Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Pisa chciała zabrać Omulwi trenera Korczakowskiego


O mały włos, a w zimowej przerwie seniorzy Omulwi Wielbark straciliby trenera. Mariusza Korczakowskiego chcieli u siebie działacze IV-ligowej Pisy Barczewo. - Takie rozmowy się odbyły, ale ze względu na swoją sytuację rodzinną na razie propozycję odrzuciłem – mówi Korczakowski.Co słychać zimą w Omulwi Wielbark?

 

Na razie czekamy na decyzje o wznowieniu treningów. W tym tygodniu odbędzie się spotkanie zarządu i mam nadzieję, że takie zapadną. Na razie treningów nie możemy wznowić, bo nie mamy gdzie się podziać. Hale, boiska są pozamykane. To efekt pandemii i narodowej kwarantanny. W poniedziałek uczniowie najmłodszych klas wrócili do szkół, więc liczymy, że obiekty sportowe też zaczną działać.

 

Pandemia mocno komplikuje wasze działania przygotowawcze do piłkarskiej wiosny?

 

To się jeszcze okaże. Z reguły przygotowania wznawialiśmy w połowie stycznia, więc na razie nic nadzwyczajnego się nie zadziało. Ale jeśli ten stan braku dostępu do bazy treningowej będzie przedłużony, to może mocno odbić się na naszej dyspozycji na wiosnę.

 

Porozmawiajmy o kadrze w drużynie seniorskiej. Planuje pan jakieś wzmocnienia?

 


Reklama

Na razie będzie więcej ubytków niż wzmocnień. Wiosną nie będzie z nami Huberta Buły, który wyjechał do Gdańska. Arek Cieślik bardzo chce grać w SKS Szczytno. Wciąż nie wiem, jaka będzie w jego sprawie decyzja zarządu, czy dostanie zgodę na zmianę klubu. Przypomnę, że to nasz wychowanek. Braki kadrowe będziemy musieli uzupełnić juniorami. Na szczęście mamy kilku znakomitych i uzdolnionych chłopaków. Myślę, że wiosną w pierwszej drużynie pojawią się: Łukasz Gut, Kuba Krupiński, Mateusz Tabaka, Bartek Raniecki, Miłosz Szczepkowski i Olek Niski.

 

Myśli pan, że rozgrywki ruszą wiosną?

 

Trudno powiedzieć, jaka będzie wiosna, ale związek piłkarski chce, aby mecze były rozgrywane. Nawet bez publiczności. Jeśli nie będzie całkowitej blokady, to rozgrywki ruszą, choć sytuacja i tak nie jest ciekawa. Koronawirus zakłócił wszystko. Nijak ma to się do normalności. Mam nadzieję, że w końcu to wszystko się jednak uspokoi.

Reklama

 

W tym sezonie Omulew gra o...

 

Mamy dwa cele. Pierwszy to utrzymanie w klasie okręgowej. Sytuację mamy komfortową, bo z 26 punktami zajmujemy szóste miejsce tabeli. Myślę, że wystarczy dograć 15-16 punktów i zostajemy w lidze. Ale ten drugi cel jest ważniejszy. Odmłodzić drużynę. Wiosną będę starał się ogrywać jak najwięcej młodzieżowców.

 

Podobno miał pan odejść z Omulwi do Pisy?

 

Rzeczywiście otrzymałem z Pisy Barczewo propozycję pracy. Byłem na rozmowach. Ze względu na obecną sytuację rodzinną nie mogłem jednak przyjąć tej propozycji. Poza tym chciałbym dokończyć też kilka spraw w Wielbarku, między innymi właśnie odmłodzić zespół. Działacze z Wielbarka wiedzą o tych rozmowach. Tak samo i o tym, że w każdej chwili będę mógł odejść z Omulwi. Zresztą już nie raz to sygnalizowałem. Ale na razie wciąż związany jestem z Wielbarkiem.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama