Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Przed Oliwią długa droga leczenia


Mam nadzieję, że najgorsze mamy już za sobą – mówi „Tygodnikowi Szczytno” pani Joanna, mama 17-letniej Oliwii, którą brutalnie skatował 19-letni Nikodem C. Pani Joanna zgodziła się na krótką rozmowę z dziennikarzem naszej redakcji.Jaki jest w tej chwili stan Oliwii?

 

Córka, po przewiezieniu do szpitala, przeszła szereg badań i zabiegów ratujących życie. Największych obrażeń doznała na twarzy i głowie. Na szczęście lekarze nie stwierdzili wewnętrznych, nieodwracalnych urazów. Oliwia jest przytomna. Logiczna. Rozmawiamy z nią. Niestety, czekają ją kolejne zabiegi i operacje. Lekarze walczyli o jej wzrok i słuch. Działanie tych zmysłów jest stale monitorowane. Przed Oliwią decydująca i bardzo ważna operacja rekonstrukcji kości twarzy. Lekarze przyznają, że jest to bardzo skomplikowany zabieg, obarczony dużym ryzykiem. Poza tym każda operacja jest ryzykowna. Na szczęście córką zajmują się doskonali lekarze z Olsztyna, chyba najlepsi w kraju. Jest młoda i silna, dlatego wierzymy, że wszystko będzie dobrze.


Reklama

 

To nie jest dla pani rodziny łatwy czas...

 

To co nas spotkało jest przerażające. Baliśmy się, że możemy ją stracić. Bałam się, że możemy ją stracić. Teraz nie skupiam się na tym, co było, ani nawet na tym, co będzie. Liczy się tu i teraz. Dla mnie i męża najważniejsze jest życie i zdrowie naszej córki. Nieustannie jesteśmy przy niej. Rozmawiamy. Oliwia chciałaby jak najszybciej wrócić do domu, do pełnej sprawności. Myśli też o maturze, która przed nią w tym roku szkolnym. Chciałaby się do niej przygotować i zdać ten ważny egzamin i zacząć normalnie funkcjonować. Zdajemy sobie sprawę, że przed Oliwią długa i ciężka droga do odzyskania zdrowia, ale mamy ogromną nadzieję, że to kiedyś nastąpi. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w tych trudnych chwilach nas wsparli, wspierają. To naprawdę bardzo wiele dla nas znaczy.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama