Niedziela, 24 Wrzesień
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli -

Reklama


Reklama

Jolanta Augustowska wyjątkowa plebiscytowa kobieta


W poprzednim numerze papierowego wydania "Tygodnika Szczytno" pisaliśmy o wynikach dorocznego plebiscytu o miano Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Pora, by przybliżyć postaci tych pań, które cieszyły się największym uznaniem mieszkańców. Konkurs wygrała Jolanta Augustowska, sołtys Narajt.Jolanta Augustowska to pani sołtys i radna w jednym. Do tego mama 15-letniej Dominiki i7-letniego Igora. Zamieszkała w Narajtach 17 lat temu. Do gminy Pasym trafiła z miłości... do męża.

 

- Nie przeprowadziłam się z daleka, bo z Małszewa w gminie Jedwabno – mówi i zaznacza, że Narajty to jej miejsce na Ziemi.

 

Sołtysem jest już drugą kadencję. Ta funkcja wiąże się z szeregiem obowiązków, do których pani Jola podchodzi z ogromnym zaangażowaniem.

 

- Zdecydowanie bycie sołtysem jest bardziej wymagające niż bycie radną. Przede wszystkim dlatego, że we wsi cały czas współpracuję z mieszkańcami, którzy przychodzą do mnie z różnymi problemami – wyjaśnia.


Reklama

 

Pani sołtys udaje się jednak skutecznie łączyć te dwie role z pracą i byciem mamą na pełen etat. Zawodowo zajmuje się fryzjerstwem. Prywatnie pasjonuje ją wizaż. Jest kobietą o wielu talentach i zainteresowaniach, w tym wędkowania.

 

- Tym zaraził mnie mąż, więc jak tylko uda mi się znaleźć trochę czasu, to wyskakujemy razem na ryby – mówi.

 

Szczególnie chętnie łowi karpie. Sztuki ważące blisko 20 kilogramów nie są już dla niej wyzwaniem.

 

O Narajtach mówi, że to kameralna miejscowość. Mieszka w niej 250 osób.

 

- Cały czas coś się u nas dzieje. Na finiszu jest budowa świetlicy wiejskiej, a do końca roku zakończona zostanie modernizacja drogi – wymienia pani sołtys. - To dwie największe inwestycje, na które czekali wszyscy mieszkańcy.

Reklama

 

Pani Jolanta już myśli o tym, że gdy świetlica zostanie oddana do użytku stworzą we wsi Koło Gospodyń Wiejskich. Prywatnie marzy o wybudowaniu domu.

 

Tytuł Supersołtysa zdobyła po raz pierwszy. Jednak już od wielu lat znajduje się w czołowej piętnastce. W minionym roku zajęła piąte miejsce.

 

- To dla mnie bardzo ważne wyróżnienie – mówi z uśmiechem.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama