Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Kolejna świetlica oddana „na służbę” (zdjęcia)


Choć gminie Szczytno mniejszych i większych miejscowości nie brakuje, to w nielicznych jeszcze brakuje miejsca służącego wszystkim mieszkańcom. Świetlice wiejskie rodzą się niemal jak grzyby po deszczu i co jakiś czas kolejna oddawana jest mieszkańcom pod opiekę. Tak też było w sobotę, 14 sierpnia, w Niedźwiedziach.Uroczyste otwarcie świetlicy zgromadziło wielu mieszkańców i gości, których witał sołtys – Władysław Kulas. Mieszkańcy zresztą nie ograniczyli się do roli widzów, bo godnie wydarzenie tej przygotowali, nadając mu charakter wiejskiego festynu. Był więc i poczęstunek i liczne atrakcje, głównie dla dzieci, jak np. pokazy strażackie w wykonaniu ochotników z OSP w sąsiednich Gawrzyjałkach, gry i zabawy z animatorem czy stałe już podczas takich spotkań dmuchańce i malowanie twarzy.

 

Zanim jeszcze społeczność oddała się zabawie, odbyła się część oficjalna i uroczysta. W jej trakcie proboszcz parafii, do której Niedźwiedzie należą, poświęcił budynek, a następnie, wraz z przedstawicielem sejmiku województwa, władzami gminy i sołtysem, przeciął tradycyjną wstęgę.


Reklama

 

Reklama

- Gmina Szczytno pod wieloma względami zaczyna wyprzedzać miasto – mówi Henryk Żuchowski, radny sejmiku wojewódzkiego, który wziął udział w uroczystym otwarciu świetlicy wiejskiej w Niedźwiedziach. - Różnica między miastem i wsią zaciera się. Widać, że dla lokalnych społeczności takie świetlice są ważnym elementem. Mieszkańcy są tu gospodarzami, mają miejsce do spotkań, integracji, czy nawet wyprawienia urodzin, komunii, czy innych uroczystości. W Szczytnie takich miejsc nie ma, a szkoda. Gmina Szczytno to wzór dla naśladowania dla niemal każdego samorządu. Buduje się tu drogi, modernizuje i rozbudowuje szkoły. Przykład placówek w Rudce i Lipowcu. Od września będą to jeszcze bardziej nowoczesne szkoły. Tylko pozazdrościć umiejętności i wyobraźni panu wójtowi – zachwala władze i poczynania samorządu, otaczającego miasto. - Gratuluję.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama