Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Szczycieński Stolmet zmienia właściciela, jaka przyszłość czeka firmę i pracowników?


Stolmet ze Szczytna to ponad 30 lat historii naszego miasta i powiatu. Jednoznacznie kojarzy się z jej współwłaścicielem Tadeuszem Tomaszewskim. Firma jest jednym z największych pracodawców w Szczytnie. Zmienia właśnie właściciela. Przejmuje ją GTV Poland S.A. O rozmowę na temat przyszłości Stolmetu poprosiliśmy Artura Oklińskiego, dyrektora generalnego GTV. Transakcję skomentował też Tadeusz Tomaszewski.


  • Data:

Tadeusz Tomaszewski, współzałożyciel i współwłaściciel Stolmetu:

Od wielu miesięcy, wraz z drugim współwłaścicielem, nosiliśmy się z zamiarem przejścia na emeryturę. Gdy prowadzi się własny biznes, jest to jednak bardzo trudne wyzwanie. Prowadząc firmę od ponad 30 lat, znamy każdą historię, jaka stoi za naszymi pracownikami. Poczucie odpowiedzialności za miejsca pracy i gwarancji kontynuacji biznesu jest olbrzymie.

Od pewnego czasu rozglądaliśmy się na rynku za potencjalnym inwestorem. W tych okolicznościach poznaliśmy firmę GTV, która aktywnie poszukiwała na rynku firmy o naszym profilu. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z takiego obrotu spraw, ponieważ firma GTV również jest firmą właścicielską, rodzinną, o polskim kapitale i rozwijaną z sukcesami od ponad 25 lat.

 

GTV bardzo dynamicznie rozwija się w zarówno w kraju, jak i za granicą, sprzedając swoje produkty na kilkudziesięciu rynkach. Właściciele mają spore aspiracje, a ich wizja dalszego rozwoju i przyszłych inwestycji daje nam poczucie, że oddajemy naszą firmę i jej wspaniały zespół w najlepsze ręce.

 

 

O rozmowę na temat przyszłości Stolmetu poprosiliśmy Artura Oklińskiego, dyrektora generalnego GTV.

 


Reklama

 

Może zacznijmy od firmy GTV Poland S.A.

Artur Okliński, dyrektor generalny GTV: GTV Poland S.A. jest liderem polskiego rynku meblarskiego, producentem i globalnym dystrybutorem akcesoriów meblowych i oświetlenia. To firma o polskich korzeniach, która w tym roku obchodziła 25-lecie istnienia. Działa w ponad 60 krajach świata, na 4 kontynentach. Na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła swoje spółki w Chorwacji, Czechach i Hiszpanii. Posiada jedną z najbardziej kompletnych ofert na rynku, w skład której wchodzi ponad 8,5 tys. produktów meblarskich i oświetleniowych takich, jak np. uchwyty, zawiasy, podnośniki, prowadnice, zamki, systemy przesuwne, ale także rozwiązania oświetleniowe i oprawy ledowe. Firma dysponuje własnymi magazynami i rozbudowaną siecią logistyczną.

 

Kiedy oficjalnie ruszyły zmiany właścicielskie? Na jakim są etapie?

 

Rozpoczął się właśnie proces zakupu. 28 września została podpisana umowa przedwstępna i tym samym został rozpoczęty proces przejęcia praw i obowiązków (zbycia udziałów) od dotychczasowych właścicieli, którzy przechodzą na emeryturę. Proces zakończy się w tym roku. Prawnym właścicielem Stolmet-Szczytno będzie GTV Poland S.A.

 

Czy możemy dowiedzieć się, za jaką kwotę doszło do tej transakcji? Oczywiście, jest coś takiego jak tajemnica handlowa, ale może chociaż w przybliżeniu zdradzi pan naszym czytelnikom, jakiego rzędu jest to kwota?

 

Reklama

Niestety, nie mogę. Umowa nakłada na obie strony obowiązek poufności.

 

Ilu obecnie pracowników zatrudnia Stolmet?

 

Łącznie około 110 osób.

 

Jakie są plany odnośnie do zatrudnienia: utrzymanie status quo, zmniejszenie, zwiększenie? Czy przewidujecie rozbudowę i rozwój firmy?

 

W perspektywie 5-letniego planu rozwoju zakładamy szereg inwestycji. Będziemy inwestować w rozwój infrastruktury, w tym park maszynowy i hale produkcyjne. Linie produkcyjne będą rozbudowywane pod kątem nowych grup asortymentowych. W planach jest automatyzacja procesów i taka organizacja stanowisk pracy, aby móc zatrudniać kobiety. Wszystkie nasze działania będą prowadziły do wzrostu zatrudnienia.

 

Czy zachowana zostanie nazwa? Stolmet – Szczytno ma wszak swoją renomę. To ponad 30 lat historii.

 

Trwają konsultacje w kwestii nazwy. Bierzemy pod uwagę historię i renomę Stolmetu. Decyzja zostanie podjęta do końca roku.

 

 

 

 Komentarze do artykułu

THEPUNISHER

Po pierwsze wywalić dyrektora dyktatora ,kierownika ,i wszystkich pijaków czyli 99% kadry a dyrektor i kierownik widza i pozwalają !!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama