Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

Ostatnia minuta, niesamowite zwroty akcji i Patryk Płoski jako bohater Gwardii Szczytno

Mecz 17 kolejki warmińsko-mazurskiej klasy A przeciwko GKS Gietrzwałd-Unieszewo zakończył się wygraną szczycieńskiego zespołu i zdobyciem 3 punktów. Tym samym Gwardia utrzymuje sześciopunktową przewagę nad goniącą KS Fortuną Gągławki oraz GKS Stawigudą, które wygrały spotkania.

Po faulu na Arkadiuszu Wnuku w polu karnym i skutecznej egzekucji podyktowanej jedenastki przez kapitana Gwardii Rafała Krajzę, Szczytno wyszło na prowadzenie już w 21 minucie gry. Gwardziści nie cieszyli się jednak z niego zbyt długo, bo zaledwie 6 minut później gospodarze doprowadzili do remisu. Ponowne prowadzenie dał Dawid Manowski oraz strzał Arkadiusza Wnuka, dzięki którym podopieczni trenera Mariusza Korczakowskiego zakończyli pierwszą połowę na 2:1. Końcowy wynik meczu ustalili po przerwie.

Kilkanaście minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, drużyna GKS'u ponownie doprowadziła do remisu. W ostatniej, doliczonej minucie, jeden z obrońców Gietrzwałdu faulował tuż przed polem karnym. Do rzutu wolnego z ławki rezerwowych podszedł Patryk Płoski, który strzałem pokonał bramkarza przeciwników. Goalkeeper wypuścił piłkę z rąk wprost do swojej bramki. Dzięki temu Szczytno mogło cieszyć się wygraną 3:2.

Gwardia Szczytno: M. Balcerzak (72' Płoski) P. Ciebień (88' Kowalczyk), G. Kozicki (79' Murawski), Ł. Krajza, R.Krajza (C) (90'+4 Jodełka), M. Magnuszewski, D. Manowski (69' Zaborowski), M. Miłek, P. Skrajny (B), A. Wnuk (65' Chrzanowski), N. Wożniak.

GKS GIETRZWAŁD-UNIESZEWO 2:3 SKS GWARDIA SZCZYTNO

0:1 - 22' Rafał Krajza

1:1 - 27' Paweł Rudziński

1:2 - 37' Arkadiusz Wnuk

2:2 - 72' Kamil Kulkowski

2:3 - 90+5' Patryk Płoski