Piątek, 29 Marca
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona -

Reklama


Reklama

Marek Gawdziński, prezes LKS Błękitni Pasym o projekcie "Gwardia"


W związku z pojawiającymi się głosami, jakoby Zarząd LKS Błękitni Pasym sprzedał klub postanowiłem przedstawić fakty. Jestem prezesem LKS Błękitni Pasym od 2013 roku, w zarządzie od 2009, wiem jakie są możliwości finansowe i organizacyjne miasta Pasym. Rozmawiałem na ten temat wielokrotnie z burmistrzem Miasta Pasym.


  • Data:

Realnie rzecz oceniając dla 3,5 tysięcznego Pasymia IV liga to Liga Mistrzów.

 

Coraz mniej dzieci i młodzieży w rocznikach powoduje, że bez wsparcia zawodnikami z zewnątrz mamy problem ze skompletowaniem drużyn juniorskich, nie mówiąc o seniorach.

 

Uważam, że w Szczytnie powinna być solidna drużyna na poziomie III ligi.

 

Pomysł odbudowy piłki nożnej w powiecie szczycieńskim towarzyszy mi od dobrych 5-6 lat. Rozmawialiśmy o tym na łamach „Tygodnika Szczytno” i w prywatnych rozmowach. Zawsze był problem z wolą polityczną lub osoby decyzyjne doszukiwały się złych intencji. Odbudowa na zasadzie: „dajcie pieniądze, ściągniemy zawodników i samo się zrobi” mnie nie interesowała. Moim zdaniem, skoro 300-tysięczna Islandia zakwalifikowała się do mistrzostw świata, to 70-tysięczny powiat może wyszkolić zawodników na poziom III ligi. Talenty są wszędzie, potrzebna ciężka praca.

 

Dwa-trzy lata temu pojawiła się informacja, że jest osoba zainteresowana zainwestowaniem w odbudowę piłki nożnej w Szczytnie. Jakub Gromek, prezes Zarządu Mazurska Manufaktura S.A., właściciela marki Jurand, zadzwonił na początku czerwca i przedstawił pomysł zbieżny z moim, więc bez wahania przystąpiłem do prac nad realizacją. Odbyliśmy kilka spotkań z inwestorem oraz przedstawicielami SKS Szczytno. Wypracowaliśmy pewien model funkcjonowania i współpracy.


Reklama

 

Powstanie spółka, w której udziały będzie miał inwestor oraz dwa stowarzyszenia wchodzące w projekt.

 

W żadnym punkcie planu działania nie ma likwidacji stowarzyszeń LKS Błękitni Pasym i SKS Szczytno.

 

LKS Błękitni Pasym nie zmieniają nazwy stowarzyszenia, a jedynie drużyna seniorów występująca w klasie okręgowej występować będzie pod nazwą LKS Błękitni Jurand Pasym.

 

SKS Szczytno wraca nazwą do tradycji czyli Gwardii i jest to działanie słuszne. Argumenty, że Gwardia się kojarzy z policją są śmieszne, pies też się kojarzy, a nikt z tego powodu zwierząt nie usypia.

 

Połączenie stowarzyszeń w jeden organizm, a co za tym idzie, ich likwidacja byłoby bardzo złym pomysłem pod wieloma względami:

1. rzecz dla mnie najważniejsza - 69 lat historii Błękitnych i 68 lat Gwardii

2. finansowe - stowarzyszenia mogą się ubiegać o dotacje samorządowe, rządowe itp., spółki nie.

3. organizacyjne - obie drużyny walczą o awanse, zespół ze Szczytna o klasę okręgową, zespół z Pasymia o 4 ligę. Możliwe są różne scenariusze, ale tylko w jednym, najbardziej optymistycznym, połączenie byłoby neutralne. W innych przypadkach byłoby szkodliwe.

Reklama

 

Tworząca się spółka będzie finansowo i organizacyjnie wspierać drużyny, zacieśniać współpracę i wspierać rozwój sportowy. Docelowo Gwardia Jurand Szczytno ma być drużyną pierwszą złożoną z najlepszych piłkarzy w naszym powiecie i grać w wyższej klasie rozgrywkowej, natomiast LKS Błękitni Pasym będzie drużyną rezerw.

 

Fundamentem całego przedsięwzięcia jest stworzenie warunków do treningu dla dzieci i młodzieży we wszystkich gminach powiatu. Nawiążemy współpracę ze szkółkami, które są i zorganizujemy tam, gdzie ich nie ma. Kolejnym etapem będą klasy sportowe w szkole średniej oraz tam, gdzie to możliwe w szkołach podstawowych.

Marek Gawdziński



Komentarze do artykułu

Rzymski Legionista

POWODZENIA!!!

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    do :Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska. Oczywiście sprawa słuszna i potrzebna nie tylko od święta ale szczególnie na co dzień. Zaproszenie podczas konwencji wyborczej, skierowane do kandydatów, w okresie wyborów to jak to inaczej odebrać! W ten sposób słuszne działanie obarcza się taką otoczką. Czasami lepiej zrobić to w innym okresie lub nawet z mniejszą ilością uczestników. Jest wtedy większa wiarygodność. Działanie takie nie powinno mieć też charakteru akcyjnego bo jak wszystko co akcyjne w naszym kochanym kraju to tylko działanie promocyjne a nie wyraz rzeczywistej troski. Pozdrawiam i życzę zdrowych i pogodnych świąt!!!

    marian


    2024-03-28 10:54:16
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Nie wszyscy przyszli na akcję z powodu wyborów samorządowych... Część uczestników przyszła, bo ważna dla nich jest Natura i piękna przyroda, o którą powinno się dnać na co dzień. Akcja ważna, potrzebna, ale niepotrzebnie przykrywają ją rozważania polityczne. Wszyscy dbajmy na co dzień o porządek, zwracajmy uwagę zaśmiecającym...

    Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska


    2024-03-27 13:34:56
  • Poznaj dzielnicowych w akcji podczas plebiscytu #SuperDzielnicowy2024
    To jakas kpina. Jak ja mam oddac glos na superdzielnicowego jak ja nawet nie wiem kto nim jest. Glos powinien byc oddany za zaslugi a nie po pokazaniu zdjecia w gazecie. Czym zasluzyli sie dzielnicowi z naszego powiatu, mala podpowiedz. Niczym, po za pierdzeniem w fotel i pozowaniem do zdjec.

    Shazza


    2024-03-27 13:34:24
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że mała grupka ludzi chce tłumaczyć innym co jest dobre i co powinni robić. Oczywiście w kontekście nadchodzących wyborów. Większość z obecnych tam osób nie robiła tego z własnego przekonania tylko dlatego, że trzeba tam być bo niedługo wybory. Smutne jest jeszcze to, że niewielka ale zaangażowana grupa ludzi w wyborach decyduje za większość której nie chce się iść lub jak już idą to nawet nie zastanawiają się jak ich wybór będzie wpływał na ich codzienne życie. Potem pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie!!!!

    marian


    2024-03-27 10:33:52
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Tam się troszeczkę spędziło czasu????

    Laki


    2024-03-27 08:30:09
  • Robert Rubak: – czas na przetasowania w radzie
    Miałem przyjemność z bliska obserwować działania p. Rubaka w poprzedniej kampanii wyborczej. Liczyłem, iż nastąpi później okres jego współpracy z burmistrzem co uważałem za dużą szansę dla miasta i regionu. Wielka szkoda, iż p. burmistrz wybrał innych współpracowników. Mam nadzieję, iż p. Rubak znajdzie miejsce w nowej Radzie Powiatu.

    wiesław mądrzejowski


    2024-03-26 15:39:38
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Szkoda że wyborów nie ma co roku, przynajmniej wokół jeziora byłoby czysto. Ciekawe czy na koniec dali sobie buzi a może po buzi.

    mieszkaniec


    2024-03-26 14:50:11
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Współpraca z samorządem? A z kim się pan spotkał, p. Ochman nie należy do naszego samorządu. Brawo PIS, no i PO, w sumie PSL to też to samo.

    Mieszkaniec


    2024-03-26 11:59:15
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Bezpartyjny kandydat ale od Tuska :) No i z Myszyńca, ale skąd on się wziął w Szczytnie ?

    Marian


    2024-03-26 11:26:50
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Pani (?) Anno, jak się coś pisze to trzeba najpierw pomyśleć. Kiedy i gdzie p. Ochman, Stefan jakby kto pytał, obiecywał paliwo po 5 zł i dobrowolny ZUS? To uprawnienia Sejmu a burmistrzowi nawet Szczytna nic co tego.

    Rysiek T.


    2024-03-26 09:05:07

Reklama