Do wyborów niespełna tydzueń, więc kandydaci do różnych funkcji intensyfikują swoją prezentację, wspomagając się także osobami z wyższych kręgów władzy. Konwencje wyborcze, briefingi prasowe czy spotkania z mieszkańcami. Poniżej kilka migawek z ostatnich wydarzeń tego typu.
Nowe twarze i plany. PiS zaprezentowało swoich kandydatów w Szczytnie:
W poniedziałek, 18 marca, w Szczytne odbyła się konferencja prasowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w naszym powiecie. Poseł Iwona Arent przedstawiła kandydatów z naszego powiatu ubiegających się o mandaty do sejmiku wojewódzkiego, rady powiatu, czy rady miejskiej w Szczytnie.
Wśród nich są między innymi Andrzej Dziuban i Teresa Moczydłowska, radni miejscy tej kadencji. O mandat radnej sejmiku wojewódzkiego ubiegać się z ramienia PIS będzie Paulina Kucińska ze Szczytna, która była między innymi asystentką byłego wojewody Artura Chojeckiego, a teraz zajmuje się biurem poselskim poseł Iwony Arent.
Podczas konferencji zaprezentowano też kandydatkę na burmistrza Szczytna Elżbietę Czaplicką.
- Mamy zgrany zespół – mówiła. - Plan na tę kampanię i kadencję. Oddany głos na nas nie będzie głosem straconym. Jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które dotrzymuje słowa i realizuje obietnice wyborcze – zapewnia.
Wizja przyszłości miasta – Stowarzyszenie „Razem dla Mieszkańców” zaprezentowało program na nową kadencję:
W Miejskim Domu Kultury w Szczytnie w niedzielę, 17 marca odbyła się konwencja wyborcza Stowarzyszenia „Razem dla Mieszkańców”. Można ją obejrzeć w całości online na profilu Facebook „Tygodnika Szczytno”. To właśnie tam obecny burmistrz Krzysztof Mańkowski, który ubiega się też o reelekcję, podsumował mijającą kadencję. Jednak prawdziwą esencją spotkania było przedstawienie programu wyborczego Stowarzyszenia „Razem dla Mieszkańców” na kolejne pięć lat.
Program to kilkadziesiąt puntów z różnych dziedzin życia społecznego miasta. Program, zarysowujący wizję rozwoju miasta, koncentruje się na inwestycjach, które mają na celu nie tylko podniesienie standardów życiowych, ale również integrację społeczności lokalnej i promocję ekologii.
Podczas konwencji zaprezentowano również kandydatów Stowarzyszenia, którzy będą walczyć o głosy mieszkańców, by móc realizować założony program. Wśród nich znaleźli się zarówno obecni radni, jak i nowe twarze.
- To świadczy o dynamice i otwartości stowarzyszenia na nowe pomysły i świeże spojrzenie na problemy miasta – mówi Krzysztof Mańkowski.
Przyszłość seniorów w centrum uwagi:
Bon senioralny i polityka rządu związana z aktywizacją społeczną i zawodową osób starszych to tematy, które poruszane były podczas spotkania w Szczytnie z Marzeną Okła-Drewnowicz, minister ds. polityki senioralnej. Przyjechała do Szczytna po to, by poprzeć kandydaturę Stefana Ochmana z Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Szczytna. Zrobili to również senator Ewa Kaliszuk i poseł Janusz Cichoń.
– My, jako społeczeństwo, bardzo szybko będziemy się starzeć – mówiła w Szczytnie Marzena Okła-Drewnowicz, która zajmuje się w rządzie polityką senioralną. Wspomniała także o bonie senioralnym, który ma być pakietem usług o określonej wartości.
Na briefingu prasowym i spotkaniu z mieszkańcami Szczytna zwróciła uwagę, że około 25% Polaków przekroczyło już 60. rok życia. - Za kilkadziesiąt lat to będzie już 40%. Żeby nasze dzieci i wnuki poradziły sobie z tym starzejącym się społeczeństwem, czyli z nami, już dzisiaj musimy budować politykę senioralną. Ale nie da się jej zbudować z dnia na dzień. Potrzebujemy kilkudziesięciu tysięcy opiekunów, to jest kilkadziesiąt tysięcy rąk do pracy – przekonywała Okła-Drewnowicz.
Minister ds. polityki senioralnej mówiła też o tzw. bonie senioralnym. – Na dzisiaj jest już przygotowany. I na 100 dni naszych rządów będzie pokazany. Jego głównym fundamentem jest to, że będzie wspierał osoby w ich miejscu zamieszkania – dodała. Bon senioralny ma być pakietem usług o określonej wartości, z których w każdej chwili będzie mógł skorzystać uprawniony senior. Mowa o dodatkowym leczeniu czy o pomocy w codziennym życiu.
Podziwiam i Zazdroszczę. Cuda robicie.
Czającą się jeszcze. .
2024-12-02 23:27:20
Zginął człowiek nie policjant, nie zginął w tragicznych okolicznościach na służbie więc nie ma znaczenia że był policjantem
No
2024-11-30 11:25:20
Czyli bąbelki za darmo a reszta musi płacić. Takie rozwiązanie nie jest dobre. Do Pasymia trzeba dojechać autem a zimą każdy wie jak ta drogą wygląda, lód, śnieg i żadnej odśnieżarki. Kolejna sprawa jest taka że brak jest tam atrakcji dla dzieci, dla dorosłych też nic ciekawego, zwykła pływalnia, brak nawet saun. Dokładanie komuś do prywatnego biznesu to nie jest dobre wyjście. Może burmistrza Pasymia niech wyjmie z prywatnej kieszonki i dokłada znajomemu do interesu.
Dźwierzuciak
2024-11-30 09:44:10
Zawsze był porządnym facetem ! MS
Ulmus
2024-11-29 22:09:30
Ci samorządowcy przecież rządzą tu od kilkunastu lat !
Nikodem
2024-11-29 10:15:24
Sami eksperci w komentarzach, marnują się ci ludzie. Nadają się na dwie rzeczy na ch.. i śmieci. Pozdrawiam.
Ot i co.
2024-11-28 22:32:13
Może ona, może nie ona jak policji nie było na miejscu zdarzenia.
?
2024-11-28 15:09:30
Karolina piękna dziewczyna.
j23
2024-11-28 07:01:34
Nikt nie wspomniał o tym ,że imprezie towarzyszyć będzie morze alkoholu , który jest nieodlacznym przyjacielem szczycieńskich morsów, pewnie nie tylko szczycienskich
Mieszkaniec
2024-11-28 06:42:11
Z górnej półki mandat dać było (1500 zł).
Żeby bardziej zabolało.
2024-11-27 21:15:30