Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Marek Gawdziński, prezes LKS Błękitni Pasym o projekcie "Gwardia"


W związku z pojawiającymi się głosami, jakoby Zarząd LKS Błękitni Pasym sprzedał klub postanowiłem przedstawić fakty. Jestem prezesem LKS Błękitni Pasym od 2013 roku, w zarządzie od 2009, wiem jakie są możliwości finansowe i organizacyjne miasta Pasym. Rozmawiałem na ten temat wielokrotnie z burmistrzem Miasta Pasym.Realnie rzecz oceniając dla 3,5 tysięcznego Pasymia IV liga to Liga Mistrzów.

 

Coraz mniej dzieci i młodzieży w rocznikach powoduje, że bez wsparcia zawodnikami z zewnątrz mamy problem ze skompletowaniem drużyn juniorskich, nie mówiąc o seniorach.

 

Uważam, że w Szczytnie powinna być solidna drużyna na poziomie III ligi.

 

Pomysł odbudowy piłki nożnej w powiecie szczycieńskim towarzyszy mi od dobrych 5-6 lat. Rozmawialiśmy o tym na łamach „Tygodnika Szczytno” i w prywatnych rozmowach. Zawsze był problem z wolą polityczną lub osoby decyzyjne doszukiwały się złych intencji. Odbudowa na zasadzie: „dajcie pieniądze, ściągniemy zawodników i samo się zrobi” mnie nie interesowała. Moim zdaniem, skoro 300-tysięczna Islandia zakwalifikowała się do mistrzostw świata, to 70-tysięczny powiat może wyszkolić zawodników na poziom III ligi. Talenty są wszędzie, potrzebna ciężka praca.

 

Dwa-trzy lata temu pojawiła się informacja, że jest osoba zainteresowana zainwestowaniem w odbudowę piłki nożnej w Szczytnie. Jakub Gromek, prezes Zarządu Mazurska Manufaktura S.A., właściciela marki Jurand, zadzwonił na początku czerwca i przedstawił pomysł zbieżny z moim, więc bez wahania przystąpiłem do prac nad realizacją. Odbyliśmy kilka spotkań z inwestorem oraz przedstawicielami SKS Szczytno. Wypracowaliśmy pewien model funkcjonowania i współpracy.


Reklama

 

Powstanie spółka, w której udziały będzie miał inwestor oraz dwa stowarzyszenia wchodzące w projekt.

 

W żadnym punkcie planu działania nie ma likwidacji stowarzyszeń LKS Błękitni Pasym i SKS Szczytno.

 

LKS Błękitni Pasym nie zmieniają nazwy stowarzyszenia, a jedynie drużyna seniorów występująca w klasie okręgowej występować będzie pod nazwą LKS Błękitni Jurand Pasym.

 

SKS Szczytno wraca nazwą do tradycji czyli Gwardii i jest to działanie słuszne. Argumenty, że Gwardia się kojarzy z policją są śmieszne, pies też się kojarzy, a nikt z tego powodu zwierząt nie usypia.

 

Połączenie stowarzyszeń w jeden organizm, a co za tym idzie, ich likwidacja byłoby bardzo złym pomysłem pod wieloma względami:

1. rzecz dla mnie najważniejsza - 69 lat historii Błękitnych i 68 lat Gwardii

2. finansowe - stowarzyszenia mogą się ubiegać o dotacje samorządowe, rządowe itp., spółki nie.

3. organizacyjne - obie drużyny walczą o awanse, zespół ze Szczytna o klasę okręgową, zespół z Pasymia o 4 ligę. Możliwe są różne scenariusze, ale tylko w jednym, najbardziej optymistycznym, połączenie byłoby neutralne. W innych przypadkach byłoby szkodliwe.

Reklama

 

Tworząca się spółka będzie finansowo i organizacyjnie wspierać drużyny, zacieśniać współpracę i wspierać rozwój sportowy. Docelowo Gwardia Jurand Szczytno ma być drużyną pierwszą złożoną z najlepszych piłkarzy w naszym powiecie i grać w wyższej klasie rozgrywkowej, natomiast LKS Błękitni Pasym będzie drużyną rezerw.

 

Fundamentem całego przedsięwzięcia jest stworzenie warunków do treningu dla dzieci i młodzieży we wszystkich gminach powiatu. Nawiążemy współpracę ze szkółkami, które są i zorganizujemy tam, gdzie ich nie ma. Kolejnym etapem będą klasy sportowe w szkole średniej oraz tam, gdzie to możliwe w szkołach podstawowych.

Marek GawdzińskiKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama