Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Piłkarze PPUH Kefas zwycięzcami Pasymskiej Ligii Futsalu


Zwycięzcą I edycji Pasymskiej Ligi Futsalu z kompletem siedmiu wygranych został PPUH Kefas. Na drugim miejscu uplasowali się Old Boys, a na najniższym stopniu podium zakończyła rozgrywki Brygada Kryzys. Obie drużyny zdobyły po 15 punktów, lecz w bezpośrednim starciu lepsi okazali się oldboje. Królem strzelców, z 30 bramkami, został  - Dawid Mikulak (Brygada Kryzys).Podsumowując ostatnią kolejkę pasymskiej halówki. Nie doszedł do skutku pierwszy zaplanowany mecz, w którym lider PPUH Kefas miał zmierzyć się z FC Byczki. Ci drudzy kilka godzin przed spotkaniem poinformowali, że nie pojawią się tego dnia w pasymskiej hali, za co zostali ukarani walkowerem.

 

W starciu Promilu Grom z WKS Znaczniki stawką było czwarte miejsce. Ci pierwsi szybko strzelili bramkę dającą prowadzenie, ale po chwili do głosu doszli rywale. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 8:6 Znaczników i to oni ostatecznie uplasowali się tuż za podium.

 

Bardzo nieoczekiwany przebieg miał trzeci mecz. Zdecydowanym faworytem meczu Old Boys - Buntownicy byli oldboje Błękitnych. Tymczasem Buntownicy postawili twarde warunki i bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Niestety w drugiej połowie zabrakło sił i mecz zakończył się ich porażką 1:5.

 

Najbardziej jednostronne okazało się ostatnie spotkanie. Pewni trzeciego miejsca zawodnicy Brygady Kryzys bez problemów poradzili sobie z FC po Nalewce i wygrali aż 13:1. Trzeba jednak przyznać, że jak w każdym meczu zawodnicy FC po Nalewce wykazali się walką i ambicją do ostatniego gwizdka.

 

Niepokonany okazał się zespół PPUH Kefas, w którego barwach wystąpili: Jakub Kulesik, Szymon Chrzanowski, Marek Jurczak, Michał Nosowicz, Łukasz Mastyna, Daniel Kacprzak, Brajan Kisiel, Paweł Brzozowski, Kamil Świercz, Cezary Rybski, Patryk Jagiełło, Bartek Nosowicz.

 

Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Old Boys. Doświadczeni zawodnicy kilkukrotnie utarli nosa młodszym kolegom i ligę kończą ze srebrnymi medalami. Oldboje wygrali pięć spotkań, a dwukrotnie schodzili z boiska jako pokonani.

 

Skład Old Boys: Arek Foruś, Sławomir Foruś, Ariel Łachmański (cztery bramki), Piotr Młotkowski, Sławomir Pac, Arkadiusz Borkowski, Cezary Łachmański (jedna bramka), Marek Matwiej, Tomasz Jakobsze, Artur Ziółek, Marek Gawdziński, Kamil Kępka, Adrian Obidziński, Robert Stelmach, Michał Obidziński, Dariusz Chełstowski, Paweł Bakuła.


Reklama

Na najniższym stopniu podium uplasowała się Brygada Kryzys, która jako jedyna postawiła twarde warunki zwycięzcy rozgrywek i punkt z nimi walczyła do ostatnich sekund.

 

W barwach Brygady Kryzys wystąpili: Dawid Mikulak, Tomasz Marszałek, Dawid Śledziński, Mariusz Len, Artur Olszewski, Damian Dębek, Jacek Poździał, Damian Kuszmider, Cezary Trzebiński, Michał Filipiak, Dominik Olszewski, Mateusz Tumanowicz, Sebastian Marcińczyk, Kacper Król.

 

Nieodzownym elementem każdego turnieju czy ligi jest wybór najlepszych zawodników. Nie mogło być inaczej również na zakończenie I Pasymskiej Ligi Futsalu. Organizatorzy wybrali najlepszego bramkarza, kibice oraz piłkarze najlepszego zawodnika, a walka o tytuł króla strzelców toczyła się do ostatniej kolejki.

 

W kwestii wyboru najlepszego bramkarza ligi nie mogło być wątpliwości. Świetne wyniki i zwycięstwo w lidze PPUH Kefas zawdzięcza między innymi dyspozycji swojego goalkeepera Pawła Brzozowskiego. Zawodnik Błękitnych nie tylko wielokrotnie popisywał się świetnymi interwencjami, ale zdobył również trzy bramki z dystansu.

 

Liderem w kategorii króla strzelców przed ostatnią kolejką był Bartosz Nosowicz z PPUH Kefas. Sześć bramek tracił do Niego Dawid Mikulak z Brygady Kryzys. Niestety ostatni mecz zespołu Bartka nie odbył się i nie mógł on poprawić swojego rezultatu. Okazję wykorzystał Dawid Mikulak, który zdobył w ostatnim meczu dziesięć bramek i z trzydziestoma golami na koncie został najlepszym strzelcem I edycji Pasymskiej Ligi Futsalu.

 

Podczas przedostatniej kolejki piłkarze i kibice zgromadzeni tego dnia w pasymskiej hali mogli oddawać głosy na najlepszego zawodnika całej ligi. W ten sposób został wybrany Ariel Łachmański z zespołu Old Boys. Paweł, Dawid i Ariel w nagrodę otrzymali pamiątkowe statuetki oraz voucher do wykorzystania w sklepie piłkarskim.

Reklama

 

Drużyna, zwycięstwa-remisy-porażki, stosunek goli, punkty:

1. PPUH Kefas 7-0-0; 97-8; 21 pkt

2. Old Boys 5-0-2; 34-20; 15 pkt

3. Brygada Kryzys 5-0-2; 69-30; 15 pkt

4. WKS Znaczniki 4-0-3; 50-56; 12 pkt

5. Promil Grom 3-0-4; 43-48; 9 pkt

6. FC po Nalewce 2-0-5; 26-54; 6 pkt

7. FC Byczki 2-0-5; 30-39; 5 pkt

8. Buntownicy 0-0-7; 8-102; 0 pkt

 

Najlepsi strzelcy:

30 bramek - Dawid Mikulak (Brygada Kryzys)

26 bramek - Bartosz Nosowicz (PPUH Kefas)

20 bramek - Szymon Chrzanowski (PPUH Kefas)

13 bramek - Patryk Malanowski (WKS Znaczniki)

12 bramek - Robert Malanowski (WKS Znaczniki)

12 bramek - Piotr Szafrin (Promil Grom)

11 bramek - Tomasz Marszałek (Brygada Kryzys)

10 bramek - Sławomir Foruś (Old Boys)

 

Ostatnia kolejka I Pasymskiej Ligii Futsalu

FC Byczki - PPUH Kefas 0:5 (vo.)

WKS Znaczniki- Promil Grom 8:6

Old Boys - Buntownicy 5:1

Brygada Kryzys - FC po Nalewce 13:1Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama