Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Najszybsza w Polsce trasa maratońska wzywa! Lipowiec i Jurund zapraszają


W sercu malowniczego Lipowca k. Szczytna, 14 kwietnia odbędzie się już po raz trzeci jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń biegowych - Maraton Juranda. Gmina Szczytno ponownie otwiera swoje podwoje dla miłośników biegania, obiecując niezapomnianą atmosferę i niesamowite emocje na "Najszybszej w Polsce trasie Maratońskiej". Wójt Sławomir Wojciechowski oraz zastępca Ewa Zawrotna gwarantują nie tylko świetnie zorganizowany bieg, ale również najlepszą Mazurską Gościnność.Już po raz trzeci Lipowiec k. Szczytna stanie się areną jednego z najbardziej ekscytujących wydarzeń biegowych w Polsce - Maratonu Juranda. Termin imprezy został wyznaczony na 14 kwietnia, a organizatorzy obiecują jeszcze większe emocje, więcej wyzwań i niezapomniane przeżycia.

 

To właśnie Gmina Szczytno, znana z gościnności i pięknych okoliczności przyrody, gości wyjątkową trasę, która z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę pasjonatów biegania. "Najszybsza w Polsce trasa Maratońska" stanie się polem zmagań dla biegaczy z całego kraju, a jednocześnie miejscem, gdzie sportowa rywalizacja przeplata się z urokami mazurskiej przyrody.


Reklama

 

 

Ubiegłoroczny Maraton Juranda przyciągnął 421 zawodników, rywalizujących na różnych dystansach, w tym Półmaratonie Rycerskim oraz Dyszce Jurandówny. Nie zabrakło również biegów dla najmłodszych - w biegu Jagienki wzięło udział 70 dzieci. Główny bieg wygrał Damian Świerdzewski z teamu KS ARCO Ławy z czasem 2 godziny 24 minuty i 52 sekund. Wśród kobiet najlepsza była Weronika Lenkiewicz - 3 godziny 6 minut i 1 sekunda. Wśród mieszkańców naszego powiatu najlepszy był Tomasz Kiernozek, który z czasem 3 godziny, 1 minuta i 57 sekund zajął dziesiąte miejsce.

Reklama

 

Pierwsza edycja odbyła się w 1984 roku, a od 1985 roku startują również kobiety. W 1991 roku rekord Maratonu Juranda wynoszący 2 godziny 22 minuty i 23 sekundy ustanowił Adam Musiał z Krzyża. Do tej pory ten wynik nie został poprawiony.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama