Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Jak długo opiekunka osób starszych w Niemczech może pracować w zawodzie?


Praca w niemieckiej opiece jest odpowiedzialnym zajęciem. Od opiekunów wymaga się poświęcenia i empatii. Seniorów i osób schorowanych ciągle przybywa – a oni często wymagają całodobowej, kompleksowej opieki lub dotrzymania towarzystwa. I tutaj do akcji wkracza opiekunka. W jakim wieku powinna ona być i jak długo może pracować, żeby pozostać efektywną?Praca opiekunki w Niemczech: charakterystyka

W pracy opiekunki osób starszych niezbędne jest doświadczenie. Może to być praca zarobkowa w opiece, ale też wolontariat w domu opieki, w hospicjum czy po prostu opieka nad bliskim seniorem. Agencje opieki biorą też pod uwagę motywację i osobowość kandydata. Najwyższe „noty” otrzymują te osoby, które są empatyczne, cierpliwe, wyrozumiałe, ale i stanowcze, a także łatwo nawiązują kontakty. Powinny mieć też podstawową wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, podawania leków, transportu chorej osoby czy schorzeń wieku starczego. Niezbędna okazuje się też komunikatywna znajomość języka niemieckiego, a czasami również czynne prawo jazdy. Ale najbardziej istotna jest kondycja fizyczna opiekunki i gotowość do podjęcia pracy.

 

W jakim wieku powinna być opiekunka osób starszych w Niemczech?

Opieka nad seniorami jest specyficznym zawodem, pracują więc w nim osoby niemal w każdym wieku. Można spotkać zarówno dwudziestokilkuletnie opiekunki, jak i panie w wieku 60+. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, oczekiwań i stanu zdrowia. Zdarza się, że agencje mają swoje wymagania odnośnie wieku pracowników. Wiele z nich przyjmuje do pracy opiekunów i opiekunki w wieku 25-60/65 lat. Rekruterzy Agencji Veritas (https://veritas-polska.pl/) przyznają, że większość osób zainteresowanych opieką ma ukończone 30, 40, a nawet 50 lat. Mniej jednak niż wiek liczy się kondycja fizyczna, kompetencje i pragnienie opieki nad drugim człowiekiem.

 

Efektywna praca w opiece w Niemczech

Zdarza się, że obecni 50-latkowie mogą pochwalić się lepszą sprawnością, niż ich rówieśnicy dekadę temu. Jednak przed podjęciem pracy w opiece należy samodzielnie ocenić swoje możliwości. Warto też wiedzieć, że osoby w średnim wieku i starsze dobrze dogadują się ze swoimi podopiecznymi. W przypadku młodszych opiekunów może dać się we znaki różnica wieku. Opiekunki 40 lub 50+ są też bardziej cierpliwe i stanowcze wtedy, kiedy to konieczne. Na dodatek mogą pochwalić się dużym doświadczeniem zawodowym i lepiej sobie radzą z rozłąką z rodziną.

 

Praca w niemieckiej opiece to zajęcie, które nie ma określonych ram wiekowych. Mogą je wykonywać zarówno 20-latkowie, jak i 60-latkowie. Zanim więc zostaniesz opiekunem lub opiekunką osób starszych w Niemczech, rzetelnie oceń swoje możliwości i oczekiwania.

Najnowsze oferty pracy, w opiece w Niemczech, znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama