Wtorek, 25 Czerwiec
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -

Reklama


Reklama

Policyjne podsumowanie weekendu na drogach. Uwaga na zwierzynę!


Miniony weekend na drogach naszego powiatu był spokojny, a w jego trakcie nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych. Policjanci obsługiwali kolizje, w tym dwie z udziałem zwierząt leśnych.


  • Data:

Funkcjonariusze w piątkowy ranek (17.11.br.) pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Pasymiu, w którym brały udział dwa pojazdy. Kierowca samochodu marki Audi wykonał nieprawidłowo manewr wyprzedzania i uderzył w samochód marki Volkswagen, którym kierował 72-letni mieszkaniec Pasymia. Sprawcą kolizji był 59-letni mieszkaniec gminy Barczewo.

- Po zbadaniu alkomatem przez policjantów okazało się, że mężczyźni byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem oraz punktami karnymi - dodaje sierżant Emilia Pławska, rzeczniczka szczycieńskiej Policji.

 

W sobotę, 18 listopada oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał dwa zgłoszenia o zdarzeniach drogowych z udziałem zwierząt leśnych. Przed godziną 14:00 kierowca samochodu marki Citroen jechał z Rozóg w kierunku miejscowości Dąbrowy. 29-letni mieszkaniec województwa podlaskiego zauważył, że w trakcie jazdy w bok jego samochodu uderzył jeleń. 


Reklama


Tego samego dnia wieczorem mundurowi pracowali na miejscu kolejnej kolizji drogowej z udziałem dzikiego zwierzęcia. 66-letni kierowca samochodu marki Citroen podróżował drogą krajową nr 53. Na odcinku trasy pomiędzy Występem a Rozogami  mieszkaniec województwa mazowieckiego zauważył jelenia, który wybiegł na jezdnię. Pomimo hamowania mężczyzna nie uniknął zderzenia i najechał na zwierzę. Mężczyźni byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych obrażeń w wyniku kolizji. 

 

Nie wszyscy kierowcy pamiętają o tym, że wjeżdżając w tereny leśne muszą zachować szczególną ostrożność, bo na jezdnie mogą wybiec dzikie zwierzęta. Jadący z nadmierną prędkością kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie wyhamować. Zawsze, gdy wjeżdżamy w tereny leśne, bądź takie, w których mogą pojawić się dzikie zwierzęta zwolnijmy  – to nam da większe szanse w chwili, gdy na jezdnię wtargnie nieoczekiwany gość.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama