Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Gorączka wyborcza coraz bardziej rozgrzewa atmosferę (zdjęcia)


Do wyborów niespełna tydzueń, więc kandydaci do różnych funkcji intensyfikują swoją prezentację, wspomagając się także osobami z wyższych kręgów władzy. Konwencje wyborcze, briefingi prasowe czy spotkania z mieszkańcami. Poniżej kilka migawek z ostatnich wydarzeń tego typu.Nowe twarze i plany. PiS zaprezentowało swoich kandydatów w Szczytnie:

W poniedziałek, 18 marca, w Szczytne odbyła się konferencja prasowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w naszym powiecie. Poseł Iwona Arent przedstawiła kandydatów z naszego powiatu ubiegających się o mandaty do sejmiku wojewódzkiego, rady powiatu, czy rady miejskiej w Szczytnie.

 

Wśród nich są między innymi Andrzej Dziuban i Teresa Moczydłowska, radni miejscy tej kadencji. O mandat radnej sejmiku wojewódzkiego ubiegać się z ramienia PIS będzie Paulina Kucińska ze Szczytna, która była między innymi asystentką byłego wojewody Artura Chojeckiego, a teraz zajmuje się biurem poselskim poseł Iwony Arent.

Podczas konferencji zaprezentowano też kandydatkę na burmistrza Szczytna Elżbietę Czaplicką.

- Mamy zgrany zespół – mówiła. - Plan na tę kampanię i kadencję. Oddany głos na nas nie będzie głosem straconym. Jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które dotrzymuje słowa i realizuje obietnice wyborcze – zapewnia.

 

Wizja przyszłości miasta – Stowarzyszenie „Razem dla Mieszkańców” zaprezentowało program na nową kadencję:

W Miejskim Domu Kultury w Szczytnie w niedzielę, 17 marca odbyła się konwencja wyborcza Stowarzyszenia „Razem dla Mieszkańców”. Można ją obejrzeć w całości online na profilu Facebook „Tygodnika Szczytno”. To właśnie tam obecny burmistrz Krzysztof Mańkowski, który ubiega się też o reelekcję, podsumował mijającą kadencję. Jednak prawdziwą esencją spotkania było przedstawienie programu wyborczego Stowarzyszenia „Razem dla Mieszkańców” na kolejne pięć lat.


Reklama

Program to kilkadziesiąt puntów z różnych dziedzin życia społecznego miasta. Program, zarysowujący wizję rozwoju miasta, koncentruje się na inwestycjach, które mają na celu nie tylko podniesienie standardów życiowych, ale również integrację społeczności lokalnej i promocję ekologii.

Podczas konwencji zaprezentowano również kandydatów Stowarzyszenia, którzy będą walczyć o głosy mieszkańców, by móc realizować założony program. Wśród nich znaleźli się zarówno obecni radni, jak i nowe twarze.

 

- To świadczy o dynamice i otwartości stowarzyszenia na nowe pomysły i świeże spojrzenie na problemy miasta – mówi Krzysztof Mańkowski.

 

Przyszłość seniorów w centrum uwagi:

Bon senioralny i polityka rządu związana z aktywizacją społeczną i zawodową osób starszych to tematy, które poruszane były podczas spotkania w Szczytnie z Marzeną Okła-Drewnowicz, minister ds. polityki senioralnej. Przyjechała do Szczytna po to, by poprzeć kandydaturę Stefana Ochmana z Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Szczytna. Zrobili to również senator Ewa Kaliszuk i poseł Janusz Cichoń.

 

– My, jako społeczeństwo, bardzo szybko będziemy się starzeć – mówiła w Szczytnie Marzena Okła-Drewnowicz, która zajmuje się w rządzie polityką senioralną. Wspomniała także o bonie senioralnym, który ma być pakietem usług o określonej wartości.

Reklama

 

Na briefingu prasowym i spotkaniu z mieszkańcami Szczytna zwróciła uwagę, że około 25% Polaków przekroczyło już 60. rok życia. - Za kilkadziesiąt lat to będzie już 40%. Żeby nasze dzieci i wnuki poradziły sobie z tym starzejącym się społeczeństwem, czyli z nami, już dzisiaj musimy budować politykę senioralną. Ale nie da się jej zbudować z dnia na dzień. Potrzebujemy kilkudziesięciu tysięcy opiekunów, to jest kilkadziesiąt tysięcy rąk do pracy – przekonywała Okła-Drewnowicz.

Minister ds. polityki senioralnej mówiła też o tzw. bonie senioralnym. – Na dzisiaj jest już przygotowany. I na 100 dni naszych rządów będzie pokazany. Jego głównym fundamentem jest to, że będzie wspierał osoby w ich miejscu zamieszkania – dodała. Bon senioralny ma być pakietem usług o określonej wartości, z których w każdej chwili będzie mógł skorzystać uprawniony senior. Mowa o dodatkowym leczeniu czy o pomocy w codziennym życiu.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama