Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Proszek do prania, który okazał się być…. papierosami. Matka i syn w areszcie


Matka i syn przewozili ogromne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wpadli podczas rutynowej kontroli drogowej w Wielbarku. Funkcjonariuszy zaciekawiły przewożone przez nich kartony. Para tłumaczyła, że jest tam proszek do prania...W niedzielę, 26 czerwca policjanci z Posterunku Policji w Wielbarku zatrzymali do kontroli skodę. W pojeździe znajdował się 26-letni mężczyzna oraz 55-letnia kobieta – mieszkańcy Szczytna.

 

- W trakcie kontroli kierujący zachowywał się bardzo nerwowo, co wzbudziło czujność policjantów, którzy przystąpili do kontroli – mówi sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji.

 

Funkcjonariusze zauważyli na tylnym siedzeniu oraz w przedziale bagażowym duże ilości tekturowych kartonów, które przykryte były kocem.


Reklama

 

- Kobieta powiedziała policjantom, że w kartonach przewożony jest proszek do prania – mówi sierżant Manelska. - Funkcjonariusze nie dali temu wiary i sprawdzili zawartość kartonów. Okazało się, że w 9 kartonach przewożone były papierosy bez polskich znaków akcyzy.

 

Policjanci zatrzymali parę – matkę i syna – przewieźli do celi. W toku dalszych czynności, podczas przeszukania mieszkania kobiety policjanci ujawnili kolejne papierosy, również bez polskich znaków akcyzy. W łącznie zabezpieczono 127 200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Reklama

 

We wtorek, 28 czerwca kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty uchylania się od opodatkowania poprzez nieujawnienie właściwemu organowi przedmiotu w postaci wskazanych papierosów, co naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości około 120 tysięcy złotych.

 

Sprawa nieuczciwych obywateli trafi do sądu.Komentarze do artykułu

kowal

Kurde, zacznę chyba sam produkować lewe cigarety, by takie czarnowłose kucate Panie wzięły mnie pod rękę i zaprowadziły mnie do lochu, lochu miłości :) A ja głupi zagadywałem do tej pory laski w pubach.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama