Do wyborów niespełna tydzueń, więc kandydaci do różnych funkcji intensyfikują swoją prezentację, wspomagając się także osobami z wyższych kręgów władzy. Konwencje wyborcze, briefingi prasowe czy spotkania z mieszkańcami. Poniżej kilka migawek z ostatnich wydarzeń tego typu.
Nowe twarze i plany. PiS zaprezentowało swoich kandydatów w Szczytnie:
W poniedziałek, 18 marca, w Szczytne odbyła się konferencja prasowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w naszym powiecie. Poseł Iwona Arent przedstawiła kandydatów z naszego powiatu ubiegających się o mandaty do sejmiku wojewódzkiego, rady powiatu, czy rady miejskiej w Szczytnie.
Wśród nich są między innymi Andrzej Dziuban i Teresa Moczydłowska, radni miejscy tej kadencji. O mandat radnej sejmiku wojewódzkiego ubiegać się z ramienia PIS będzie Paulina Kucińska ze Szczytna, która była między innymi asystentką byłego wojewody Artura Chojeckiego, a teraz zajmuje się biurem poselskim poseł Iwony Arent.
Podczas konferencji zaprezentowano też kandydatkę na burmistrza Szczytna Elżbietę Czaplicką.
- Mamy zgrany zespół – mówiła. - Plan na tę kampanię i kadencję. Oddany głos na nas nie będzie głosem straconym. Jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które dotrzymuje słowa i realizuje obietnice wyborcze – zapewnia.
Wizja przyszłości miasta – Stowarzyszenie „Razem dla Mieszkańców” zaprezentowało program na nową kadencję:
W Miejskim Domu Kultury w Szczytnie w niedzielę, 17 marca odbyła się konwencja wyborcza Stowarzyszenia „Razem dla Mieszkańców”. Można ją obejrzeć w całości online na profilu Facebook „Tygodnika Szczytno”. To właśnie tam obecny burmistrz Krzysztof Mańkowski, który ubiega się też o reelekcję, podsumował mijającą kadencję. Jednak prawdziwą esencją spotkania było przedstawienie programu wyborczego Stowarzyszenia „Razem dla Mieszkańców” na kolejne pięć lat.
Program to kilkadziesiąt puntów z różnych dziedzin życia społecznego miasta. Program, zarysowujący wizję rozwoju miasta, koncentruje się na inwestycjach, które mają na celu nie tylko podniesienie standardów życiowych, ale również integrację społeczności lokalnej i promocję ekologii.
Podczas konwencji zaprezentowano również kandydatów Stowarzyszenia, którzy będą walczyć o głosy mieszkańców, by móc realizować założony program. Wśród nich znaleźli się zarówno obecni radni, jak i nowe twarze.
- To świadczy o dynamice i otwartości stowarzyszenia na nowe pomysły i świeże spojrzenie na problemy miasta – mówi Krzysztof Mańkowski.
Przyszłość seniorów w centrum uwagi:
Bon senioralny i polityka rządu związana z aktywizacją społeczną i zawodową osób starszych to tematy, które poruszane były podczas spotkania w Szczytnie z Marzeną Okła-Drewnowicz, minister ds. polityki senioralnej. Przyjechała do Szczytna po to, by poprzeć kandydaturę Stefana Ochmana z Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Szczytna. Zrobili to również senator Ewa Kaliszuk i poseł Janusz Cichoń.
– My, jako społeczeństwo, bardzo szybko będziemy się starzeć – mówiła w Szczytnie Marzena Okła-Drewnowicz, która zajmuje się w rządzie polityką senioralną. Wspomniała także o bonie senioralnym, który ma być pakietem usług o określonej wartości.
Na briefingu prasowym i spotkaniu z mieszkańcami Szczytna zwróciła uwagę, że około 25% Polaków przekroczyło już 60. rok życia. - Za kilkadziesiąt lat to będzie już 40%. Żeby nasze dzieci i wnuki poradziły sobie z tym starzejącym się społeczeństwem, czyli z nami, już dzisiaj musimy budować politykę senioralną. Ale nie da się jej zbudować z dnia na dzień. Potrzebujemy kilkudziesięciu tysięcy opiekunów, to jest kilkadziesiąt tysięcy rąk do pracy – przekonywała Okła-Drewnowicz.
Minister ds. polityki senioralnej mówiła też o tzw. bonie senioralnym. – Na dzisiaj jest już przygotowany. I na 100 dni naszych rządów będzie pokazany. Jego głównym fundamentem jest to, że będzie wspierał osoby w ich miejscu zamieszkania – dodała. Bon senioralny ma być pakietem usług o określonej wartości, z których w każdej chwili będzie mógł skorzystać uprawniony senior. Mowa o dodatkowym leczeniu czy o pomocy w codziennym życiu.
Na ulicy Jana Pawła obok szkoły podstawowej na wodociąg czekaliśmy 70 lat na kanalizacje pewnie się nie doczekamy mimo że od kanalizacji dzieli nas 60 metrów
Henk
2025-04-17 08:25:38
Hm..... Rozumiem, że lepiej jak dzieci będą w dysfunkcyjnych rodzinach gdzie jest przemoc i alkohol? Te skrawki materiału to symbol ale to nie każdy może zrozumieć....
Ona
2025-04-16 16:21:49
Do Gościa: wieży - w tym kontekście. Ile można toczyć piany w tej kwestii?! Oczywiście, że obiekt powinien być zrewitalizowany i cieszyć swoją funkcjonalnością i estetyczną architekturą. Jest wreszcie włodarz, który chce ten problem rozwiązać. Trzeba wierzyć (sic!), że tak się stanie.
Mieszkaniec
2025-04-15 21:01:11
Karnet, który kosztuje 70 zł to nie jest wygórowana cena.
Xenia
2025-04-15 16:36:56
Wszystko ok , tylko żeby co niektórzy nie przychodzili z psem
Że tak powiem
2025-04-15 13:42:13
W artykule zapomnieliście wstawić wypomniane logo :|
Mieszkaniec
2025-04-15 13:26:39
Czy coś już wiadomo? Jest połowa kwietnia a autobusy dalej zatrzymują się na ul. Polskiej.
Mieszkaniec
2025-04-15 13:12:06
Koncerty dla bogatych turystów, nie dla biednych mieszkańców Szczytna. Szkoda !!!
Asia
2025-04-15 11:37:33
NIestety brawura i brak wyobraźni. W realu nie ma 5 żyć jak w grach komputerowych. Żal młodych ludzi.
Zuzia z III a
2025-04-15 11:30:18
Będą budować ośrodki i grodzić jezioro (patrz Rusałka), niedługo jeziora będą prywatne a dostęp do nich płatny tak jak w Nartach.
Pani Natura
2025-04-15 11:08:25