Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Tajemniczy kandydat zastąpi wójt Kobylińską


Kto zastąpi Lucynę Kobylińską na stanowisku wicewójta gminy Jedwabno? Bo to, że ktoś ją zastąpi to pewne. Potwierdził to „Tygodnikowi Szczytno” wójt Sławomir Ambroziak. Nie chciał jednak zdradzić, kim jest osoba, o której myśli.Lucyna Kobylińska na stanowisku wicewójta gminy Jedwabno przepracowała zaledwie trzy miesiące. Z końcem marca zrezygnowała z tej posady.

 

- Właściwie to tak się umawialiśmy, gdy rozmawialiśmy o tym, aby przyszła ona do urzędu – mówi wprost wójt Sławomir Ambroziak. - Wiec nie ma w tym nic zaskakującego. Przynajmniej dla mnie. Choć nie ukrywam, że miałem nadzieję, że pani Lucyna zmieni zdanie i zostanie z nami dłużej.

 

 

Zdrowie i rodzina ważniejsze

 

Lucyna Kobylińska zrezygnowała z pracy, bo miała wylecieć do Stanów Zjednoczonych do córki.

 

- Tak był plan – mówi w rozmowie z dziennikarzem „Tygodnika Szczytno.” - Urodził mi się pierwszy wnuk, więc chciałam być przy nim. Koronawius sprawił, że nie ma teraz możliwości swobodnego podróżowania. Dodatkowo przytrafiła mi się poważna choroba. Zasłabłam podczas szkolenia w Barczewie, dostałam krwotoku. Cudem mnie odratowano, dostałam drugie życie i na razie to o nie muszę zadbać. Nie chcę być pracownikiem, który większość czasu pędzałby na chorobowym, bo to nieuczciwe. Poza tym w środę skończyłam 64 lata i czas chyba więcej uwagi poświęcić sobie i rodzinie. Choć nie ukrywam, że z panem wójtem współpracowało mi się doskonale. Z zazdrością patrzyłam na potężne inwestycje, które idą w gminie Jedwabno, a których brakuje w moim rodzimym samorządzie, czyli Pasymiu.


Reklama

 

 

Tajemniczy kandydat

 

Wójt Sławomir Ambroziak też wysoko oceniał współpracę ze swoją zastępczynią. Jak mówił wielokrotnie ją namawiał, aby została na stanowisku.

 

- Wiem, jak ważne jest zdrowie, dlatego muszę rozejrzeć się jednak za inną osobą i od razu uprzedzę pana pytanie, czy to stanowisko obejmie obecna pani sekretarz? Niekoniecznie.

 

Ale zaraz dodaje, że będzie szukał na swojego zastępcę kogoś w ramach urzędu.

 

- Tak byłoby najlepiej i nie wykluczam, że może to być np. dodatkowo 1/8 etatu, tak jak jest w Świętajnie – tłumaczy. - Tam panią wójt zastępuje sekretarz. Kiedyś było tak z urzędu, dziś niestety nie. Po co jest mi potrzebny zastępca? Od kilku lat gminy zmusza się, aby miały takie stanowiska. Bo trzeba kiedyś wójtowi dać urlop, zwolnienie lekarskie, a może trafi do szpitala na wiele miesięcy. Ktoś wówczas musi podejmować decyzje.

Reklama

 

Kiedy może pojawić się nowy zastępca? - Chciałbym powołać taką osobę jak najszybciej, ale to nie tylko ode mnie zależy – mówi Ambroziak. - Ona też musi wyrazić na to zgodę – dodaje tajemniczo.

 Komentarze do artykułu

Aga

@Irafrez,tak jest nie tylko w Jedwabnie.

xyz

jakieś typowania może?

Pasymiak

Przecież to zdjęcie - to nie pani Kobylińska - dajcie spokój - znam ją osobiście! Nie róbcie jaj z ludzi!

Irafrez

Sama mafia i klika urzeduje radni urzędnicy gminy nikogo nie wezmą obcego sami złodzieje pasożytów społecznych jest w jedwabnie

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama