Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Srebrny medal dla dyrektor szpitala


Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala w Szczytnie została wyróżniona Srebrnym Medalem Akademii Polskiego Sukcesu. Przyznano go za troskę o pacjentów w czasie pandemii Covi19 w 2020 i 2021 roku. - To wyróżnienie należy się wszystkim pracownikom naszego szpitala – mówi Beata Kostrzewa. - Bo bez nich nic dobrego by się tu nie zadziało. Dziękuję i gratuluję wam wszystkim. To wasza nagroda.Teoretycznie medal został przyznany za szpital tymczasowy, ale dyrektor Kostrzewa nagrodę rozszerza też na pozostałą, tak zwaną niecovidową cześć placówki, którą również zarządza.

 

- W tym trudnym czasie pomagaliśmy, leczyliśmy i pacjentów covidowych, i tych, których ta choroba na szczęście ominęła – mówi Beata Kostrzewa. - Być może dzięki temu wielu z nich żyje. Wiele placówek w kraju stało się szpitalami wyłącznie covidowymi i trochę „zapomniano” o innych groźnych chorobach. Był trudniejszy dostęp do szpitali, specjalistów. U nas tak na szczęście się nie stało.

 

Nagroda został przyznana przez Fundację Akademia Polskiego Sukcesu, której prezesem jest profesor Henryk Skarżyński.


Reklama

 

Reklama

W czasie pandemii przez szpital tymczasowy przeszło niemal 700 pacjentów. Drugie tyle trafiło do tak zwanego starego szpitala. W pierwszym przypadku jest 100 miejsc respiratorowych, w drugim 120 łóżek na pięciu oddziałach.

 

Beata Kostrzewa szczycieńskim szpitalem kieruje od 2012 roku, a związana jest z tą placówką od 2003. Co było najtrudniejsze przez te lata?

 

- Brak finansów i to, że za każdym razem trzeba było właściwie żebrać o wszystko – mówi dyrektor. - Nie było komfortu, że np. brak jakiegoś sprzętu, to go po prostu kupujemy. Dziś pod tym względem jest już znacznie lepiej.

 

Najlepsza rzecz? - Zadowolenie i uśmiech budzi zawsze zrealizowany jakiś projekt, pozyskanie dodatkowych pieniędzy – mówi Kostrzewa. - Zaczęliśmy od lądowiska, potem SOR, nowe skrzydło szpitala. Jedna inwestycja napędzała kolejne. Naszym szpitalem zaczęli interesować się młodzi ludzie. Pojawił się doskonały personel, świetni lekarze. Gdybyśmy nie zrobili tych odważnych ruchów inwestycyjnych, dziś bylibyśmy w niebycie.

W szczycieńskim szpitalu pracuje około pół tysiąca osób, w tym około 100 lekarzy.Komentarze do artykułu

Follower

A ten Zaręba to dalej tam straszy?

Czytelniczka

Proponuję konkurs : \"Warunki pracy Ratowników Medycznych\" - zobaczymy czy sz.p Kostrzewa będzie odbierać medale. Wstydu trzeba nie mieć, aby brylując po parkietach pozwalać ludziom ratującym życie przebywać z pluskwami i karaluchami

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama