Reklama
Reklama
Choć gminie Szczytno mniejszych i większych miejscowości nie brakuje, to w nielicznych jeszcze brakuje miejsca służącego wszystkim mieszkańcom. Świetlice wiejskie rodzą się niemal jak grzyby po deszczu i co jakiś czas kolejna oddawana jest mieszkańcom pod opiekę. Tak też było w sobotę, 14 sierpnia, w Niedźwiedziach.
Uroczyste otwarcie świetlicy zgromadziło wielu mieszkańców i gości, których witał sołtys – Władysław Kulas. Mieszkańcy zresztą nie ograniczyli się do roli widzów, bo godnie wydarzenie tej przygotowali, nadając mu charakter wiejskiego festynu. Był więc i poczęstunek i liczne atrakcje, głównie dla dzieci, jak np. pokazy strażackie w wykonaniu ochotników z OSP w sąsiednich Gawrzyjałkach, gry i zabawy z animatorem czy stałe już podczas takich spotkań dmuchańce i malowanie twarzy.
Zanim jeszcze społeczność oddała się zabawie, odbyła się część oficjalna i uroczysta. W jej trakcie proboszcz parafii, do której Niedźwiedzie należą, poświęcił budynek, a następnie, wraz z przedstawicielem sejmiku województwa, władzami gminy i sołtysem, przeciął tradycyjną wstęgę.
Reklama
Reklama
- Gmina Szczytno pod wieloma względami zaczyna wyprzedzać miasto – mówi Henryk Żuchowski, radny sejmiku wojewódzkiego, który wziął udział w uroczystym otwarciu świetlicy wiejskiej w Niedźwiedziach. - Różnica między miastem i wsią zaciera się. Widać, że dla lokalnych społeczności takie świetlice są ważnym elementem. Mieszkańcy są tu gospodarzami, mają miejsce do spotkań, integracji, czy nawet wyprawienia urodzin, komunii, czy innych uroczystości. W Szczytnie takich miejsc nie ma, a szkoda. Gmina Szczytno to wzór dla naśladowania dla niemal każdego samorządu. Buduje się tu drogi, modernizuje i rozbudowuje szkoły. Przykład placówek w Rudce i Lipowcu. Od września będą to jeszcze bardziej nowoczesne szkoły. Tylko pozazdrościć umiejętności i wyobraźni panu wójtowi – zachwala władze i poczynania samorządu, otaczającego miasto. - Gratuluję.
Reklama
Reklama
Sprytnie autor ominął najczęstszą i najpoważniejszą wadę - otyłość, spowodowaną śmieciowym jedzeniem. Czy rehabilitacja tych maluszków, też będzie finansowana?, bo jeżeli tylko badania i diagnoza, to nie o żadne dobro dzieci tu chodzi, a o dofinansowanie lekarzy, zubożałych po stracie dodatków kowidowych. Ja nie wyrażam zgody, na żadne badania, wystarczy, że mamy najlepszych Lekarzy w Szczytnie, to Państwo Tarasiuk, przy okazji cieplutko tych Prawdziwych Lekarzy pozdrawiam.
Szczytnianin
2022-05-23 18:39:24
Gratulacje Łukasz! Miło było mieć takiego ucznia, a teraz czytać o tym, jakie odnosisz sukcesy!
Nauczyciel
2022-05-23 18:26:02
Czekam na nowe ubrania
Majkel
2022-05-23 10:31:50
Ten temat to twoja kolejna porażka Zbyszku...
Tomasz
2022-05-23 08:55:40
Od diet to wara!
Tomasz
2022-05-23 05:29:44
Jest mi bardzo przykro to wszystko czytać, ks Piszka nie należy do miłych osób, bardzo dużo parafian przestało chodzić do kościoła lub znalazło inny na mszach niedzielnych jest zaledwie 10 osób . Podstępem zabrał wszystko ks Adamowi który tez tworzył te parafie, niestety w oczach łzy ….
Grom
2022-05-22 18:13:25
Powinniście dodać że miejsce 3 zdobyła służba więzienna Areszt Śledczy w Olsztynie
Anonim
2022-05-22 18:10:36
Normalny tunel z porośniętych młodych drzew jest przed przejazdem kolejowym z którego wyjeżdża pociąg od strony Gromu , na tym przejeździe kolejowym konieczna jest sygnalizacja świetlna teraz gdy tu kursują pociągi pospiesznie pędzące ponad 100 km/ godz.
Zła infrastruktura drogowa.
2022-05-22 17:03:34
Wszyscy ludzie w podeszłym wieku powinni co rok przechodzić badania psychomotoryczne. Jak sie nie nadaje do prowadzenia, to niech jeździ autobusem jako pasażer...
Henryk
2022-05-22 16:12:03
\"Szacunkowa wartość wyrządzonej szkody to 4500 tysięcy złotych.\" Bez jaj kto to pisze?
Marcin
2022-05-22 10:23:37