W dzisiejszych czasach, gdy ludzie zatracili więź z naturą, umiejętności przetrwania w lesie stają się coraz bardziej potrzebne. Gminny Ośrodek Kultury w Rozogach postanowił odpowiedzieć na to wyzwanie, organizując niezwykły obóz przetrwania w lesie. Uczestników tej przygody uczył doskonały leśnik i traper Adam Gełdon z Nadleśnictwa Spychowo.
W dzisiejszych czasach, gdy większość czasu spędzamy wśród betonowych bloków i betonowych dróg, umiejętności przetrwania w lesie wydają się już nam niepotrzebne. Tymczasem, wystarczy tylko chwila nieuwagi, by zagubiony turysta znalazł się w trudnej sytuacji, z dala od cywilizacji, wśród dzikiej natury.
Aby nauczyć ludzi jak radzić sobie w takich sytuacjach, Gminny Ośrodek Kultury w Rozogach zorganizował obóz przetrwania w lesie. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się podstawowych technik przetrwania w lesie, takich jak: budowanie schronienia, rozpalanie ognia czy szukanie pożywienia.
Najlepszym nauczycielem okazał się doskonały leśnik i traper Adam Gełdon z Nadleśnictwa Spychowo. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu, uczestnicy mogli poznać tajniki lasu i nauczyć się radzić sobie w różnych sytuacjach.
Poza nauką przetrwania, uczestnicy mieli także okazję poznać różne gatunki drzew i zwierząt, z którymi żyją na co dzień. Dowiedzieli się również, jak ważną rolę pełni las w ekosystemie oraz jak dbać o niego.
Obóz przetrwania w lesie okazał się niezapomnianą przygodą, która nauczyła uczestników podstawowych umiejętności przetrwania w dzikiej naturze. Dzięki takiemu szkoleniu, każdy z nas będzie miał większe szanse na przetrwanie w trudnych sytuacjach, gdy tylko los postanowi nas wystawić na próbę.
Współczuję burmistrzowi sytuacji finansowej miasta. Dziura w finansach jest tak duża po \"Mańku\" i decyzji poprzednich radnych (niektórzy radni nadal nimi są ???), że szkoda pisać. Kredyt na stadion będzie Nam się odbijał czkawką przez wiele lat. Sytuacja w oświacie (budżecie) podejrzewam, że jest beznadziejna, na 100% subwencja nie wystarcza, a wydatki wzrosły. Mam jedynie nadzieję, że nowy burmistrz ma dobrych doradców jak sobie z tym poradzić.
ali
2024-09-18 14:43:26
A ta dziupla samochodowa w miejscowości Jurgi dalej działa?
2024-09-18 13:00:32
A w Marksewie na drugim końcu (krańcu) jeziora, tam gdzie kiedyś było kąpielisko (i pomosty), teraz jest szuwarowisko. No, ale po co w Marksewie jakiś pomost, żeby jeszcze ktoś wpadł do wody? Fakt, lepiej śnić o ośrodkach wczasowych w Kobylosze. Buahahahahaha. Pozdrawiam
Ferdek Kiepski
2024-09-18 12:29:13
Może przydałoby się częściej monitorować chodnik ze szpitala do Szkoły Podstawowej nr 3. Rowerzyści traktują go jak ścieżkę rowerową nie patrząc w ogóle na pieszych.
kiti
2024-09-17 16:07:04
Dużo zdrówka i pogody ducha życzę. A nawiasem, Pani Skalska uczyła mnie matematyki w szkole podstawowej. Nauka nie poszła na marne. Dziękuję.
zdzislawpl
2024-09-17 14:45:37
Pani Malwino...w czasach gdy pewien podgatunek podczłowieka aż się trzęsie do zabijania skrobankami nienarodzonych dzieci, prędzej powstanie pomnik życia wyskrobanego...szkoda gadać.
Polak
2024-09-17 13:41:49
Dołączam się z prośbą o stoliki i ławeczki ????
Jarek
2024-09-17 13:38:53
W Jedwabnie jest dużo więcej takich perełek.
Elżbieta
2024-09-16 16:41:46
Nie po to ludzie zaufali i wybrali , żeby teraz pomniki wymyślać
Ja
2024-09-16 11:47:10
Co Pani Karolina nie robiła w GOK w Rozogach, najlepiej jej wychodziło manipulowanie ludzmi a z pracą to nie miało nic wspólnego. Napisałabym bym prawdę ale nie przejdzie cenzura. Mieszkańcy gminy wiedzą jak np zorganizowała dożynki w 2022 roku i co się wydarzyło na scenie podczas występu zespołów ludowych. Najgorsze to co widziały dzieci i pytały rodziców. Pani Karolina i jej świta wie o czym piszę.
Olga
2024-09-16 11:02:32