Ignacy Niemczycki startuje do parlamentu. O głosy mieszkańców powalczy z pozycji nr 2 na listach Trzeciej Drogi. Reprezentuje Polskę 2050 Szymona Hołowni. - Będę walczyć o kraj równych szans. Gdzie państwo wszystkich traktuje sprawiedliwie – mówi.
Pana start w wyborach do parlamentu podyktowany jest chęcią zmiany?
Od lat zajmuję się sprawami publicznymi. W Brukseli brałem udział w negocjowaniu unijnych pieniędzy dla Polski. Chcę wykorzystać swoją wiedzę o sprawach europejskich, żeby zabiegać o pieniądze dla Warmii i Mazur na rozwój. Po odsunięciu PiS od władzy będę zabiegał o szybkie uruchomienie pieniędzy z unijnego KPO, wsparcie przedsiębiorców i samorządów. To są nasze realne szanse na rozwój.
Liczy pan na głosy mieszkańców powiatu szczycieńskiego. Co może pan im zaoferować?
Uważam, że Szczytno ma duży potencjał rozwojowy. Jestem za poprowadzeniem, z dbałością o lokalną społeczność i przyrodę, drogi S16 z Olsztyna do Łomży na obszarze powiatu szczycieńskiego. Zyska na tym lotnisko w Szymanach i planowane wokół niego centrum logistyczne, a także mieszkańcy. Będę wspierał rozwój zrównoważonego przemysłu drzewnego, który na obszarze województwa jest jednym z wiodących. Chcę powstrzymać wywózki nieobrobionego drewna z lasów Warmii i Mazur. Zadbam o uzgadnianie wycinek z lokalną społecznością, bo spotykając się z mieszkańcami widzę, że jest to problem, który szczególnie nas dotyka.
Daleko Mazurom do Warszawy?
Wiem, że nie żyjemy w kraju równych szans - odkąd dzielę życie między Mazurami i Warszawą widzę, jak niesprawiedliwie państwo traktuje obywateli i obywatelki z mniejszych miejscowości. Chcę Polski, w której każdy, niezależnie od zamożności i miejsca zamieszkania, ma takie same szanse na dobre życie. Z doświadczenia zawodowego znam ilość obowiązków, jaką państwo narzuca małym przedsiębiorcom, zamiast pomagać. Muszą wreszcie zostać wypracowane narzędzia wspierające właśnie tę grupę, ponieważ to ona jest dźwignią naszej polskiej gospodarki.
Bycie posłem wymaga szerokiego spojrzenia na sprawy obywateli...
Pięć lat temu zostałem rolnikiem i prowadzę gospodarstwo w Jorze Wielkiej na Mazurach. Od lat angażuję się działalność publiczną i społeczną. Kieruję Fundacją Centrum im. prof. Bronisława Geremka. Pracowałem w administracji rządowej, a czas polskiej prezydencji w Unii w 2011 r. spędziłem w Brukseli uczestnicząc w negocjacjach unijnych funduszy dla naszego kraju. Pełniłem też obowiązki dyrektora komunikacji w dużej firmie. Od 2017 r. przede wszystkim pracuję w organizacjach społecznych i walczę o Polskę w Europie. Cały czas współpracuję z ludźmi z różnych środowisk. Staram się uważnie wsłuchiwać w ich potrzeby. Wiedzę, którą dzięki temu mam na temat problemów i rozwiązań, które można zastosować chcę przenieść na szczebel krajowy. Żeby wychodziły od obywateli i im służyły.
Co jest ważne dla Ignacego Niemczyckiego?
Praworządność i uczciwość. Współorganizowałem duże protesty dotyczące właśnie przestrzegania praw obywateli. Nie godzę się na działania sprzeczne z konstytucją. Bardzo ważna jest dla mnie również ekologia i dbałość o środowisko naturalne.
Wyborcy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o panu...
Od lat jestem wegetarianinem. Zamieszkałem na Mazurach, bo cenię sobie bliskość natury. Aktywnie spędzam czas. Uwielbiam narty i wodę. Od niedawna z radością odnajduję się w roli taty i męża.
Materiał sfinansowany ze środków KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i PSL
Szanowna Redakcjo! Mieszkańcy Gminy Dźwierzuty, wspierający uczciwość aktualnego wójta, pana Dariusza Tymińskiego, pragną poznać imiona i nazwiska osób i merytoryczną podstawę ich rzekomego niezadowolenia. Powyższy artykuł wykazał jedynie daleko idące szykany, a to już podlega pod paragraf. Pan Tymiński piastuje stanowisko wójta, więc jest osobą publiczną. Zostało naruszone jego dobro osobowe uczciwego człowieka. Czekamy na dalszy ciąg dywagacji.
Wiesława Kowalewska
2024-11-23 13:26:27
Jak wielu ojców ma ten sukces????
Tytus
2024-11-23 09:07:21
Czyżby Wójt zaczął zrywać się z paska?
Mieszkaniec
2024-11-22 20:35:39
Przecież to proste zatrzymać się rozejrzeć i przejechać nie zatrzymasz się to cię zdmuchnie z torów a jak są światła to jest super i pewno jest znak stop który większość olewa
Wąski
2024-11-22 19:52:26
I to się liczy, przynajmniej część młodych zostanie
Gość
2024-11-22 14:48:55
Poza tym dobre drogi dają impuls do rozwoju miast.
Gabi
2024-11-22 14:45:17
Art. 261 Dz. U Prawo wodne obowiązujące w Polsce. Wszystkie grunty wodne morza, rzek, jezior stanowią własność Skarbu Państwa, a w tym pas służebności publicznej obowiązuje od lat x do dzisiaj. Posunięcie bardzo sprytne, lecz niezbyt kulturalne i inteligentne. Zapewne amator dzikiego połowu ryb... nie na wędkę.
Wiesława Kowalewska
2024-11-21 11:35:56
Wydaję mi się, że,,ślizganie,, będzie frajdą dla dzieciaków w tak nie zapomnianej do końca ich życia atmosferze świąt.Oczywiście miasto musi odpowiednio lodowisko udekorować.
Warchol
2024-11-20 13:46:48
Ciekawe , co powiecie , gdy za kilka lat subwencje ekologiczne traktowane obecnie jako \"marchewka\" zostaną obcięte ,lub wycofane z uwagi na biedę budżetową.?
Andrzej
2024-11-20 10:35:58
Mam pewną wątpliwość. Otóż jak dotrzymują słowa politycy wszystkich opcji już wiemy. Czy ktoś bierze pod uwagę fakt ,że przy obecnej mizerii Budżetu, a przyszłość może być jeszcze czarniejsza , subwencja ekologiczna zostanie okrojona lub zlikwidowana.? A Park zostanie ,ze wszystkimi tego konsekwencjami. Następni politycy powiedzą: Sorry- to nie ja obiecywałem. Sam jestem leśnikiem i leży mi na sercu ochrona przyrody, ale jestem przeciwny , aby ludzie z Warszawy z 7-go piętra w bloku \"urządzali\" życie tubylcom -czasem wbrew ich woli. Podejście obecnego kierownictwa Ministerstwa Klimatu nie wskazuje na analizę przyszłych skutków swoich planów. Przepraszam za porównanie ,ale najbardziej mi się to kojarzy z \"Rewolucją kulturalną \"w Chinach. Co z tego wyszło ,ludzie interesujący się historią i polityką wiedzą. Pozdrawiam.
Andrzej
2024-11-20 10:26:15