Zespół Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego od wielu lat kształci młodzież w branży gastronomiczno-turystyczno-hotelarskiej. Przychodzą tu uczniowie, którzy są przekonani, że turystyka jest kołem zamachowym regionalnej gospodarki. Uczniowie szkół podstawowych mają możliwość kontynuowania nauki w technikum, liceum ogólnokształcącym i szkole branżowej I stopnia. Zawód zdobywają tu przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa, organizacji turystyki, kelnerzy, a także kucharze i cukiernicy.
TECHNIK HOTELARSTWA
To wyjątkowo atrakcyjna profesja, o długiej historii i szerokim zapotrzebowaniu na rynku pracy. W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania (zarówno w Polsce, jak i w krajach UE) usługami hotelarskimi. Pięć lat nauki – to nie tylko zdobywanie wiedzy ogólnej i typowo zawodowej, to również lekcje stylu, protokołu dyplomatycznego, savoir-vivre’u czy dress codu. To także wycieczki edukacyjne m.in.: na targi branżowe, zwiedzanie hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, realizacja projektów unijnych oraz praktyki zawodowe w kraju i zagranicą.
TECHNIK ORGANIZACJI TURYSTYKI
To propozycja szkoły dla osób, które chcą rozwinąć swoje pasje związane z turystyką, poznawać innych ludzi i zwyczaje obowiązujące w dalekich zakątkach świata, kochają piękno natury. Kształci się tu zatem kadrę, która potrafi profesjonalnie zaplanować i zorganizować wypoczynek turystom.
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH
Kierunek stworzony dla ludzi przedsiębiorczych i kreatywnych, marzących o przygodzie ze sztuką kulinarną, zorientowanych na zdrowy styl życia, a przede wszystkim na zdrowe odżywianie. Współpracując ze środowiskiem lokalnym młodzież nabywa w szkole nie tylko kwalifikacje zawodowe, ale również poznaje dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur, nawiązuje kontakty z kucharzami, restauratorami i producentami żywności.
KUCHARZ
Kucharz zajmuje się przygotowywaniem różnorodnych potraw: zakąsek, zup, dań zasadniczych, deserów i napojów. Nauka w szkole pozwala na rozwijanie talentów kulinarnych, uczy kreatywności, pobudza wyobraźnię a także umożliwia poznawanie nowych ludzi, miejsc, smaków, aromatów i produktów.
CUKIERNIK
Zajmuje się szeroko rozumianą produkcją cukierniczą. Pod kierunkiem wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej uczniowie naszej szkoły wykonują torty, desery, praliny, lody oraz wypiekają ciasta i ciasteczka. Zajęcia odbywają się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach.
LICEUM
Klasa humanistyczna to oferta dla uczniów, którzy chcą znacznie poszerzyć swoją wiedzę z zakresu języka polskiego, historii i języka obcego. Możliwości przyszłego kształcenia: filologia, historia sztuki i ochrona dóbr kultury, dziennikarstwo i public relations, kulturoznawstwo, filmoznawstwo, teatrologia, prawo, historia, politologia, stosunki międzynarodowe, psychologia, socjologia.
Młodzież, którą interesuje zdrowie i prawidłowe nawyki żywieniowe może kontynuować naukę w klasie dietetycznej. Żywienie człowieka to jedna z dziedzin nauki, która przeżywa prawdziwy renesans. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących w zakresie rozszerzonym tj. biologii, chemii i języka obcego, w programie nauczania znajdują się podstawy dietetyki i chemia żywności. Absolwenci tej klasy mogą kontynuować naukę na wielu kierunkach studiów m. in.: medycyna, farmacja, dietetyka, kosmetologia.
Nawet na sprzątaczkę do szkoły nie ma szans się dostać. Dyrektorzy z przypadku rządzą np w GOK, załatwiają nawet praktyki na cito, a Pan Wójt laury zbiera i ploteczki, a ludzi nie widzi...
Mama
2025-01-09 21:54:50
Masz rację, całkowicie. A poza tym psychiatra przyjmuje we wtorki i czwartki od 10 - tej.
żal mi kozaostra
2025-01-09 19:35:41
Młodzi..... szukajcie pracy w powiecie Szczytno tysiące ofert pracy :) Pozwolę sobie wkleić pismo z urzędu pracy . Zadałem pytanie ile kosztuje podatnika utrzymanie urzędu pracy w szczytnie .W budynku hula wiatr (tylu interesantów) a w Szczytnie powstało setki zakładów pracy ? Jednocześnie, mając na względzie Pana wniosek o udzielenie informacji publicznej, który zawarł Pan w powyższej skardze, informuję że: 1) Aktualnie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczytnie zatrudnionych jest na umowę o pracę 49,25 osób w przeliczeniu na pełne etaty, w tym 5 osób jest długotrwale nieobecna w związku z przerwą związaną z macierzyństwem lub chorobą. 2) W 2023 r. budżet Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie wyniósł 3 855 308,17 zł, w tym 2 694 783 zł to wynagrodzenia pracowników.
Dariusz Krasiński
2025-01-09 16:00:16
A tak było już pięknie
Wąski
2025-01-09 13:12:41
Przebudowa drogi , ani jednego bezpiecznego przejścia dla pieszych zrobionego(oznakowanie i na malowanie pasów na drodze dla przejścia z drugiej strony drogi na chodnik z świetlicy wiejskiej i dzieci z autobusu szkolnego przyjezdzajacych do domu). Znaki drogowe pionowe albo ich brak albo wyblakłe że nie wiadomo czy to ograniczenie prędkości czy odwołanie tej prędkości.
Kijem trzeba poświęcić było.
2025-01-09 12:58:08
A może panie i panowie policjanci przypomnieli byście sobie o trzeźwych porankach nie tylko po długich weekendach, czy świętach, ale i w ciągu roku. Przykładem jest droga dojazdowa do strefy ekonomicznej gdzie kiedyś regularnie kontrolowaliście trzeźwość i prędkość. Teraz jak się tam nie pojawiacie jest niebezpiecznie. Wielu kierowców tirów i osobówek jeździ tam jak wariaci ( prędkość). Aż strach. Proszę o powrót z kontrolami drogowymi.
Kierowca
2025-01-09 10:00:44
Tego komentarza nikt nie opublikuje. A co z księżmi szczególnie parafii WNMP w Szczytnie? Są na miejscu. Jakiś problem podyzurowac? Mają kolegę księdza pod nosem. Czy nie mają czasu??? Bo któż go ma? Pewnie inni mają go więcej...
Tytus
2025-01-09 04:39:48
Profesor Tomasz Błaszczak, rozumiem że zbieżność nazwisk przypadkowa z pewnym osobnikiem o tym samym nazwisku.
Jan
2025-01-08 17:52:11
To czekamy teraz na sukcesy i triumfy ????
Klientka Banku
2025-01-08 15:37:15
Mąż do żony mówi wściekły :Ty lepiej zastanów się dlaczego sąsiedzi mówią o tobie idiotka. Na to żona :Jak byś był burmistrzem, nazywali by mnie burmistrzową.
Z przymrużeniem oka.
2025-01-08 15:30:59