park zostanie ,ze wszystkimi tego konsekwencjami. Następni politycy powiedzą: Sorry- to nie ja obiecywałem. Sam jestem leśnikiem i leży mi na sercu ochrona przyrody, ale jestem przeciwny , aby ludzie z Warszawy z 7-go piętra w bloku \"urządzali\" życie tubylcom -czasem wbrew ich woli. Podejście obecnego kierownictwa Ministerstwa Klimatu nie wskazuje na analizę przyszłych skutków swoich planów. Przepraszam za porównanie ,ale najbardziej mi się to kojarzy z \"Rewolucją kulturalną \"w Chinach. Co z tego wyszło ,ludzie interesujący się historią i polityką wiedzą. Pozdrawiam.
Andrzej
2024-11-20 10:26:15
Widać że ojciec z matką sami jeszcze nie dorośli,kto takiemu żółtodziubowi takie auto daje,może auto tatusia,ale widać że tatka jak na coś takiego pozwala to też nie powinien takim jeżdzic bo jeszcze mleka z pod nosa nie wytarł,chyba że szczeniak sam powinął tatusiowi furę bez jego wiedzy
Kubek73
2024-11-20 10:22:41
Mniej szczęścia miał młody kierowca osobówki pod Ostródą.
Niki.
2024-11-20 09:39:22
A widziano ławki w okolicach szkoły z oddziałami integracyjnymi
Tytus
2024-11-20 09:12:23
Podziwiam aktualnego Wójta za cierpliwość. Darmowa pasza i lewe interesy skończyły się.... wścieklizny dostali. Znam takiego letnika (bogacza), który wcześniej reprezentował prawo i sprzedał się za dwa zestawy obiadowe, szkolne z dostawą do domu - od wczesnej wiosny do późnej jesieni, pięć dni w tygodniu. Proceder trwał minimum 2-lata. Bogate szkolnictwo można doić.
Wiesława Kowalewska
2024-11-19 21:35:13
Ale o co chodzi z tym ułatwieniem dostępu? To wygląda na to, że np ludzie pracujący w MOS mają utrudniony dostęp do pracy że względu na fatalna lokalizację???
Tytus
2024-11-19 20:13:39
A dokąd w końcu poszły ławki z tej strefy? Bo były różne pomysły.
Tutejsza
2024-11-19 16:59:29