Czwartek, 26 Maj
Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

Reklama


Reklama

O krok od tragedii na Leśnej, mieszkańcy ostrzegają od lat (zdjęcia)


Na ulicy Leśnej w Szczytnie dachowała honda. Auto zniszczyło słupki od bramy wjazdowej na jednej z posesji, ścięło żywopłot i tuje. - Gdyby nie ta „zapora” to samochód wbiłby się w nasz dom – mówi zdenerwowany pan Andrzej. - Aż boję się pomyśleć, co by się stało, gdyby ktoś wówczas był na podwórzu. Na tej drodze kierowcy jeżdżą jak wariaci – dodaje. - Od lat prosimy miejskich urzędników o jakieś spowalniacze, czy chociażby znak ograniczający prędkość.Do wypadku doszło około godz. 8. Za kierownicą hondy siedział 28-letni kierowca z gminy Szczytno. Prawdopodobnie jechał zdecydowanie za szybko. Stracił panowanie nad autem, które wypadło z drogi, skosiło ogrodzenie i dachowało. Na szczęście nikomu nic poważniejszego się nie stało.

 

28-latek sam wydostał się z samochodu. Na miejscu kraksy pojawili się policjanci. Kierowca został przebadany na zwartość alkoholu. Był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia został ukarany 500 złotowym mandatem.


Reklama

 

Ale to nie koniec konsekwencji. Bo będzie musiał też pokryć naprawę uszkodzonej posesji.

 

Mieszkańcu ulicy Leśnej od lat alarmują, że kierowcy nagminnie łamią tam przepisy drogowe.

 

- Mimo, że nasza ulica jest szutrowa to często rozpędzają się na niej do prędkość grubo powyżej 100 km/h – mówi pan Andrzej, w którego posesję wjechał honda. - Wielokrotnie rozmawialiśmy z miejskim urzędnikami, aby usypać tam jakiś spowalniacz, czy postawić choć znak ograniczający prędkość. Twierdzą, że nie można.

Reklama

 

- Ciekawe, co powiedzą, gdy ktoś w końcu tu zginie, albo zostanie ciężko ranny – dodaje inny mieszkaniec tej ulicy. - Czekamy na asfalt. Ale już boimy się tego, co zacznie się wtedy tu wyprawiać. Kierowcy szarżują tu okrutnie.

 

 Komentarze do artykułu

Bob budowniczy

Z tego co wyczytuję z komentarzy, to po 1 podobno typ jeździ bez prawka, za co podobno zaostrzyli kary a on dostaje któryś raz z rzędu 500+ i to wszystko ? Do tego czytam że już to nie jego pierwsza jazda w stylu upośledzonego Kubicy i kasował już inne auta. Jak to jest możliwe, że jeszcze tępy gnojek jeszcze nie siedzi ??? Policja czeka na czyjąś śmierć jak w przypadku debila, syna skraw metu ? A ten gnój to czyj to synek, że na tyle może sobie pozwalać ? Pytam tak z ciekawości ja, a przy okazji warto takich debili podawać tożsamość do publicznej wiadomości, jeśli sądy i policja nie potrafią sobie z nim poradzić. 500 zł mandatu, jak za brak maseczki jeszcze niedawno !!!! Toż to woła o pomstę do nieba !!!!

Krzychu

Niby tylko 500 ale i tak ma chłopak szczęście że nikogo niezabił jak ma trochę oleju w głowie to już więcej za kolko nie wsiądzie

Nickleback

Hahaha to jest ten sam typ, który zrobił tą mistrzowską kraksę na placu Juranda, skasował wtedy z pięć aut.

738

Szkoda, że nie napisano że gówniarz jeździł bez prawa jazdy i już nie pierwszy raz spowodował wypadek. Jak to jest możliwe, że taka osoba dostaje tylko 500 zł mandatu??!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51
 • Sobieski kończy 70 lat
  W Szczecinku niedawno gościł Donald Tusk. Był kiedyś premierem. Chciał sprzedać Niemcom Lasy Polskie, Możejki Rosjanom a nawet Orlen zdaje się, że Taiwanowi czy tam komuś. Ale nie zdążył. Staruszek w Szczecinku bardzo się obruszył na Kościół, że jeszcze mu pieniędzy nie dali a on musi biedować za te marne 35 tysięcy miesięcznie. Platformiaki zrobią z tym porządek. Kwestia czasu, wybory prawie wygrane, rankingi kłamią. W rzeczywistości PO ma już 70 procent poparcia społecznego.Platforma -powiada: \" wszyscy kłamią\"

  jAMKA LECH


  2022-05-24 13:38:35
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  co dalej?

  xzx


  2022-05-24 07:17:58
 • Szczytno z poważnymi wadami
  Sprytnie autor ominął najczęstszą i najpoważniejszą wadę - otyłość, spowodowaną śmieciowym jedzeniem. Czy rehabilitacja tych maluszków, też będzie finansowana?, bo jeżeli tylko badania i diagnoza, to nie o żadne dobro dzieci tu chodzi, a o dofinansowanie lekarzy, zubożałych po stracie dodatków kowidowych. Ja nie wyrażam zgody, na żadne badania, wystarczy, że mamy najlepszych Lekarzy w Szczytnie, to Państwo Tarasiuk, przy okazji cieplutko tych Prawdziwych Lekarzy pozdrawiam.

  Szczytnianin


  2022-05-23 18:39:24

Reklama