Czwartek, 21 Listopad
Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka -

Reklama


Reklama

Tężnia prawdopodobnym zwycięzcą budżetu obywatelski


Trwa analiza głosów oddanych w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Nie będzie to budżet rekordowy, jeśli chodzi o zaangażowanie mieszkańców, bo w terminie oddano łącznie 1282 głosy (692 karty i 590 przez internet). Z naszych informacji wynika, że największą popularnością cieszył się projekt Pawła Salamuchy dotyczący budowy tężni.


  • Data:

- Dokładne wyniki będą znane najpóźniej do 17 września – powiedziała „Tygodnikowi Szczytno” Katarzyna Furczak, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Szczytnie. - W tej chwili trwa analiza oddanych głosów, czy na przykład te z tradycyjnych kart nie dublują się z głosami internetowymi. Sprawdzana jest też poprawność zawartych tam danych.


Reklama

 

Pani naczelnik powiedziała nam, że w tegorocznym budżecie oddano łącznie 1282 głosy. Do urzędu wpłynęły 692 tradycyjne karty do głosowania. 590 głosów oddano przez internet. Nie jest to zatem, pod tym względem, budżet rekordowy. Liderem w tej klasyfikacji pozostaje budżet z 2019 roku podczas którego oddano aż 2773 głosy, z czego aż 1555 osób poparło wówczas projekt strefy aktywności i rekreacji Zefir.

 

Z naszych informacji wynika, że największą popularnością cieszył się projekt Pawła Salamuchy dotyczący budowy tężni. Pod uwagę brane są dwie lokalizacje tej inwestycji: w parku przy ulicy Pasymskiej oraz w parku przy ulicy Skłodowskiej-Curie. Najprawdopodobniej tężnia powstanie jednak w parku przy Pasymskiej.

Reklama

 

- Poczekajmy na oficjalne wyniki – mówi Paweł Salamucha, ale nie kryje zadowolenia, że jego projekt cieszył się tak dużym uznaniem. - Jest to inwestycja dla mieszkańców naszego miasta i jestem bardzo zadowolony z tego, że mieszkańcy tak licznie na niego głosowali. Bardzo dziękuję za to poparcie.

 

W komisji konkursowej liczącej głosy biorą udział urzędnicy, autorzy złożonych projektów oraz radni. Tym razem byli to Andrzej Dziuban i Artur Trochimowicz.

W tegorocznym budżecie obywatelskim rywalizowały trzy projekty: tężnia solankowa, ławeczki ze słonecznym prądem oraz rowerowe miasteczko z boiskami do gier zespołowych przy Szkole Podstawowej nr 3.



Komentarze do artykułu

Zdzisiek

Taka tężnia fajny pomysł, o ile będzie też monitoring, który przynajmniej trochę \"odstraszyłby\" potencjalne osoby, które chciały by dodać coś od siebie, lub posiedzieć w altance przy piwku. Na Skłodowskiej szkoda stawiać taką tężnie, bo by tam po prostu zginęła, tam powinna powstać prawdziwą tężnia, godnych rozmiarów. Park przy Skłodowskiej powinien w ogóle zostać uatrakcyjniony i oświetlony, ale broń Boże nie zabetonowany tonami kostki.

David Hasselhoff

Ich grüße Paweł Salamucha! Ich kann sehen, dass meine Arbeit seine bürgerliche Haltung beeinflusst hat! Herzliche Glückwünsche! (tłumaczenie: Pozdrawiam Pawła Salamuchę! Widzę, że moja twórczość wpłynęła na jego postawę obywatelską! Gratuluję!)

Czytelniczka

Też mi szkoda, że nie na Skłodowskiej - tężnia ożywiłaby ten park i coś z nim zaczęłoby się dziać. Mieszkam w tamtym rejonie miasta - zdaje się że zapomnianym przez władze. Chętnie przeszłabym się po takim parku - nie musząc wędrować do centrum miasta.

Grzegorz

Panie Pawle nie pozwoli pan tylko tym pseudo partyjniakom z PSL u ubrudzić Pana projektu.

Czytelnik

Szkoda że nie przy Skłodowskiej... Przejdźcie się tamtędy po zmroku, ten park potrzebuje oświetlenia. Tężnia ożywiła by to miejsce. Pomijam fakt bliskości szkoły podstawowej nr 3 gdzie pracował obecny Burmistrz. Za chwilę dni będą krótsze a dzieci nadal będą chodzić ciemnym parkiem do domu... Za Niemca park przy 3-ce był wizytówką miasta, odsyłam do starych fotografii...

Jadwiga Pliszka

Super sprawa. Jestem za.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama