Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Szymany odcięte od Dortmundu


Z lotniska w Szymanach nie latają samoloty z i do Dortmundu – poinformował naszą redakcję Czytelnik. - Podobno już na stałe. Czy możecie sprawdzić, dlaczego tak się stało? W niedzielę nie przyleciał też samolot z Londynu. Co się dzieje na naszym lotnisku? - dopytuje.O odpowiedzi na te pytania poprosiliśmy rzecznika Portu Lotniczego Olszyn Mazury Dariusza Naworskiego.

 

- Niestety, jest to prawda i nie ma w tym absolutnie naszej winy – tłumaczy. - Kłopot jest po stronie przewoźnika firmy Wizzar, która ma problemy ze skompletowaniem załóg, jak też obsługą na innych lotniskach. Dlatego władze firmy podjęły decyzję o likwidacji 5 procent wszystkich swoich połączeń w Europie i niestety, nasz port znalazł się na tej liście, nad czym ubolewamy, bo Dortmund był kierunkiem dobrze obłożonym, popularnym. Na razie loty wstrzymane są na lipiec i sierpień. Czekamy na oficjalne pismo przewoźnika w tej sprawie. Co do niedzieli i samolotu z Londynu... No cóż, to połączenie też obsługuje Wizzar, ale nie jest ono zagrożone. Odwołanie lotu z Londynu było incydentem. To może zdarzyć się na każdym lotnisku. Wiem, że takie rzeczy są frustrujące dla podróżnych, ale my, jako port, niestety nie mamy na to wpływu. Pełnimy jedynie rolę „przystanku autobusowego”. To jeszcze efekt pandemii – dodaje pan Dariusz. - Firmy lotnicze zwalniały personel, a teraz mają braki. Zatrudniać też za bardzo nie chcą, bo nie wiadomo, co przyniesie jesień. Mamy bardzo niepewne czasy, co odbija się na podróżach.


Reklama

Reklama

 Komentarze do artykułu

WCpiker

Bolek nie wiem co bierzesz, ale bierz po pół. Wizzar, ma problemy z załogą, bo podczas pandemii musieli zwolnić masę ludzi (nie było lotów), ludzie znaleźli inną robotę i nie chcą wracać. Boją się, że znowu pandemia zamknie lotniska i znów na bruk. Trzymają się tego co mają teraz, mimo że zarabiają mniej, ale są pewniejsi.

!!!

Trzeba być mocno ograniczonym umysłowo, by nie wiedzieć, co dzieje się na niemieckich lotniskach, jak wielkie są braki w personelu, jak potężne są strajki, a wszystko to jest spowodowane niechęcią ludzi myślących, do przyjęcia szprycy. To, że w TV nic nie mówią wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

Szczepiony

Olek, przyjąłem trzy dawki szczepionki i nie chorowałem na covida ani inną chorobę z podobnymi objawami. Wkrótce przyjmę czwartą. O czym ty piszesz? Potrzebujesz pomocy psychiatrycznej, to skorzystaj.

????

Bolek, nieźle odjechałeś. totalny świr.

Bolek

tiaaa, efekt pandemii :D To jest efekt wyszczepienia pilotów, którzy albo już wykorzystują kowidowy paszport w zaświaty, albo po szprycy nie są już zdolni do pilotowania....zaś Ci mądrzejsi piloci, co olali dobrowolny przymus szczepień, sami się zwolnili z pracy, której warunkiem, było dobrowolne poddanie się \"eutanazji\"

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama