Do wyborów niespełna tydzueń, więc kandydaci do różnych funkcji intensyfikują swoją prezentację, wspomagając się także osobami z wyższych kręgów władzy. Konwencje wyborcze, briefingi prasowe czy spotkania z mieszkańcami. Poniżej kilka migawek z ostatnich wydarzeń tego typu.
Nowe twarze i plany. PiS zaprezentowało swoich kandydatów w Szczytnie:

W poniedziałek, 18 marca, w Szczytne odbyła się konferencja prasowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w naszym powiecie. Poseł Iwona Arent przedstawiła kandydatów z naszego powiatu ubiegających się o mandaty do sejmiku wojewódzkiego, rady powiatu, czy rady miejskiej w Szczytnie.
Wśród nich są między innymi Andrzej Dziuban i Teresa Moczydłowska, radni miejscy tej kadencji. O mandat radnej sejmiku wojewódzkiego ubiegać się z ramienia PIS będzie Paulina Kucińska ze Szczytna, która była między innymi asystentką byłego wojewody Artura Chojeckiego, a teraz zajmuje się biurem poselskim poseł Iwony Arent.
Podczas konferencji zaprezentowano też kandydatkę na burmistrza Szczytna Elżbietę Czaplicką.
- Mamy zgrany zespół – mówiła. - Plan na tę kampanię i kadencję. Oddany głos na nas nie będzie głosem straconym. Jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które dotrzymuje słowa i realizuje obietnice wyborcze – zapewnia.
Wizja przyszłości miasta – Stowarzyszenie „Razem dla Mieszkańców” zaprezentowało program na nową kadencję:

W Miejskim Domu Kultury w Szczytnie w niedzielę, 17 marca odbyła się konwencja wyborcza Stowarzyszenia „Razem dla Mieszkańców”. Można ją obejrzeć w całości online na profilu Facebook „Tygodnika Szczytno”. To właśnie tam obecny burmistrz Krzysztof Mańkowski, który ubiega się też o reelekcję, podsumował mijającą kadencję. Jednak prawdziwą esencją spotkania było przedstawienie programu wyborczego Stowarzyszenia „Razem dla Mieszkańców” na kolejne pięć lat.
Program to kilkadziesiąt puntów z różnych dziedzin życia społecznego miasta. Program, zarysowujący wizję rozwoju miasta, koncentruje się na inwestycjach, które mają na celu nie tylko podniesienie standardów życiowych, ale również integrację społeczności lokalnej i promocję ekologii.
Podczas konwencji zaprezentowano również kandydatów Stowarzyszenia, którzy będą walczyć o głosy mieszkańców, by móc realizować założony program. Wśród nich znaleźli się zarówno obecni radni, jak i nowe twarze.
- To świadczy o dynamice i otwartości stowarzyszenia na nowe pomysły i świeże spojrzenie na problemy miasta – mówi Krzysztof Mańkowski.
Przyszłość seniorów w centrum uwagi:

Bon senioralny i polityka rządu związana z aktywizacją społeczną i zawodową osób starszych to tematy, które poruszane były podczas spotkania w Szczytnie z Marzeną Okła-Drewnowicz, minister ds. polityki senioralnej. Przyjechała do Szczytna po to, by poprzeć kandydaturę Stefana Ochmana z Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Szczytna. Zrobili to również senator Ewa Kaliszuk i poseł Janusz Cichoń.
– My, jako społeczeństwo, bardzo szybko będziemy się starzeć – mówiła w Szczytnie Marzena Okła-Drewnowicz, która zajmuje się w rządzie polityką senioralną. Wspomniała także o bonie senioralnym, który ma być pakietem usług o określonej wartości.
Na briefingu prasowym i spotkaniu z mieszkańcami Szczytna zwróciła uwagę, że około 25% Polaków przekroczyło już 60. rok życia. - Za kilkadziesiąt lat to będzie już 40%. Żeby nasze dzieci i wnuki poradziły sobie z tym starzejącym się społeczeństwem, czyli z nami, już dzisiaj musimy budować politykę senioralną. Ale nie da się jej zbudować z dnia na dzień. Potrzebujemy kilkudziesięciu tysięcy opiekunów, to jest kilkadziesiąt tysięcy rąk do pracy – przekonywała Okła-Drewnowicz.
Minister ds. polityki senioralnej mówiła też o tzw. bonie senioralnym. – Na dzisiaj jest już przygotowany. I na 100 dni naszych rządów będzie pokazany. Jego głównym fundamentem jest to, że będzie wspierał osoby w ich miejscu zamieszkania – dodała. Bon senioralny ma być pakietem usług o określonej wartości, z których w każdej chwili będzie mógł skorzystać uprawniony senior. Mowa o dodatkowym leczeniu czy o pomocy w codziennym życiu.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33