Zespół Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego od wielu lat kształci młodzież w branży gastronomiczno-turystyczno-hotelarskiej. Przychodzą tu uczniowie, którzy są przekonani, że turystyka jest kołem zamachowym regionalnej gospodarki. Uczniowie szkół podstawowych mają możliwość kontynuowania nauki w technikum, liceum ogólnokształcącym i szkole branżowej I stopnia. Zawód zdobywają tu przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa, organizacji turystyki, kelnerzy, a także kucharze i cukiernicy.
TECHNIK HOTELARSTWA
To wyjątkowo atrakcyjna profesja, o długiej historii i szerokim zapotrzebowaniu na rynku pracy. W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania (zarówno w Polsce, jak i w krajach UE) usługami hotelarskimi. Pięć lat nauki – to nie tylko zdobywanie wiedzy ogólnej i typowo zawodowej, to również lekcje stylu, protokołu dyplomatycznego, savoir-vivre’u czy dress codu. To także wycieczki edukacyjne m.in.: na targi branżowe, zwiedzanie hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, realizacja projektów unijnych oraz praktyki zawodowe w kraju i zagranicą.
TECHNIK ORGANIZACJI TURYSTYKI
To propozycja szkoły dla osób, które chcą rozwinąć swoje pasje związane z turystyką, poznawać innych ludzi i zwyczaje obowiązujące w dalekich zakątkach świata, kochają piękno natury. Kształci się tu zatem kadrę, która potrafi profesjonalnie zaplanować i zorganizować wypoczynek turystom.
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH
Kierunek stworzony dla ludzi przedsiębiorczych i kreatywnych, marzących o przygodzie ze sztuką kulinarną, zorientowanych na zdrowy styl życia, a przede wszystkim na zdrowe odżywianie. Współpracując ze środowiskiem lokalnym młodzież nabywa w szkole nie tylko kwalifikacje zawodowe, ale również poznaje dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur, nawiązuje kontakty z kucharzami, restauratorami i producentami żywności.
KUCHARZ
Kucharz zajmuje się przygotowywaniem różnorodnych potraw: zakąsek, zup, dań zasadniczych, deserów i napojów. Nauka w szkole pozwala na rozwijanie talentów kulinarnych, uczy kreatywności, pobudza wyobraźnię a także umożliwia poznawanie nowych ludzi, miejsc, smaków, aromatów i produktów.
CUKIERNIK
Zajmuje się szeroko rozumianą produkcją cukierniczą. Pod kierunkiem wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej uczniowie naszej szkoły wykonują torty, desery, praliny, lody oraz wypiekają ciasta i ciasteczka. Zajęcia odbywają się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach.
LICEUM
Klasa humanistyczna to oferta dla uczniów, którzy chcą znacznie poszerzyć swoją wiedzę z zakresu języka polskiego, historii i języka obcego. Możliwości przyszłego kształcenia: filologia, historia sztuki i ochrona dóbr kultury, dziennikarstwo i public relations, kulturoznawstwo, filmoznawstwo, teatrologia, prawo, historia, politologia, stosunki międzynarodowe, psychologia, socjologia.
Młodzież, którą interesuje zdrowie i prawidłowe nawyki żywieniowe może kontynuować naukę w klasie dietetycznej. Żywienie człowieka to jedna z dziedzin nauki, która przeżywa prawdziwy renesans. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących w zakresie rozszerzonym tj. biologii, chemii i języka obcego, w programie nauczania znajdują się podstawy dietetyki i chemia żywności. Absolwenci tej klasy mogą kontynuować naukę na wielu kierunkach studiów m. in.: medycyna, farmacja, dietetyka, kosmetologia.
Ciekawe czy prawnicy też zajmą się zakupem wieży ciśnień bo wygląda to na przekręt
Ciekawski
2025-04-23 22:09:15
Zarząd Powiatu i radni powiatu do likwidacji. Komu i do czego to potrzebne?!
Tylko zamieszanie i problemy tworzą.
2025-04-23 14:26:41
Tak jest chyba we wszystkie święta. Jest informacja o dyżurze, ale można tylko klamkę pocałować. Nikt nie otwiera
Beata
2025-04-23 09:50:36
Mieszkańcy wybrali burmistrza z Myszyńca to czego się spodziewają? Trzeba było jechać do Myszyńca tam apteki otwarte.
Tomasz
2025-04-23 08:24:01
Strata pieniędzy jak i czasu, szkolić należy masy ludzi nie jednostki często zmanierowane i upolitycznione.
Anna
2025-04-23 08:18:50
Dramat, nie mogłem kupić tabletek na kaca i prezerwatyw.
Krzyś Pijus
2025-04-23 08:12:05
Niechybnie to ktoś kto dopiero co wyrósł z takich zjeżdżalni bo ma umysł malucha, ale pewnie się fizycznie już nie mieści na zabawkach i z zazdrości to zrobił. A na poważnie, to trzeba by mu i jemu podobnym zadać sporo prac społecznych i wkładu z własnej kieszeni.
Tutejsza
2025-04-22 18:48:18
To po co nam szpital, SOR jeśli zwykły człowiek z receptą nie ma się gdzie udać. Wiem sam bo niby apteka w kauflandzie jest w pewnych godzinach otwarta, ale to mit. Sam tam byłem i sporo ludzi czekało i każdy się pytał jeden drugiego czy otwarta bo według grafiku powinna być. I co i nic grafik grafikiem a miasto powiatowe nie ma apteki nawet w niedzielę. To lepiej jechac do Olsztyna i tam od razu wykupić receptę . Bo co z recepty jak nie ma jej gdzie wykupić.
kibic
2025-04-22 14:18:26
No to Powiat dokonał wiekopomnego czynu prawodawczego. Lepiej radnych nie wpuszczać na salę obrad, bo z nudów wymyślą jeszcze coś bardziej kuriozalnego. W sumie nie wiem, co by to mogłoby być. Jednak, jak to klasyk powiadał: myślał, że osiągnął dno, gdy nagle usłyszał pukanie od spodu.
Taki sobie czytelnik
2025-04-22 11:43:59
A może by napisać artykuł o tym naszym cudownym browarze? Ponoć kasy tam nie wypłacają już od jakiegoś czasu...wolne media by mogły podjąć tak ciekawy temat...
Jan
2025-04-22 04:57:55