Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Mizerne dotacje z Polskiego Ładu, najwięcej dostała Gmina Jedwabno


W Nidzicy premier Mateusz Morawiecki poinformował samorządowców o wynikach naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. To bezzwrotne wsparcie, między innymi na budowę dróg, wodociągów i obiektów sportowych, otrzyma ponad 2 tysiące 780 gmin, to 97 procent samorządów. Rozdzielono ponad 23 mld złotych. Ile z tych pieniędzy trafi do naszego powiatu? - Niewiele i zdecydowanie za mało – mówią jednym głosem samorządowcy z naszego powiatu.Jakieś, chociaż niewielkie pieniądze zostały jednak przyznane każdemu z naszych samorządów. Łącznie to ponad 37 mln zł. Zgodnie z programowymi zapowiedziami, każdy samorząd mógł złożyć trzy wnioski, wskazując cel i oczekiwaną kwotę wsparcia, przy czym wyznaczone limity były bardzo wysokie. Na przykład w przypadku takich gmin jak Pasym, wnioski mogły obejmować strategiczne inwestycje o wartości: ponad 30 mln, mniej niż 30 oraz 5 mln. Działania takiej wartości samorządy więc przewidziały, licząc na to, że dzięki środkom z Polskiego Ładu zdołają wprowadzić całościowy ład w różnych sferach. Wspomniany samorząd Pasymia za 30 obiecywanych milionów mógłby rozwiązać kwestie związane z gospodarką wodno- ściekową i o to się ubiegał. Musi się jednak zadowolić niewielką dotacją (najmniejszą w skali powiatu) na modernizację oświetlenia w gminie, której to inwestycji dotyczył „najtańszy” złożony wniosek.

Przyznane samorządom wsparcie dalece więc odbiega od oczekiwań i hipotetycznie deklarowanego. Poniżej przedstawiamy kwoty i zadania, na które samorządowcy zamierzają to wsparcie przeznaczyć. Pieniądze mają być wprowadzone do przyszłorocznych budżetów i w tym samym roku muszą zostać wydane.

 

 

Gmina Jedwabno

 

7 mln 967 tys. 167 zł:

- budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w miejscowościach Piduń – Rekownica.

- rozbudowa i przebudowa drogi gminnej w miejscowości Witówko.

- budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej w Jedwabnie.

 

Gmina wiejska Szczytno


Reklama

 

7 mln 245 tys. 868 zł:

- przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowościach: Olszyny, Gawrzyjałki, Lemany Rudka, Nowe Gizewo, Korpele, Lipowa Góra Zachodnia, Szczycionek.

- rozbudowa i przebudowa przedszkola w Kamionku, budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Lipowa Góra Wschodnia oraz centrum kulturalno-sportowego w Nowym Gizewie.

 

 

Miasto Szczytno

 

5 mln zł:

- modernizacja infrastruktury transportu drogowego na terenie Szczytna, modernizacja, przebudowa ulic: Leśna, Spółdzielcza, Norwida, Orzeszkowej, Kolberga, Broniewskiego, Łomżyńska i Klasztorna.

 

 

Gmina Rozogi

 

3 mln 775 tys. zł:

- przebudowa dróg gminnych w Dąbrowach.

- rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Rozogach.

- przebudowa dachu z wymianą pokrycia na budynku Szkoły Podstawowej w Rozogach.

 

Gmina Dźwierzuty

 

3 mln 351 tys. 895 zł:

- budowa przedszkola z dwoma oddziałami przedszkolnymi i dwiema salami na potrzeby szkoły podstawowej w Orzynach.

 

 

Reklama

Miasto i Gmina Wielbark

 

2 mln 680 tys. zł:

- rozbudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami dla zabudowy kolonijnej w Wielbarku, etap IV.

- budowa drogi gminnej ul. Piłsudskiego w Wielbarku.

- przebudowa drogi gminnej Wesołowo-Jankowo-Kucbork.

 

 

Gmina Świętajno

2 mln 493 tys. 027 zł:

- budowa sieci sanitarnej w Piasutnie.

 

Miasto i Gmina Pasym

 

1 mln 980 tys. zł:

- budowa i modernizacja oświetlenia drogowego na terenie Gminy Pasym.

 

 

Powiat szczycieński

 

2 mln 970 tys. zł:

- utworzenie Zespołu Poradni Specjalistycznych przy szpitalu w Szczytnie (mają powstać m.in. punkt świadczenia usług nocnej i świątecznej opieki medycznej, apteka, poradnia ginekologiczno-położnicza, poradnia chirurgiczna, poradnia ortopedyczna, urologiczna, diabetologiczna, geriatryczna).

 

Fot. Beata Kostrzewa, dyrektor ZOZ: - Na potrzeby przyszpitalnych poradni specjalistycznych ma być przystosowany parterowy budynek, w którym dawniej mieściła się m.in. pralnia.Komentarze do artykułu

karol

najlepiej złożyć wniosek , daJta 30 baniek to sie wyda, troche trzeba sie postarac

Scheteeeee

Złe wnioski to i taki odzew . Jedwabno wybrało kogoś z kompetencjami to dostali a Pasym tylko jeleni szuka, którzy im zaległości nadrobią

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama