Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Jak uratować życie z pomocą defibrylatora? Druhny i druhowie z Olszyn pokazują jak to zrobić (wideo)


Druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynach nakręcili filmik instruktażowy, który ma pokazać, jak korzystać z defibrylatora AED. Urządzenie to jest umieszczone na budynku remizy, ale takich ratujących życie defibrylatorów w powiecie jest więcej.


 

Prosty w użyciu sprzęt ratujący życie

- Celem, który przyświecał nam podczas kręcenia filmu, było pokazanie, jak prostym i intuicyjnym w użyciu narzędziem jest AED - mówi jeden z druhów.

 

W filmie strażacy demonstrują krok po kroku, jak prawidłowo użyć defibrylatora w sytuacji awaryjnej.

 

Jak działa AED?

AED, czyli automatyczny defibrylator zewnętrzny, to urządzenie, które może uratować życie osobie z zatrzymaniem akcji serca. Wystarczy włączyć urządzenie, a ono samo poprowadzi użytkownika przez kolejne kroki, wydając jasne instrukcje głosowe. AED analizuje rytm serca i, jeśli to konieczne, wyzwala impuls elektryczny, który może przywrócić prawidłowy rytm.

 

Inicjatywa strażaków

Strażacy z Olszyn zachęcają do obejrzenia filmu nie tylko mieszkańców swojej miejscowości, ale również wszystkich zainteresowanych.

 

- Chcemy, żeby każdy, kto znajdzie się w sytuacji wymagającej użycia AED, wiedział, jak z niego skorzystać  - podkreślają.

 

Defibrylatory w powiecie

W powiecie szczycieńskim znajduje się wiele takich urządzeń. Są dostępne w miejscach publicznych, takich jak szkoły, urzędy, czy centra handlowe. Dzięki inicjatywie strażaków z Olszyn, coraz więcej osób będzie świadomych, jak ważne jest szybkie działanie i jak proste może być uratowanie komuś życia.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego przygotowanego przez OSP Olszyny i nauczenia się podstawowych zasad używania AED. To wiedza, która może uratować życie.

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Mieszkaniec

Gdyby nie radny Godlewski tego defiblyratora by nie było więc na wstępie strażacy powinni podziękować Aleksandrowi Godlewskiemu za ten zakup.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama