Czwartek, 18 Sierpień
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -

Reklama


Reklama

Utonięcia nie było, znaleźli się właściciele ubrań


W jeziorze Łęsk nie doszło do utonięcia. Okazało się, że rzeczy które tam pozostawiono, i które postawiły służby na nogi, należą do dzieci 35-letniej mieszkanki Szczytna. Po publikacji materiału na stronie internetowej „Tygodnika Szczytno” kobieta skontaktowała się z naszą redakcją, a potem policją.Przypomnijmy. W środę, 22 lipca przypadkowa plażowiczka na plaży jeziora Łęsk w Orzynach odnalazła dwie sterty – jedną złożoną z koszulki i spodenek oraz drugą - z butów, koszuli i napoju. Zaniepokoiło to ją i wezwała służby ratownicze. Strażacy i policjanci przez ponad dwie godziny przeczesywali jezioro pod kątem utonięcia. Ściągnięto nawet grupę ratownictwa wodnego z sonarem.

 

Opublikowaliśmy informację o tych działaniach oraz zdjęcia pozostawionych rzeczy. Do naszej redakcji zadzwoniła kobieta, która stwierdziła, że są to ubrania jej dzieci. Odesłaliśmy ją do policji.


Reklama

 

Reklama

- Pani przeprosiła za całe zamieszanie i powiedziała, że rzeczy postawiła z roztargnienia, bo uciekali przed burzą – mówi sierżant Izabela Cyganiuk. - O ile roztargnienie, gapiostwo jesteśmy w stanie zrozumieć, to ewentualne głupie żarty będą surowo karane – przestrzega policjantka. I dodaje. - Postawienie służb ratowniczych na nogi, to ogromne koszty. Jeśli ktoś to robi bez powodu musi się liczyć z odpowiedzialnością karną, ale też kosztami finansowymi. Apelujemy jednocześnie o większa czujność i nie pozostawianie po sobie ręczników, czy ubrań na plażach, bo angażuje to służby w nie potrzebne działania, a ratownicy mogą być bardzo potrzebni w innym miejscu, gdzie doszło do prawdziwej tragedii.

 

To nie pierwszy tego typu incydent w naszym powiecie, bo w sobotę podobne działania miały miejsce na brzegu jeziora Warchały. Tam ktoś pozostawił ręcznik, koszulkę i niedopity alkohol. Służby nikogo nie odnalazły, ale wciąż nie ma też pewności, czy w ogóle doszło do tragedii.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama